Express-Miejski.pl

Na sesji dyskutowali o sytuacji w SPZOZ. Zawnioskowali też o obniżenie pensji wójta

Sesja Rady Gminy w Malczycach fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Sesja Rady Gminy Malczyce wzbudziła wiele emocji. Tematem dominującym było odwołanie kierownik SP ZOZ. Opozycyjni radni zawnioskowali także o obniżenie pensji wójta.

Tuż po ustaleniu porządku obrad rozpoczęto dyskusję na temat sytuacji, która ma miejsce w malczyckim ośrodka zdrowia. W miniony czwartek została zwolniona kierownik placówki - Monika Lejczak, która również obecna była w trakcie sesji rady gminy. Szerszy artykuł poświęcony temu punktowi obrad opublikujemy jeszcze w tym tygodniu.

Następstwem zaistniałej sytuacji związanej z ośrodkiem zdrowia było złożenie przez radną Leokadię Gancarz wniosku o podjęcie uchwały obniżającej wójtowi wynagrodzenia do poziomu 6.960 złotych, plus dodatek za wieloletnią pracę.

Uzasadnienie do uchwały odczytała radna Mariola Kądziela. - Rada gminy Malczyce utraciła zaufanie do osoby wójta, jako pracownika urzędu oraz jako do organu wykonawczego odpowiedzialnego za właściwą realizację zadań wynikających z ustawy o samorządzie gminnym. Należy stwierdzić jednoznacznie, że działania wójta Piotra Frankowskiego z ostatniego tygodnia polegające na stworzeniu zagrożenia zabezpieczenia zdrowia mieszkańców gminy Malczyce poprzez natychmiastowe zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy kierownika SP ZOZ w Malczycach stanowi niewykonywanie zadania wynikającego wprost z ustawy o samorządzie gminnym - mówiła do zgromadzonych. W dalszej części poinformowała, że wójt, poprzez swoje działanie, mógł narazić gminę na koszty finansowe związane z możliwym odszkodowaniem wynikającym z nieprawnego zwolnienia kierownik.  - Ponadto wójt przekroczył zakres swoich kompetencji poprzez zwolnienie dyscyplinarne zastępcy kierownika SP ZOZ w Malczycach, którego nie był pracodawcą - brzmiał przytoczony przez radną fragment uzasadnienia. - Na dzień dzisiejszy mieszkańcy gminy Malczyce z dnia na dzień zostali praktycznie bez opieki zdrowotnej, nie są rejestrowani na wizyty lekarskie, wójt jednoosobowo przejął kontrolę nad ośrodkiem zdrowia. Ośrodek zdrowia pozostał bez zarządzania - nie ma ani kierownika, ani zastępcy. Nie ma zatem możliwości stwierdzić kto odpowiada za podlegające szczególnej ochronie dane pacjentów - czytała Mariola Kądziela.

W dalszej części obrad głos zabrała obecna na sali radczyni prawna, która zwróciła uwagę na błędy w przygotowanym projekcie uchwały. Mówiła między innymi o tym, że obniżając wynagrodzenie włodarza należy zastosować zawarty w umowie okres wypowiedzenia. Powołała się przy tym na wyrok Sądu Najwyższego w podobnej sprawie. Natomiast główny zainteresowany - Piotr Frankowski - zawnioskował o skierowanie uchwały do komisji rewizyjnej. Po burzliwej dyskusji wniosek został poddany pod głosowanie i ostatecznie odrzucony.

Radni przeszli do głosowania nad przygotowaną uchwałą. Ostatecznie siedem osób było za obniżeniem pensji wójtowi, pięć przeciw, natomiast trzy wstrzymały się od głosowania. Tym samym dokument wszedł w życie z dniem podjęcia, z mocą obowiązującą od 1 kwietnia 2018 roku. Czy faktycznie tak się stanie? O tym wkrótce zadecyduje wojewoda.

em

98

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Na sesji dyskutowali o sytuacji w SPZOZ. Zawnioskowali też o obniżenie pensji wójta

    2018-03-27 19:58:01

    gość: ~Ania

    Panie Wójcie panu już podziękujemy. Może pan już powoli się pakować. Od listopada będzie pan bezrobotny i już nikogo pan nie zwolni.

  • 2018-03-27 20:15:38

    gość: ~Z Malczyc

    No to teraz tylko patrzeć jak się wiadro pomyj wyleje na kolejne osoby z gminy, bo nie poszły za głosem "władcy", tylko za głosem ludzi.

  • 2018-03-27 20:20:18

    gość: ~Pacjent

    BRAWO RADNI, mieszkańcy są z Was dumni!!!!

  • 2018-03-27 20:23:51

    gość: ~kibic z Malczyc

    Trochę za późno z tą obniżką i to z niewielką różnicą do obecnej. Trzeba było obniżyć do pensji Skuły. On pracował za ok.4 tyś. Dzięki totalnej opozycji i sympatykom których wprowadził do rady.

  • 2018-03-27 20:32:01

    gość: ~do radnych

    A co co się stało, że wójta nie ma przy biesiadnym stole? Nareszcie oderwali go od sytego koryta. Brawo radni, ciekawi mnie kto był przeciw obniżeniu pensji a kto się wstrzymał? Może ktoś był na sesji i poda? Miała być relacja na żywo!!!!!!

  • 2018-03-28 22:19:30

    gość: ~nn

    @~do radnych
    no to w końcu dowiem się kto głosował za a kto się wstrzymał za obniżeniem pensji wójta?

  • 2018-03-27 21:21:17

    gość: ~mms

    Jezeli obniżka dojdzie do skutku to b. podziekuje radnym. wkoncu zrobili coś z myslą o ludziach zle potraktowanych przez wojta ktory nie liczy sie z ludzmi i klamie tak żebyu było mu jak najlepiej

  • 2018-03-27 21:24:18

    gość: ~Pacjentka

    pani Leokadio!
    pani jest co najmniej śmieszna!
    ""działania wójta Piotra Frankowskiego z ostatniego tygodnia polegające na stworzeniu zagrożenia zabezpieczenia zdrowia mieszkańców gminy Malczyce....."" byłam tam i widziałam jak to pani stwarzała to zagrożenie i biegała po przychodni i robiła rozróbę!
    Gdyby nie Wójt zostalibyśmy bez lekarza!
    Jak pani śmie!!!!!!!!!
    No ale czy w pani przypadku może coś nas zaskoczyć?

  • 2018-03-27 21:27:24

    gość: ~mieszkaniec

    Widzę na sesji panią Jolantę Klimkiewicz,czyżby ona miała chętke na kierowkika SP ZOZ- nie daj Boże!!!

  • 2018-03-27 22:46:04

    gość: ~Kaśka

    Proszę się nie martwić Pani Jolanta Klimkiewicz nie jest zainteresowana praca na stanowisku kierownika ośrodka Pani Jolanta była prezesem placówek zdrowia więc po co ma znizac .

  • 2018-03-28 14:29:42

    gość: ~jola

    @~mieszkaniec nie mam chetki prosze pana

  • 2018-03-29 08:31:57

    gość: ~abc

    @~jola
    Po prostu weterynarz!

  • 2018-03-27 21:30:55

    gość: ~Gosc

    Ten artykuł kłamie !!!! Jak pacjenci nie są przyjmowani ??? To gdzie ja zostałam przyjęta ? pani Doktor Manelska mnie przyjęła. A może ja byłam w innym ośrodku ? Przecież lekarze są i przyjmują. A przepraszam dzisiaj byłam z dzieckiem u Pani Doktor Szymczak hmmmm zapomniałam przepraszam pani Kądziela czytała ze nie aa rejestrowani na wizyty. To w takim razie gdzie ja byłam przyjęta i moje dziecko nie w ośrodku Malczyce ? Ludzie opamiętajcie się co wy piszecie.???!

  • 2018-03-27 21:53:21

    gość: ~mieszkaniec

    @~Gosc
    To właśnie cała pani Kądziela,co niby wszystko wie,a tak naprawdę gó..o wie,robi tylko zamęt i kłamstwa-ot taka jest ta intrygantka ta cała pani Kadziela-wstyd dla gminy!!!

  • 2018-03-27 22:00:11

    gość: ~Pola

    @~mieszkaniec
    To właśnie ją powinni wywalić, bo działa na szkodę gminy. To intrygantka, która psioczy na gminę Malczyce aż uszy wiedna.

  • 2018-03-28 09:41:28

    gość: ~inka

    @~mieszkaniec
    Wreszcie zarobki Wojta adekwatne do biednej ,zadłużonej Gminy.Zamet w Gminie to robi Pan Wójt i jego ograniczony elektorat.

  • 2018-03-28 02:28:06

    gość: ~Komentarz

    @~Gosc
    Jak już to nie artykuł kłamie, a treść uzasadnienia odczytana przez radną.

  • 2018-03-27 21:48:40

    gość: ~Pola

    Ludzie! Cieszcie sie, ze macie takiego wójta! Nie to co mieszkańcy gminy Ruja... tam to dopiero smród, bród i ubóstwo. I czegoś tu nie rozumiem... przecież pani Kądziela jest w sekretarzem gminy Ruja i radna w gminie Malczyce?

  • 2018-03-27 21:57:45

    gość: ~mieszkaniec malczyc

    @~Pola
    Pola tak tylko Tobie się wydaje,niby wszędzie dobrze tam gdzie nas niema;)

  • 2018-03-27 22:03:07

    gość: ~Pola

    @~mieszkaniec malczyc
    Bylam mieszkanka Malczyc, a teraz mieszkam w gminie Ruja i proszę mi wierzyć, różnica jak niebo a ziemia... i wasz wójt przynajmniej coś robi, nasz tylko długi.

  • 2018-03-28 17:13:04

    gość: ~dyrdyr

    @~Pola
    Bo Ruja jest gminą typowo rolniczą, wiec cudów nie będzie. Jednak Malczyce mają potencjał. Ludzie pamiętają jeszcze okres świetności - więc i wymagania większe mają. Może to i dobrze? :) Tyle, że kłótniki straszne są...

  • 2018-03-28 09:44:31

    gość: ~ula

    @~Pola
    Dlaczego jest nagonka na radnych?
    Za obniżenie pensji?
    Przecież tu bieda!
    Gmina na samym końcu rankingu gmin.
    Najniższy dochód na jednego mieszkańca!
    Czy Państwo Foremni się burzyli?

  • 2018-03-27 22:07:36

    gość: ~Rudylis56

    Kto by nie był wójtem i tak będzie miał pod górkę z panią Gancarzowa. Ona nie spocznie póki wojtowa nie zostanie.
    Pokazała pazurki

  • 2018-03-27 22:15:28

    gość: ~mieszkaniec gminy

    Pani K. mogla się wykazać i najechac na wójta, ciekawe czy przy najbliższych wyborach również będzie poroponowala podwozke pod lokal wyborczy i kasiorke za głosowanie na nią..żenada zero uczciwości.

  • 2018-03-28 16:28:16

    gość: ~wyborca

    @~mieszkaniec gminy
    O widzę pan zza torów się odezwał, który sam w poprzednich wyborach autem służbowym jasnie panującego nam obecnie zbierał z drogi kogo popadnie (dosłownie) i zwoził pod lokal wyborczy

  • 2018-03-29 15:56:38

    gość: ~mieszkaniec gminy

    @~wyborca
    no pan sobie wyobrrazi że nie..pan zza torów tylko mieszkaniec pewnej miejscowości, ktorego brat pani K. chcial przekupić! na szczęście nie wygrała wyborów i mam nadzieję że to nie nastąpi..

  • 2018-03-27 22:52:37

    gość: ~Udanin

    To w takim wypadku za co wójt gminy UDANIN zarabia tekie pieniądze? Gdzie są Ci nasi radni?

  • 2018-03-27 23:07:26

    gość: ~widz

    Miny trzech pań z 5tego zdięcia bezcenne,pani na pierwszym planie piękna! pewnie to ta pani kierownik wyrzucona przez niegrzecznego wójta?

  • 2018-03-28 00:26:28

    gość: ~Starsza atrakcyjna kobieta

    Ładna ta pani kierownik :O

  • 2018-03-28 10:35:47

    gość: ~Facet

    Nie fuj ta kierowniczka, nawet włosy ma doklejone i sztuczne ,.... aktorka do tego

  • 2018-03-28 16:28:12

    gość: ~ula

    @~Facet
    Piękna ta Pani kierowniczka i mądra kobieta.Coz jakie by te włosy nie były dodaja jej wdzięku i urody.Osoby krytykujacy piękno to jakieś masakry.A facet to też kompleks fizyczny i psychiczny musi mieć.

  • 2018-03-28 21:27:38

    gość: ~Ciekawy

    @~Facet
    a skąd wiesz,że ma doklejone włosy???

  • 2018-03-28 21:26:44

    gość: ~Gość

    @~Starsza atrakcyjna kobieta
    Bardzo ładna,aż chce się na nią patrzeć i jej słuchać,czy uważacie,że byłaby dobrym Wójtem??Ja bym na nią oddał głos

  • 2018-03-28 15:01:28

    gość: ~wieloletni mieszkaniec

    bardzo dobrze że zwolnili tą pożal się boże kierowniczkę, jest niemiła, broni koleżanek pseudo doktorek, a na dodatek nic nie wnosiła do sprawnego funkcjonowania ośrodka, zamiast pilnować dobra pacjentów zrobiła sobie prywatny folwark z naszego ośrodka , zero empatii . A zwolnienie kierownika ośrodka niby jak miało wpłynąć na zdrowie pacjentów ?! to lekarze są najważniejsi dla nas mieszkańców a nie jakaś tam ........

  • 2018-03-28 15:14:32

    gość: ~Klaudia

    A mi się nasuwa pytanie jedno - a kiedy ta rada miała jakiekolwiek zaufanie do wójta?????????????????????????????????????????????????????

  • 2018-03-28 15:38:33

    gość: ~miesz

    @~Klaudia
    To prawda!
    Nigdy nic im się nie podobało! czy to był Frankowski, Skuła czy Dudziński!!
    Wstydzę się za tych radnych!
    Najpierw biegają , proszą o głosy, a potem oczy by sobie wydrapali!

    Nie po to tam jesteście ludzie!!!!!

    Mieliście nam pomagać, a nie szkodzić!!!!

    W ośrodku działy się dziwne rzeczy i uważam, że wójt to w porę zauważył i chwała mu za to, bo w przeciwnym wypadku za chwilę nie mielibyście przychodni!

  • 2018-03-28 18:39:06

    gość: ~Rozczarowana

    @~miesz
    Myślałam, że mnie już nic nie zaskoczy, ale jak usłyszałam, ze na sesji była i zabierała głos w obronie tych oszustow Pani Miklas to myślałam, że z krzesła spadne! Własnym uszom nie wierzyłam!
    Pani Jolu....Myślałam, że Pani jest mądrzejszy! Kogo Pani broni?

  • 2018-03-28 21:14:36

    gość: ~neutralny obserwator

    @~Rozczarowana
    kto jest oszustem???trzeba było być na sesji to byś sama zrozumiała,kto jest oszustem. Pani Miklas pokazała wielką klasę,w przeciwieństwie do Wójta,który się tłumaczył,że nie umiał się dogadać z Panią kierownik,jakoś nic nie wspominał o żadnych konkretach tylko,że pod koniec mu się ciężko rozmawiało z Panią Kierownik.Zresztą dziewczyna(Pani Kierownik) ma poziom nieosiągalny dla większości i wszyscy(z wyjątkiem popleczników Wójta )ją bardzo szanują-Wójt to widział i pewnie w głębi duszy jej zazdrości i chciałby być takim człowiekiem.

  • 2018-03-30 10:14:22

    gość: ~Obywatel

    @~neutralny obserwator
    Zobaczysz lada chwila jakie kwasy wyplyna po kierownicze osrodka ktora tak bronisz i chwalisz.jak sie nazywasz to za jakis czas Ci pogratuluje i podam reke za to ze jej broniles

  • 2018-03-29 00:05:07

    gość: ~Aga

    @~Rozczarowana
    Prawda????? Szkoda ze Pacjenci nie zabrali głosu - gdyby urządzić referendum to napisaliby to co naprawdę myślą o tym co się tam działo w ośrodku i jaka „VIP persona” stała się pani j. po awansowaniu na pierwszą koleżankę kierowniczki. W pewnych częściach ciała się poprzewracało!

  • 2018-03-28 15:21:18

    gość: ~spostrzegawczy

    prezesikowi muku jeszcze weźcie się za dupę!
    średnio trzy razy w tygodniu jego auto stało pod przychodnią a on sam przesiadywał u laluni na górze!
    skoro ta takie numery odstawia to co dopiero ten wymyśli!!

  • 2018-04-02 16:55:07

    gość: ~Ja stąd

    @~spostrzegawczy
    Na rehabilitację chodził

  • 2018-03-28 21:06:18

    gość: ~mądry mieszkaniec

    @~wieloletni mieszkaniec
    nie będzie dobrego kierownika ,nie będzie dobrych lekarzy,sprawa prosta.Dlaczego mowisz,że jest niemiła-rozmawiałeś z nią kiedykolwiek?

  • 2018-03-28 21:24:39

    gość: ~mieszkanaka

    @~wieloletni mieszkaniec
    Kierowniczka jest piękna,inteligentna,ma naturalna dumę i na dodatek jest miła,rozmawiałam z nią i jako kobieta... po troszku nie dziwie się,ze Wójt ja zwolnił.Ja będąc na miejscu żony wójta domagała bym się tego:)

  • 2018-03-28 21:58:00

    gość: ~Do mieszkanki beci

    @~mieszkanka
    Jest tak samo piękna i inteligentna jak ty... (troszku) :)))))))))))))

  • 2018-03-28 15:45:08

    gość: ~Michalisko

    W naszej gminie zawsze, za wszystko winien jest wójt. A przecież jest on tylko organem wykonawczym rady gminy. Skoro gmina taka biedna, rada obniża zarobki wójta to może radni też powinni pomyśleć o obniżeniu gaży sobie?! Czas i pora! Do wyborów szli z frazesami na ustach, a proszę mi wskazać choć jednego radnego, który spełnił swoje przedwyborcze obiecanki.
    Ja w przychodni byłem w poniedziałek i dzisiaj i niczego złego nie zauważyłem, zostałem przyjęty bez problemu. Wszyscy byli mili

  • 2018-03-28 16:38:45

    gość: ~Z Malczyc

    @~Michalisko
    No wójt wypuścił swoje bulteriery. A komputery też im kupił? Oczywiście za gminne pieniądze, bo sam za złotówkę to by ojca i matkę sprzedał. Trzeba było przyjść na sesję i tam w oczy szczekac, a nie kozak w necie piz...da w świecie! Jak dla mnie to kolejnym sprzedanym przez małego wójta majątkiem będzie ośrodek zdrowia, bo jeszcze tylko na tym może zarobić.

  • 2018-03-28 18:03:15

    gość: ~King

    @~Z Malczyc
    Jeszcze komisarat jest do sprzedania tylko maly czeka na lokum w pkp

  • 2018-03-28 19:31:30

    gość: ~wkurzony

    co to jest kpina taki wpis znalazłem na facebooku Wójta -WÓJT Malczyc Piotr Frankowski Jestem po wstępnej lekturze małego fragmentu dokumentacji finansowej SPZOZ. Z tego co pozostało bo braki są olbrzymie, brakuje np. całej historii finansowej 2018 roku, wynika że w miesiącu Grudniu 2017 roku przy 4 godzinach w tygodniu pracy zgodnie z grafikiem, dr Gerc otrzymał od pani kierownik 13 tyś wynagrodzenia. BRAWO Rada Gminy. Dobrze że wstawiliście się za tak biednym lekarzem !!!
    ...nosz kur..mać i radni ich jeszcze bronili ....?

  • 2018-03-28 19:41:18

    gość: ~inka

    @~wkurzony
    A może byście się zainteresowali ile funduszy idzie na firmę: Foremny.
    Bo wynagrodzenie dr Gerca to "pestka w kompocie"

  • 2018-03-28 21:03:08

    gość: ~krzysztof gerc

    @~wkurzony
    jeżeli to są słowa wójta,to bałbym się na jego miejscu,wolę sprzedać nowy samochód i wydać te pieniądze na najlepszych w Polsce prawników,niż dać się opluwać kłamcom!!! Nie pozwolę na takie oszczerstwa-dostałem przelew prawie o połowę mniejszy,a 4 godziny tygodniowo w Malczycach ostatnio pracowałem rok temu.W grudniu pełniłem zastępstwa za dr Manelska i dr.Birulę.Nie będę więcej pisał postów ani ich czytał.Nie będę zakładał sprawy o zniesławienie nierozgarniętym ludziom,ale jeżeli Wójt mnie w taki sposób szkaluję to spotkamy się w sądzie.

  • 2018-03-28 21:32:53

    gość: ~mieszkaniec

    http://www.roland-gazeta.pl/15581-komunikat-wojta-gminy-malczyce-ws-sp-zoz

    ludzie brać recepty i do radnych żeby wam refundowali a skierowania niech wam przewodniczący rady wystawia :)rada która szkodzi własnej gminie !!! niech sobie obniżają pensję wójtowi ale żeby nawet komisji konkursowej nie powołać !!!! skandal

  • 2018-03-28 21:45:24

    gość: ~mieszkanka

    smutne :( od lat w Malczycach tyle się nie działo, w tym roku żłobek, GOK, modernizacja szkoły, rekultywacja wysypiska, modernizacja przedszkola, i wiele innych rzeczy a ci radni zamiast pomyśleć o nas i naszym bezpieczeństwie to myślą jak dopiec wójtowi. dlaczego ci radni nie chcieli podjąć tej uchwały o powołaniu komisji ??przecież od tego są !!! to im odebrać diety

  • 2018-03-28 21:52:31

    gość: ~gość

    gercaku weź już spadaj z tych Malczyc tylko oddaj kasę :) dupku przez ciebie płacimy 100% recepty a ty masz czelność straszyć sądami !! w piątek przyjechałeś o 10 do pracy a ja czekałem od 8 i stwierdziłeś że nie przyjmujesz bo wójt jest be :( ty masz człowieku problemy z głową lub myślisz nie tą głową co trzeba :)

  • 2018-03-28 21:59:20

    gość: ~gość

    a wiecie że ja wiem dlaczego te buce radni nie podjęli uchwały o konkursie na kierownika. Oni chcą żeby pani Monika wróciła bo to taka fajna babka :)znowu będą zgodnie z powiedzeniem chwalą nas my ich a oni nas :) taką dojną krowę ten wredny franek im zabił :( a gercuś takie peamy rozpowiada o jej zdolnościach i w ogóle :( ale gercusiowi się nie dziwię 13 tyś za grudzień a przecież to jest najkrótszy miesiąc roku :) ale durni radni to łykną że on bidulka ...

  • 2018-03-28 22:23:25

    gość: ~mieszkaniec powiatu

    powiem wam ,że nigdzie nie widziałem tyle nienawiści co u was w Malczycach,dlatego jesteście tacy mali i biedni

  • 2018-03-29 12:31:50

    gość: ~prawnik

    @~gość
    Oho Pan F. się odezwał.

  • 2018-03-29 12:47:42

    gość: ~kots

    @~gość
    większość tych komentarzy jest pisan wiadomo przez kogo i wiadomo przez kogo oceniana, komputery na zatorzu i na !~1 Maja muszą się aż gotować. Ale ludzie w Malczycach nie są tacy ciemni, głupi i zawistni jak wam się wydaje. Ci, którzy chcą wypowiadają się wprost, nie ukrywaja się pod fałszywymi nikami na nędznych forach. porozmawiajcie z ludźmi i zobczycie jakie jest ich zdanie na wasz temat. Prawda jest taka, że wasz władca strzelił sobie w nóżkę i teraqz wydaje wam się, że jak zhejtujecie każdego radnego, który jest przeciwko wojtowi, peilęgniarkę, która miała odwage powiedzieć publicznie prawdę, lekarza, którego bezprawnie pan i władca zwolnił, to uda wam się zakląć rzeczywistość. Powtarzajcie dalej kłamstwa waszego pana, bo kłamstwo powtórzone wielokrotnie stanie się prawdą, ale tylko dla was. Już się pogubiliście w knuciu i intrygach, oczernianiu i wylewaniu pomyj na każdego, kto osmiela się mieć własne zdanie. Jestem przekonany, że ludzie w Malczycach myslą i wyciągaja wnioski. Przyjdzie też czas na wyciagnięcie konsekwencji. Ośrodek zdrowia zostanie prawdopodobnie sprywatyzowany. I przyjdzie taki czas, kiedy znowu będziecie obwiniać radnych, ludzi pracujacych w osrodku, ale dalej będziecie bronić swego pana. Malczyce mają was dość!!!

  • 2018-03-28 22:17:01

    gość: ~obiektywnie

    @~mieszkanka
    tyle się działo i ośrodek zdrowia wszedł na wyższy poziom,a nie zrobił tego wójt,Wójt odwołał osobę,która miała ambicje i się starała,za co???nikt nie wie:(

  • 2018-03-29 12:26:30

    gość: ~prawnik

    @~krzysztof gerc
    Człowieku, ty sie podpisujesz z imienia i nazwiska a atakują cię ludzie niewarci twojego zachodu. Nie dyskutuj z nimi, nie warto. M

  • 2018-03-29 14:34:26

    gość: ~Piotr Frankowski Wójt

    @~krzysztof gerc jeśli pan wyrazi pisemną zgodę w formie dokumentu złożonego w gminie na udostępnienie dokumentów potwierdzających przelewy w miesiącu grudniu 2017 na facebooku, to chyba rozwieje wątpliwości wszystkich :)

  • 2018-03-29 22:27:01

    gość: ~Ja

    @~krzysztof gerc
    A czy pan i kierowniczka macie czyste sumienie, nikogo nie szkalowaliście? Nieprawdziwych i krzywdzących opinii o innych nie obwieszczaliscie? To broń obosieczna. Niedługo sypną się procesy z powództwa cywilnego.

  • 2018-04-01 14:34:39

    gość: ~Pacjentka

    @~krzysztof gerc
    No to czekamy na sprzedaż. Już to widzę. Przy takich wypłatach to i na prawnika wystarczy, auta sprzedawać nie trzeba

  • 2018-03-28 23:57:57

    gość: ~Marta

    @~wkurzony
    13 tys za odwalanie takiej chały?????? Wiadomo gdzie wędrowały pieniądze z ośrodka!!!! Nie wiadomo co tam się działo tak naprawdę skoro kierowniczka swojemu kolesiowi wypłacała taka kasę! To ile musiałby siedzieć godzin w przychodni żeby tyle pieniędzy zarobić...a my płacimy za 100% recepty bo poblokowali komputery i poskreslali lekarzy z NFZ mimo ze nie mieli do tego prawa. To sabotaż ośrodka!!!!!!

  • 2018-03-29 12:23:15

    gość: ~prawnik

    @~wkurzony
    To wójt moze udostepniac takie dokumenty na fc/ ciekawe

  • 2018-03-29 22:30:04

    gość: ~Sedzia

    @~prawnik
    A to są tajne dokumenty? Przecież to państwowa placówka, wszystko powinno być klarowne dla opinii publicznej.

  • 2018-04-02 15:32:08

    gość: ~Neutralny

    @~wkurzony
    Wójt jest stroną w konflikcie,tak więc z zasady nie wolno wierzyć w to,co mówi. W tej sprawie,w chwili zwolnienia kierownika w takim trybie ,wójt nie powinien niczego ruszać, tylko sprowadzić zewnętrzną kontrolę i byłoby wiadomo,kto mówi prawdę!

  • 2018-04-06 16:28:17

    gość: ~Ona

    @~Neutralny
    Tak samo ex kierowniczka i dr g są stronami w konflikcie, więc także nie można im wierzyć.

  • 2018-03-30 10:19:03

    gość: ~Obywatel

    @ michalisko. Jaki majątek?

  • 2018-03-28 23:34:55

    gość: ~swojak

    Jeszcze do niedawna p. Miklas obtańcowywała wójta Frania i była wpatrzona w jego "boskie" oblicze, a teraz kontra wobec takiej osobowości? Co się takiego wydarzyło, że taka raptowna zmiana zapatrywania?

  • 2018-03-28 23:59:30

    gość: ~Rydzyk

    @~swojak
    Hahaha!! Dobre!

  • 2018-03-29 07:54:36

    gość: ~Gminny

    @~Rydzyk
    Tragiczne te komentarze. Obiektywnie, to odkąd wójtem jest ten cały Frankowski to tylko fala nienawiści wobec każdego kto ma inne zdanie niż on sam. Malczyce nigdy nie wyjdą na prostą dopóki rządzić tu będzie człowiek niezwiązany z tą gminą, z tymi mieszkańcami, nie znający historii tej gminy, nie mający tu przyjaciół (poza jedną firmą, która dorabia się na majatku gminy). Przeciez te komentarze piszą ciągle te same osoby - to widać, słychać i czuć. I to osoby, którzy dobrze wiedzą, że wraz z odejściem Frania skończy się im koryto. A co do komunikatu wójta, to czegoś nie rozumiem. Gdzie jego większość rady, która go wspierała przez 3,5 roku? 12 ludzi mówi, że zrobił źle, że nie myślał o mieszkańcach, a on jeden że robi dobrze! Ludzie, przecież to kpina. A druga strona, jakby miał choć trochę honoru, to by nie zabierał publicznie głosu w sprawie swoich pieniędzy - to jest podsumowanie całej jego osoby. Po trzecie, odnośnie komunikatu, który dziś przeczytałem, najważniejsze dla mnie są przekazywane z pokolenia na pokolenie mądrości ludowe, a jedna z nich głosi: WINNY SIĘ TŁUMACZY!

  • 2018-03-29 22:09:20

    gość: ~vx

    @~Gminny
    malczyce nigdy nie wyjdą na prostą,dopóki nie zostanie zlikwidowany urzad gminy w tej wsi

  • 2018-03-29 08:37:08

    gość: ~abc

    @~swojak No jeszcze jest pani z komunalki, która prawdopodobnie zmieni zdanie jak się w końcu ktoś weźmie za tą firmę i właściciele sklepów od a-z i sami prymusi!!!

  • 2018-03-29 10:48:13

    gość: ~inka

    @~abc
    Takiej korupcji tu nigdy nie było jak jest teraz.A ze się coś robi dla tej gminy to żadna łaska,przecież pensje za to bierze.Tylko dlaczego jedne i te same osobsa sa ciagle faworyzowani ..tylko za to ,ze klaskaja Panu Wojtowi

  • 2018-04-02 16:36:52

    gość: ~zx

    @~abc Malczyce do Prochowic, Wilczków Chomiąża do Środy, Kwietno Dębice do Rui, a Szymanów Zawadka Chełm do... np... tez do Środy.I tak dzieci tamtejsze do Wrocisławic do szkoły chodzą. Po kłopocie :)

  • 2018-04-02 16:38:50

    gość: ~zx

    @~zx Rusko, Rachów i Mazurowice - tez do Prochowic :)

  • 2018-03-30 07:48:59

    gość: ~Kochanekmarioli

    Wójt powinien dostać 1.20 zł za godzinę pracy,tyle co kosztuje bułka czerstwa zwyczajna u Pani Leokadii w Lewiatanie.

  • 2018-03-30 08:00:50

    gość: ~abc

    Dopiero przyszedłeś do biura i już mieszasz. Wczoraj w kościele szukałeś współczucia i wyszło ci to żenująco. Weź się w końcu do roboty i przestań mieszać w Malczycach.

  • 2018-03-30 08:28:31

    gość: ~ministrant

    Wójt chodzi do kościoła, kiedy jest publika i możne błysnąć, czyli 3-4 razy do roku. Przez cały rok to go nie widać w wieczerniku malczyckim. Wczoraj z okazji Dnia Księdza OBOWIĄZKOWO MUSIAŁ się pojawić I O DZIWO W PRZEDMOWIE nie było cytatu JP II. Przestał by się już błaźnić.

  • 2018-03-30 12:45:54

    gość: ~wieloletni mieszkaniec

    @mądry mieszkaniec - tak miałem tą nieprzyjemność rozmawiać z tą pseudo kierowniczką

  • 2018-04-01 14:36:34

    gość: ~Stanislaw

    @~wieloletni mieszkaniec
    I ja tez. Wywyższającą się uważa się z bog wie kogo

  • 2018-04-02 15:15:39

    gość: ~Mietek

    @~Stanislaw
    widać,ze masz kompleksy i pośrednio przyznajesz się,że rozmawiałeś z osoba stojącą od Ciebie o kilka klas wyżej

  • 2018-04-02 15:17:28

    gość: ~Mężczyzna

    @~wieloletni mieszkaniec
    Dziwie się,według mnie żaden prawdziwy facet nie może mieć nieprzyjemności,kiedy rozmawia z taką kobietą,chyba,że tak pisze,bo ktoś mu kazał:)

  • 2018-04-13 22:41:50

    gość: ~Mietek

    @~Mężczyzna
    ...a w czym tkwi ta przyjemność kiedy się rozmawia z TAKĄ kobietą?...uroda tej pani oraz jej sposób bycia to kwestia gustu , a on różny często bywa

  • 2018-04-01 11:24:27

    gość: ~99

    buhahahahahaha

  • 2018-04-01 17:28:42

    gość: ~Marsjanin

    Po to wybraliśmy radnych i wójta,aby rozwiązywali problemy gminy.Nie sam wójt rządzi gmina.Jeśli rozwiązaniem problemów zdrowia ma być zmniejszenie pensji wójta,to chyba logiczne jest aby również radnym obciąć pieniążki.Tak samo za to sa odpowiedzialni.Jeśli dla dobra gminy rządzący nie potrafią się dogadać i podejmować dobre decyzje, to my mieszkańcy płacimy im pieniądze ,które im się nie należą.

  • 2018-04-02 15:26:52

    gość: ~emerytka

    Naprawdę dziwię się wam,ta pani Kierownik jest piękną kobietą i ośrodek stał się wewnątrz też bardzo ładny,ponadto personel bardzo przyjemny(zmieniła 2 niezbyt sympatyczne osoby na 2 przewspaniałe:mówię o nowej pielęgniarce i nowej pani od rehabilitacji).Na lekarzy w ostatnim roku nie słyszałam,żeby ktoś narzekał(zarówno tych państwowych jak i prywatnych).Mówią:jak pan taki kram.A teraz jak będzie zobaczymy po 1,2 miesiącach.Przykre to wszystko

  • 2018-04-03 14:06:47

    gość: ~wieloletni mieszkaniec

    @ Mężczyzna - widać jesteś jednym z tych co się ślinią do kawałka gołego kolanka , arogancja i pyszałkowatość bijąca od tej pani jest mylona widocznie z arogancja

  • 2018-04-03 16:35:38

    gość: ~Mężczyzna

    @~wieloletni mieszkaniec
    arogancja i pyszałkowatość jest mylona z arogancja??nie rozumiem
    Nie zauważyłem żadnej z tych cech u pani ML,ale za to kolanko widziałem i jest przepiękne:)

  • 2018-04-04 13:54:19

    gość: ~wieloletni mieszkaniec

    @Meżczyzna
    mała pomyłka , te cechy mylone są z asertywnością

  • 2018-04-04 16:00:34

    gość: ~Facet

    Obiektywnie mówiąc kobieta ma piekne nogi

  • 2018-04-06 16:32:02

    gość: ~Olek

    @~Facet
    Krzywe. Ale kwestia gustu.
    Poza tym - co ma uroda do kierowania ośrodkiem??? Chyba niektórym mylą się podstawowe pojecia...

  • 2018-04-06 19:24:31

    gość: ~Facet

    @~Olek
    Chłopie,idź do okulisty,chyba ,ze twierdzisz,że nogi nie powinny mieć żadnych wypukleń i zagłębień,czyli wyglądać jak np szczudła:)

  • 2018-04-09 21:42:20

    gość: ~Olek

    @~Facet
    Każdy ma prawo do własnej opinii. To ukazuje postawę lizodupców ex kierownik - Nogami nie kieruje ośrodkiem. A jak widać dla większości pochlebców walory fizyczne to główny - i co tu dużo mówić - słaby i jedyny argument. Piszcie sobie w te kilka osób komentarze i hejty, niestety - nic to nie da kiedy na światło dzienne wyjdą fakty z prokuratury i NFZ. A państwo niech siedzą i piszą komentarze, które są tak dziecinnie podstawiane ze aż żal czytać. Miłej gimbazy! :)

  • 2018-04-10 09:45:13

    gość: ~śmieszne

    @~Olek
    w półtora roku 3 nowe kontrakty,dzięki niej co miesiąc przychodnia ma 30 tysięcy więcej pieniędzy,remont wewnętrzny całego ośrodka,byli dobrzy specjaliści w najniższych cenach,za zeszły rok zostawiła ośrodek na plusie prawie 100 000 zł...i kobieta brała za to mniej niż 3 tysiące.Faktycznie to trzeba zgłosić do ABW,CBA,CBŚ itp i Wójt to zrobi,ale lud nie jest ciemny i wie gdzie lezy prawda!

  • 2018-04-13 22:45:52

    gość: ~Mietek

    @~Facet
    a tam, szału nie ma , widziałem lepsze w Malczycach

  • 2018-04-19 09:05:24

    gość: ~Facet

    ostatnio dodany post

    @~Mietek
    ja w życiu lepszych nie widziałem:)