Express-Miejski.pl

Nowa inwestycja w Rakoszycach

Podpisanie umowy z wykonawcami fot.: UM

W najbliższych kilku miesiącach we wsi Rakoszyce zostanie przebudowana ulica Górna o łącznej długości 260 metrów. Wartość inwestycji wyniesie około 450 tys. złotych.

Przewidziano między innymi wylanie nawierzchni asfaltowej, wykonanie miejsc postojowych oraz budowę chodnika, a zadania podjęło się konsorcjum: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” sp. z o. o. oraz Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o. o. Umowę w tej sprawie podpisano na początku marca.

- Ulica Górna to ważna droga w Rakoszycach, a jej przebudowa jest efektem konsultacji sołtysa Władysława Błacha i Rady Sołeckiej z Burmistrzem Adamem Rucińskim - komentuje Leszek Maciejewski, radny Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, reprezentujący Rakoszyce, Kryniczno, Wojczyce i Gozdawę. Prace mają zakończyć się do połowy lipca br. Przebudowa ul. Górnej zostanie sfinansowana z budżetu Gminy, a swój wkład finansowy ma także sołectwo Rakoszyce, które ze swojego funduszu sołeckiego przekazało na ten cel 20 tys. złptych.

Urząd Miejski

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA