Express-Miejski.pl

Druga z rzędu wygrana średzkich siatkarzy. Przed nimi ostatni mecz w sezonie

LZS Fiuka Średzianin vs ULKS Ogień Żmigród fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W minioną sobotę siatkarze LZS Fiuka Średzianin rozegrali ostatni mecz na własnym parkiecie w drugiej rundzie ESA III Dolnośląskiej ligi piłki siatkowej mężczyzn.

Do Środy Śląskiej przyjechali siatkarze z ULKS Ogień Żmigród. - Mecz od początku nie zaczął się optymistycznie dla naszej drużyny, w pierwszym secie zagraliśmy bardzo nierównie i pozwoliliśmy przeciwnikowi przejąć inicjatywę, którą wykorzystali siatakrze ze Żmigrodu, wygrywając 25-22. Na drugiego seta nasza drużyna wyszła mocno zmotywowana. Korekcja założeń przedmeczowych, inteligenta gra rozgrywającego i mocne ataki skrzydłowych przyniosły pożądane skutki i spokojną wygraną do 21 - opowiada jeden ze średzkich siatkarzy Marcin Bartula.

Trzeciego seta obie drużyny otworzyły mocną i dobrą grą. Nasi zawodnicy popełniali za dużo błędów i to goście skutecznie wypunktowali średzian, wygrywając 25-21. - Od stanu 1-2 w setach, podobnie jak w poprzednim meczu z Ząbkowicami na boisku istnieli już tylko nasi zawodnicy. Perfekcyjna gra w przyjęciu, rozegraniu oraz na środku siatki pozwoliła na kontrolowanie czwartego seta. Emocjonujący set zakończyliśmy wynikiem na tablicy 25-20. Tie break był już tylko dopełnieniem całego spotkania. Świetna gra naszych zawodników w zagrywce pozwoliła na wypracowanie kilkupunktowej przewagi, której już nie oddaliśmy do końca. Ostatecznie zwyciężyliśmy 15-12 i w całym spotkaniu 3-2 - dodaje siatkarz.

Nasi zawodnicy walczyli o każdą piłkę. Libero średzkiej drużyny dwoił się i troił, podbijając czasami niesamowicie trudne piłki. - Widać było wolę walki i żądzę wygranej, wspólne ciężkie treningi w końcówce sezonu zaczęły przynosić upragnione skutki. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, kolejny sezon będzie nasz! Dziękujemy wszystkim kibicom zgromadzonym na hali, tworzycie naprawdę świetną aatmosferę, a wasz doping i klaskanie pomaga naszym zawodnikom w trudnych momentach. Siatkówka jest świetnym sportem dla całych rodzin z dziećmi. Sezon zakończymy za tydzień wyjazdowym meczem z zespołem AKS Strzegom. Trzymajcie za nas kciuki, a my postaramy się podtrzymać zwycięską passę! - podsumowuje Bartula.

LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska - ULKS Ogień Żmigród - 3:2

Średzianin: Jaroslaw Przedwolski(C), Maciej Szott, Kacper Szymula, Adrian Gasiewicz, Paweł Stachowiak, Norbert Kindel, Mariusz Orczyk (L), Jan Bogusławski, Michał Rzeszuto, Paweł Dziedzina, Marcin Bartula.

anbo

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA