Express-Miejski.pl

Na świetlicy wiejskiej w Szymanowicach pękła rura. Woda zalała piwnicę

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

11 marca średzcy strażacy zostali zadysponowani do Szymanowic. W świetlicy wiejskiej pękła rura i woda zalała piwnicę. 

Na miejscu strażacy m.in. z Kostomłotów zabezpieczyli teren, odłączyli zasilanie w budynku i wypompowali z piwnicy wodę. Woda w piwnicy osiągnęła wysokość jednego metra. 

Tego samego dnia do analogicznego zdarzenia doszło w Zaborze Wielkim. - W opuszczonym budynku pękła rura i woda zaczęła wylewać się na ulicę. Ponieważ budynek był zamknięty, powiadomiono Zakład Usług Komunalnych w Miękini. Wodę zakręcono - wyjaśnia rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki. 

10 marca średzcy strażacy interweniowali jeszcze przy pożarze wędzarni. - We Wrocisławicach doszło do pożaru wędzarni i znajdującego się w pobliżu zapasu drewna. Pożarem zagrożona była pobliska altana. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Ugaszono ogień przy użyciu jednego prądu wody. Strażacy sprawdzili jeszcze pogorzelisko. Straty oszacowano na około 500 złotych - dodaje rzecznik.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Na świetlicy wiejskiej w Szymanowicach pękła rura. Woda zalała piwnicę

    2018-03-13 10:58:31

    gość: ~Emil

    ostatnio dodany post

    Ale mi to ciekawostka. Lepiej napiszcie, jak w budynku komunalnym w Środzie Śląskiej zamarzła woda, a później pękła rura i zalało mieszkańców. Gmina od lat nic nie robi w tym budynku, tylko zajmuje się pierdołami, ławeczkami, fontannami, pomnikami, koszami na śmieci itp.

REKLAMA