Express-Miejski.pl

Trzy osoby nie żyją. Sprawcą zdarzenia obywatel Ukrainy [foto] [aktualizacja]

Na DK 94 zginęły trzy osoby w wypadku samochodowym fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 marca po godzinie 18 doszło do zderzenia dwóch aut osobowych na drodze 94 w pobliżu miejscowości Juszczyn.

Do wypadku doszło za skrzyżowaniem drogi krajowej z drogą prowadzącą do Juszczyna. Zderzyły się tam dwa auta osobowe marki BMW. - W tej chwili jedyne co mogę powiedzieć, to że mamy potwierdzone trzy ofiary śmiertelne - informuje Marta Stefanowska ze średzkiej policji. Na miejscu działania prowadzą między innymi policja i straż pożarna. Sprowadzono także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Droga jest w tej chwili zablokowana. Ruch kierowany jest przed Kadłub.

Aktualizacja godz. 21.

Na miejscu działały zastępy straży pożarnej z JRG Środa Śląska, OSP Miękinia, Lutynia oraz Bukówek, zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policja. - Do szpitala we Wrocławiu w ciężkim stanie przetransportowano mężczyznę. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie ustalić tożsamości osób uczestniczących w wypadku. Na miejscu jest prokurator i biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych - informuje Marta Stefanowska. - Prawdopodobnie doszło do zderzenia czołowego. Droga jest zablokowana - dodaje rzeczniczka. Pojazdami podróżowali kierowcy oraz po jednym pasażerze w każdym aucie. 

Aktualizacja godz. 8.40 - 12.03.2018

Funkcjonariuszom policji udało się ustalić tożsamość większości osób, które uczestniczyły w zdarzeniu oraz prawdopodobną przyczynę wypadku. - Kierujący pojazdem jadąc od Wrocławia w kierunku Środy Śląskiej, wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania i uderzył w jadące w kierunku Wrocławia auto - informuje oficer prasowa KPP w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska. Doszło do zderzenia czołowego. - Pojazdem, który jechał od strony Wrocławia i był sprawcą zdarzenia podróżowało dwóch obywateli Ukrainy. Jeden z nich miał 33 lata, a tożsamości drugiego mężczyzny nie udało się jeszcze ustalić. Obaj zginęli - dodaje rzeczniczka.

Drugim autem podróżowała kobieta w wieku 29-lat, która poniosła śmierć na miejscu oraz 32-letni mężczyzna, który walczy o życie w szpitalu. - 32-latek znajduje się w szpitalu we Wrocławiu. Została pobrana od niego krew w celu sprawdzenia obecności alkoholu lub narkotyków we krwi. Ciała dwóch mężczyzn i kobiety zostały skierowane na sekcję zwłok - podsumowuje Stefanowska.

em

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wypadek na drodze 94: trzy osoby nie żyją

    2018-03-11 19:13:38

    gość: ~kierowca

    BMW w rowie wylądowało. Drugie w poprzek drogi stało.

  • 2018-03-11 19:34:24

    gość: ~Xperia

    @~kierowca
    Co to za bmw, tzn jaki kolor i model?

  • 2018-03-11 20:46:49

    gość: ~emik

    @~Xperia
    e39 i e60

  • 2018-03-11 20:11:22

    gość: ~gosc

    jakie auta ktos wie dokładnie ??

  • 2018-03-11 20:45:56

    gość: ~emik

    @~gosc
    dwa BMW. e39 i e60

  • 2018-03-11 20:34:41

    gość: ~Ja

    Nikt nie kieruje ruchem z Wrocławia auta jadą i zawracają do błon

  • 2018-03-11 20:51:29

    gość: ~gal

    jest ograniczenie są znaki jest widoczność a i tak ludzie giną .Może nasza średzka policja stanie tam częściej a nie na spółdzielczej pod starą rzeźnia.

  • 2018-03-11 21:05:18

    gość: ~Iwona

    Pilica powinna częściej stać i karać

  • 2018-03-11 21:30:00

    gość: ~Aaaaaa

    A może by te barierki zlikwidowali z drogi że środy na wrocław wtedy by była większa widoczność dla kierowców którzy wyjeżdżają z juszczyna nie było by takich wypadków po za tym mogli by tam światła zrobić już dawno pieniądze były na renowacje nowego rynku to powinny być na światła na tym wjeździe tak samo na obwodnicy cię chów-środa burmistrz tym się powinien zająć dobrze wie że były są i będą wypadki może w końcu by się Pan rucinski tym zajął?

  • 2018-03-11 21:36:48

    gość: ~Jaga

    @~Aaaaaa , ale ten wypadek nie był przecież na skrzyżowaniu...

  • 2018-03-11 22:35:26

    gość: ~Kolo

    Ten wypadek nie był na skrzyżowaniu, nie wiem skąd oni biorą takie błędne info i wprowadzają w błąd kolejnych czytelników

  • 2018-03-11 22:39:04

    gość: ~czytaj

    @~Kolo
    nie a info że na skrzyżowaniu tylko za

  • 2018-03-12 01:32:51

    gość: ~Gaga

    Na tym skrzyzowaniu powinni zrobic swiatla, a przed nimi postawic radary. Moze w koncu zaczeli by ostroniej jezdzic. Czesto czekalam na przystanku w juszczynie I widzialam jak lubia sobie tam depnac. Co drugi mial 160 na liczniku. Zamiast malowac pasy na wsiach I organizowac autobusy miejskie w srodzie co nikt nimi nie jezdzi to zajeliby sie tym a nie.

  • 2018-03-12 06:11:59

    gość: ~yolo

    Nie radary a satelity.

  • 2018-03-12 11:25:14

    gość: ~kierowca

    zdecydowanie zbyt mało kontroli policji!

  • 2018-03-12 12:40:57

    gość: ~mi

    Młodzi ludzie poszli do piachu :(

  • 2018-03-12 16:20:30

    gość: ~PL

    Za dużo ukrów w naszym kraju...

  • 2018-03-12 17:24:40

    gość: ~Tom

    Tak się kończy wyprzedzanie na trzeciego, ludzie nie ułatwiające tego zjeżdżaac na pas awaryjny,będzie wolne z naprzeciwka wtedy wyprzedzanie

  • 2018-03-12 21:10:13

    gość: ~an

    @~Tom
    Pod gorke tam jest zakaz wyprzedzania to raz.... Po drugie dlaczego ktos ma zjezdzac na awaryjny ( linia ciagla) bo jaks " pan i wladca" drogi musi wyprzedzic???

  • 2018-03-12 22:45:22

    gość: ~kierowca

    @~Tom Kolego wjechanie na pas awaryjny to tylko wtedy możesz,jeśli masz awarie w aucie!Kiedyś zjechałem z grzeczności,aby ułatwić wyprzedzenie,i na moje nieszczęście za pojazdem wyprzedzającym jechali nieoznakowani- nie pojechali za tamtym tylko mi chcieli wlepić dwie paki mandatu za przekroczenie ciągłej! Od tamtej pory nie zjerzdzam,by się w przyszłości nie tłumaczyć nadgorliwej policji i nie tracić kasy!

  • 2018-03-12 21:47:59

    gość: ~Ja

    Dwóch obywatelÓW???

  • 2018-03-13 07:15:01

    gość: ~Comastri

    W sumie zgineli wszyscy,mezczyzna przebywajacy w szpitalu zmarl w poniedzialek!

  • 2018-03-13 11:16:50

    gość: ~Józek

    Polska dla polaków.

  • 2018-03-13 18:44:25

    gość: ~Politechnika Wr

    ostatnio dodany post

    Zginął znajomy który jechał do Wrocławia, a z naprzeciwka wyprzedali Ukraincy - to mógłbyc każdy a zginął Mateusz i jego żona ... niewinnie ...