Express-Miejski.pl

Gminne inwestycje w gazowe przyłącza

Zdjęcie ilustracyjne fot.: pxhere.com

15 dużych inwestycji polegających na budowie wewnętrznych instalacji gazu zrealizowano na terenie Gminy Środa Śląska w latach 2016-2017.

15 dużych inwestycji polegających na budowie wewnętrznych instalacji gazu w lokalach stanowiących własność Gminy Środa Śląska oraz w budynkach wspólnot mieszkaniowych zrealizowano w latach 2016-2017. W roku bieżącym i następnym, planowanych jest kolejnych 29 inwestycji.

Od 2016 roku na wykonanie instalacji gazowych w lokalach mieszkalnych stanowiących własność Gminy Środa Ślaska wydano łącznie ponad 220 tys. zł. W roku 2016 stanowiło to 99,95 % planu aktualnego, a w roku 2017 – 99,91%, z czego wynika, że prawie wszystkie zostały zrealizowane. – Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem najemców lokali komunalnych odnośnie wykonania ogrzewania gazowego, dlatego w pierwszej kolejności realizowaliśmy inwestycje dotyczące wykonania instalacji gazowych w lokalach mieszkalnych oraz w częściach wspólnych budynków wspólnot mieszkaniowych, którymi zarządza Gmina Środa Śląska – podkreśla Grzegorz Hajduk, Inspektor ds. remontów w Wydziale Spraw Lokalowych. Inspektor dodaje, że jest grupa budynków, w której inwestycje nie mogą być zrealizowane: - są to sytuacje, w których brakuje decyzji lub zaangażowania właścicieli lokali we wspólnotach mieszkaniowych w sprawę wykonania przyłącza gazu. Podejmujemy jednak działania mające na celu przekonanie właścicieli lokali do zainteresowania tematem. W tym miejscu chciałbym zachęcić nie tylko osoby fizyczne, ale także wspólnoty mieszkaniowe do składania wniosków w ramach równoległego Gminnego Programu Ograniczania Niskiej Emisji.

Przypominamy, że nabór wniosków do GPONE, trwa do 30 kwietnia br. Jest to dotacja na wymianę źródeł ciepła nieekologicznych, czyli zasilanych paliwem stałym lub biomasą, na te bardziej przyjazne środowisku np. gazowe kotły kondensacyjne do centralnego ogrzewania czy kolektory słoneczne, pompy ciepła itd. Nowością w tym roku jest możliwość otrzymania dotacji przez wspólnoty mieszkaniowe, w części której właścicielami są osoby fizyczne.

Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają: Wydział Spraw Lokalowych oraz Wydział Spraw Komunalnych, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

UM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA