Express-Miejski.pl

Mamy laureatów i finalistów w konkursie zDolny Ślązak i Ślązaczek

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

Uczniowie ze Środy Śląskiej, Pisarzowic i Kostomłotów godnie zaprezentowali swoje szkoły i powiat średzki w prestiżowych konkursach zDolny Ślązak i Ślązaczek.

Jednym z 43 laureatów XV Dolnośląskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych zDolny Ślązaczek w części matematycznej został uczeń klasy 6 ze szkoły w Pisarzowicach Wojciech Domin

W konkursie zDolny Ślązaczek mamy również dwie finalistki ze szkoły podstawowej im. Władysława Broniewskiego ze Środy Śląskiej. Finalistką w części matematycznej została Aleksandra Olczyk, uczennica 7 klasy, a w części polonistycznej Alicja Kozłowska z klasy 6. Warto dodać, że Alicja pierwszy semestr zakończyła ze średnią 5,92. 

Laureatem zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty w części konkursu historycznego z elementami wiedzy o społeczeństwie został Kacper Kucab ze szkoły im. ks. Jana Twardowskiego w Kostomłotach. Kacper jest jednym z 24 laureatów. Osiągnięcie ucznia jest jego sukcesem, jak i samej szkoły. - Kacper to bardzo uzdolniony uczeń, jednak właśnie historia jest jego najmocniejszą stroną i pasją. Jednak na ten sukces składa się też fakt, że Kacper uczestniczy również w zajęciach poza szkolnych - mówi dyrektor placówki Monika Janiec. - Dla samej szkoły to również prestiżowe wyróżnienie. Kacepr jest pierwszy w historii naszego gimnazjum, który w konkursie historycznym na szczeblu wojewódzkim został laureatem. Jesteśmy z niego bardzo dumni - dodaje Monika Janiec.

Konkurs dla uczniów gimnazjów „zDolny Ślązak” realizowany jest w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Organizatorami konkursów są: Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Zwycięstwo w konkursie "zDolny Ślązak" umożliwia uczniom wybór dowolnej szkoły licealnej i pewność, że zostaną do niej przyjęci. Gimnazjaliści oprócz tego są zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego, którego dotyczyła ich zwycięska kategoria, np. humanistyczna lub przyrodniczo-matematyczna.

5 kwietnia w Auli Jana Pawła II w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbędzie się uroczysta Gala Laureatów XVIII edycji konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" oraz XV edycji konkursu "zDolny Ślązaczek".

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA