Express-Miejski.pl

Do czasu przyjazdu karetki, chorym pomogli strażacy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Od początku tygodnia dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, dwukrotnie dysponował strażaków w zastępstwie za karetkę.

W poniedziałek 5 marca w Brodnie strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 15-letniej dziewczynie, która zasłabła. - Osoba, która zgłosiła nam zdarzenie, poinformowała nas, że nie mogła dodzwonić się do pogotowia ratunkowego. Na miejsce zadysponowano zastęp strażaków z Brodna, którzy udzielili dziewczynie pierwszej pomocy. Okazało się, że nastolatka choruje na hashimoto - informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Środzie Śląskiej. Dziewczyną do czasu przyjazdu karetki zajmowali się strażacy.

Do kolejnego analogicznego zdarzenia doszło 7 marca w Pisarzowicach, gdzie przytomność straciła 47-letnia kobieta. - Do czasu przyjazdu karetki kobietą zajęli się strażacy. U poszkodowanej podejrzewano niewydolność krążenia. Kobieta na chwilę straciła przytomność. Została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego - dodaje strażak.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Do czasu przyjazdu karetki, chorym pomogli strażacy

  2018-03-08 13:11:19

  gość: ~Jurek

  Szacun dla strażaków ale jak długo jeszcze brak karetki będzie problemem w jednym z najbogatszych powiatów w Polsce.

 • 2018-08-22 08:12:06

  gość: ~kkk

  ostatnio dodany post

  @~Jurek - dotąd będzie problem, dopóki starosta nam się nie zmieni :-), była okazja na otwarcie szpitala i co - otworzyli ZOL, a dokładnie dom opieki. Ale biznes is biznes, a mieszkańcy? im widocznie na niczym nie zależy i akceptują wszystko co się robi w powiecie.

REKLAMA