Express-Miejski.pl

Koniec piłki nożnej w Kostomłotach? MKS wycofuje się z rozgrywek

Czy MKS Kostomłoty powróci na piłkarską mapę powiatu? (Na zdjęciu zespół z sezonu 2016/2017) fot.: Paweł Harom - em24.pl

MKS Kostomłoty wycofuje się z rozgrywek wrocławskiej A-klasy. Powodem okazały się problemy ze skompletowaniem kadry.

Pierwszy o decyzji klubu z Kostomłotów poinformował prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski, który za pośrednictwem Twittera napisał – MKS Kostomłoty ostatni zespół klasy A grupa: Wrocław I wycofany z rozgrywek. Brak chętnych seniorów do gry.

Poważne problemy klubu zaczęły się po rundzie jesiennej. W styczniu z klubu odszedł dotychczasowy trener Paweł Strożek, który jako główny powód podawał brak zaangażowania w treningi ze strony zawodników. – Po rundzie zrobiliśmy spotkanie, bo chciałem, żeby zawodnicy zadeklarowali się, że będą trenować. W tej rundzie było z tym bardzo słabo, co też przekładało się na wyniki. Deklaracji nie było, a ja już nie potrafiłem zmotywować ich do przychodzenia na treningi, co dla mnie było bardzo ważne. Ciężko mi było podjąć taką decyzję, bo zżyłem się z chłopakami i uważam, że zasługują na miejsce w górnej części tabeli – mówił w styczniu trener Strożek.

Podczas gdy inne zespoły przygotowywały się do piłkarskiej wiosny, w Kostomłotach panowała cisza. Pogłoski mówiły, że do roli szkoleniowca przymierzany był Grzegorz Żerelik, trener grup młodzieżowych w średzkiej Polonii, lecz jak pokazał czas, ostatni zespół A-klasowej tabeli nie podejmie walki o utrzymanie.

Co dalej z klubem z Kostomłotów? Jeśli znajdą się chętni do reaktywacji seniorskiej drużyny, zaczynać trzeba będzie od klasy C. Czy kibice lokalnej piłki nożnej obejrzą w najbliższym czasie mecze swojego zespołu na boisku przy ul. Sportowej? Czas pokaże.

pharom

18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Koniec piłki nożnej w Kostomłotach? MKS wycofuje się z rozgrywek

    2018-03-07 16:54:44

    gość: ~autochton

    No i bardzo dobrze w końcu wróci jedyny , właściwy Huragan !!!!

  • 2018-03-07 17:13:26

    gość: ~Pele

    Dac tam Samca on potrafi motywowac piłkarzy

  • 2018-03-07 18:21:39

    gość: ~Pamiętam

    @~autochton
    Pamiętam Huragan Kostomłoty kawałek historii.

  • 2018-03-08 16:32:31

    gość: ~oldboy

    @~Pamiętam

    Menager Edi ,kultowa postać Huraganu, pamiętasz?

  • 2018-03-11 07:19:07

    gość: ~kier

    @~oldboy E tam W Komornikach w Paglu grają same o.bce i jak grają

  • 2018-03-07 21:29:17

    gość: ~harry kane

    tak jest z drużynami z ambicjami na wyrost, składającej się z zaciągu zawodników którzy nie są związanych z drużyną i miejscowością, tylko po to żeby była wyższa liga.
    nie chce im się dojeżdżać daleko na treningi itp i drużyna się rozpada.
    w ostatnim czasie było wiele drużyn składających się z "najemników" które się rozpadły,
    a wystarczy grać klasę niżej

  • 2018-03-07 22:16:25

    gość: ~prawda

    Prawda jest taka ze Strożek uciekł jak szczur z tonącego okrętu...

  • 2018-03-08 11:25:55

    gość: ~what

    z tonacego? nie ..raczej z zatopionego już...to co miał nie grać w piłkę czy tam trenować bo chłopaczkom niechce sie przychodzić...

  • 2018-03-08 16:03:36

    gość: ~właśnie

    @~what
    A kto go zatopił?? Objął drużynę ktora awansowała prawie do okręgówki za poprzednika a on w 1,5 sezonu ją zatopił

  • 2018-03-09 11:21:32

    gość: ~yyy

    ale przeciez on był trenerem jak bili sie o awans..

  • 2018-03-07 22:32:31

    gość: ~lipa

    Szkoda MKS-u fajna druzyna była jeszcze 2 lata temu...

  • 2018-03-09 17:16:32

    gość: ~Pamiętam

    Huragan miał bardzo dobrego grajka w środku ale jak się nazywał nie przypominam sobie za skarby?

  • 2018-03-09 17:18:53

    gość: ~Powstanie

    Powstanie Piorun Jakubkowice jak feniks z popiołów

  • 2018-03-13 11:28:39

    gość: ~MKS

    Prawda jest taka, ludzie do grania byli tylko trzeba było ściągnąć dobrego trenera a nie pozoranta

  • 2018-03-13 15:18:05

    gość: ~lolo

    @~MKS
    Staszek Levy?

  • 2018-03-13 19:08:04

    gość: ~Lolo

    @~MKS
    No właśnie masz racje trzeba było zadzwonić po Mariusza K on na pewno by się zgodził . „Trener „juniorów , „prezes” klubu , „ trener „ Szczepanowa może jeszcze dał by radę w Kostomłotach. Nic nie szkodzi , ze nie przychodzili by na treningi ważne aby Skapnęło coś . Aaaa wy chcieliście dobrego trenera a to nie ten by się na pewno nie nadawał . On wprawdzie bierze co popadnie ale jego warsztat to porażka .

  • 2018-03-13 21:31:30

    gość: ~ll

    @~Lolo
    żal ci duupe ściska

  • 2018-03-14 12:08:19

    gość: ~lolo

    ostatnio dodany post

    @~ll
    Mi żal du... ściska ? przecież to co ten "pan" robi to żenada więc dlaczego mi ma cokolwiek ściskać. Tak zachowują się ludzie którzy nie mają za grosz ambicji i honoru. A jeżeli chodzi o jego warsztat to też mnie nic nie ściska dlaczego ? Bo on nie ma żadnego warsztatu. Więc za nim coś napiszesz to się zastanów. Nigdy ale to nigdy nie postępował bym jak ten "pan" bo byłoby mi najzwyczajniej wstyd.