Express-Miejski.pl

Finałowa gala Plebiscytu Czytelników Expressu Miejskiego. Nagrody rozdane!

Gala podsumowująca plebiscyt w Zamku na Wodzie w Wojnowicach fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Przez ponad tydzień nasi czytelnicy mogli głosować na swoich faworytów w plebiscycie. We wtorek w Zamku na Wodzie w Wojnowicach zwycięzcy otrzymali nagrody.

6 marca na sali w zamku odbyła się gala, podczas której wręczyliśmy nagrody zwycięzcom siedmiu kategorii w Plebiscycie Czytelników Expressu-Miejskiego podsumowującego rok 2017.

Tego wieczoru nie zabrakło wielu osobistości, a wśród nich Partnerów, Sponsorów i Laureatów poszczególnych kategorii. Na sali obecna była wiceprezes Dorota Giżewska z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - partnera strategicznego wydarzenia. Wśród sponsorów byli między innymi przedstawiciele spółki XEOS, Gotec, Zamku na Wodzie, Energy Group, Składbudu, Banku Zachodniego BZWBK, Centrum Turystycznego Kowalska, czy Cyfrowego Kina. Nie zabrakło również reprezentantów gmin i powiatu średzkiego.

Wieczór rozpoczął się powitaniem gości przez redaktor naczelną EM24.pl - Annę Klimczuk-Malczewską. Tuż po niej głos zabrała Dorota Giżewska z LSSE. - Bardzo cieszę się, że gazeta Express-Miejski rozumie misję mediów lokalnych bardzo rzetelnie relacjonując wszelkie informacje, ale też aktywizując czytelników poprzez organizację tego typu wydarzeń. To bardzo cenne - mówiła. 

Zdobyli najwięcej głosów

Wręczanie nagród rozpoczęliśmy od kategorii Samorządowiec 2017 roku. Laureatom w tej kategorii nagrody wręczyli Anna Klimczuk-Malczewska oraz dyrektor Banku Zachodniego w Środzie Śląskiej Dariusz Antoszczyszyn. Za trzecie miejsce nagrodę odebrał Marcin Nowakowski, zastępca burmistrza Środy Śląskiej. Drugie miejsce zajął Wojciech Płaziuk radny gminy Udanin. Natomiast najwięcej głosów czytelników uzyskała Teresa Olkiewicz wójt gminy Udanin.

W kolejnej kategorii - Sołectwo Roku 2017 - dyplomy i czeki dla zwycięzców wręczali przedstawiciele firmy Xeos, czyli Thomas Boettger, dyrektor zarządzający oraz Stefan Schmuck, dyrektor operacyjny - sponsorzy nagrody głównej. Wcześniej jednak kilka słów na temat bonów i możliwości ich realizacji powiedziała Judyta Partyka-Basa z hurtowni Składbud w Środzie Śląskiej - sponsora Plebiscytu.

Trzecie miejsce zajęło sołectwo Piersno. Drugie na podium i jednocześnie oczko wyżej niż rok temu, przypadło sołectwu Szczepanów. Reprezentanci wsi otrzymali także z rąk Marcina Nowakowskiego nagrodę specjalną ufundowaną przez gminę. Zwycięzcą kategorii został już po raz drugi Mieczków.  - Jeśli za rok Mieczków ponownie zajmie pierwsze miejsce, wówczas możemy uznać, że to tradycja. To, że mieszkańcy dbają o swoją miejscowość, wiemy już wszyscy - powiedział w trakcie wręczania nagrody Thomas Boettger. 

Po dwóch pierwszych kategoriach przed publicznością wystąpił wybitny, białoruski pianista Kirył Kudyk.

W dalszej części gali uhonorowani zostali zwycięzcy w kategorii Drużyna Sportowa Roku 2017. Najlepszym nagrody wręczali starosta Sebastian Burdzy oraz wicestarosta Grzegorz Pierzchalski. - Nie od dziś wiadomo, że warto wspierać sport. W każdy możliwy sposób. Gratulujemy nominowanym oraz zwycięzcom - mówił starosta. 

Trzecie miejsce w kategorii zajęła drużyna piłki ręcznej KS Środa Śląska. Dyplom, oraz czek na kwotę 500 złotych odebrał prezes oraz trener Czesław Dziatkiewicz. Kolejne wyróżnienie trafiło po raz drugi do LZS Orzeł Bukówek. Tutaj dyplom i czek na kwotę 1000 złotych odebrali prezes Piotr Seredyński, wiceprezes klubu Damian Wilk oraz asystent trenera Stefan Cieliński. Tytuł Drużyny Roku 2017 uzyskał klub LZS Zieloni Rakoszyce. Pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz czek na 1500 złotych odebrali prezes Krzysztof Michalik oraz Władysław Błach i Marcin Kulas. Wszystkie trzy drużyny otrzymały dodatkowe nagrody ufundowane przez gminę Środa Śląska.

W kategorii Sportowiec Roku 2017 nagrody wręczył Przemysław Babiński, prezes firmy Energy Group. Najniższa pozycja na podium przypadła młodemu tenisiście z Mrozowa - Bartoszowi Chwałkowi. Drugie miejsce zajął Damian Mazurek z Wilkszyna w gminie Miękinia. Sportowcem roku został Maciej Buksa, młody wychowanek średzkiego klubu MLKS Polonia, który obecnie gra we wrocławskim klubie WKS Śląsk Wrocław.

Niespodzianką dla młodych sportowców były nagrody od zastępcy burmistrza Marcina Nowakowskiego dla Macieja Bukscy i od wójta gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna dla Damiana Mazurka i Bartosza Chwałka. - Dwaj moi mieszkańcy zajęli drugie i trzecie miejsce. To pokazuje, że gmina pod moim kierownictwem kładzie nacisk na sport już od najmłodszych lat. Budujemy sale sportowe, boiska wielofunkcyjne i kładziemy nacisk na sport dla dzieci i młodzieży - podsumował wójt, który kolejno za drugie i trzecie miejsce wręczył czek na 600 i 300 złotych.

Tym samym przyszedł czas na kolejną przerwę muzyczną. Przed publicznością wystąpiła Aleksandra Krzyżańska, instrukor śpiewu i gry na pianinie w ośrodku kultury w Kątach Wrocławskich, uczestniczka programu Bitwa na głosy - grupa Kamila Bednarka.

Po przerwie muzycznej przyznaliśmy nagrody w kategorii Inwestycja 2017 Roku. Nagrody wręczyła wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Dorota Giżewska. Trzecie miejsce uzyskała budowa zakładu WAGO. Nagrodę odebrał Sławomir Krawczyk. Drugie miejsce zajęła modernizacja boiska w Piersnie i tutaj nagrodę odebrał sołtys wsi Piersno Władysław Medyński. Zwycięzcą kategorii i inwestycją roku została przebudowa rynku dolnego w Środzie Śląskiej. Nagrodę za pierwsze miejsce odebrał zastępca burmistrza Marcin Nowakowski.

Chwilę później nagrodziliśmy organizatorów Wydarzenia Roku 2017. Nagrody zwycięzcom wręczał Laurynas Vaičiūnas z Zamku na Wodzie w Wojnowicach. Czytelnicy zdecydowali, że trzecie miejsce w tej kategorii należy się organizatorom festynu charytatywnego Gramy dla Filipka organizowanego w Bukówku. Nagrodę odebrał tato chłopca Mariusz Banaś oraz sołtys Piotr Seredyński i Damian Wilk. Drugie miejsce zajęła impreza sportowa Eldisy Handball Mini-Liga. Nagrodę odebrała organizatorka turnieju - Iwona Dziatkiewicz. Wydarzeniem roku został Summer Madness Festiwal. Statuetkę, dyplom i czek odebrali Paweł Dwornicki i Michał Warchał. 

Kategoria Jednostka OSP Roku 2017 jest w naszym plebiscycie nowością. W ten sposób chcieliśmy docenić trud pracy strażaków ochotników, którzy często narażają swoje życie, by ratować innych. Nagrodę wręczał Jerzy Kruszelnicki z firmy Gotec - sponsora nagrody głównej oraz Tomasz Imielski, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. Trzecie miejsce (500 zł) zajęła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Osieka. Drudzy na podium stanęli ochotnicy z Pichorowic (1000 zł), a pierwsze miejsce wywalczyła jednostka z Ujazdu Górnego (1500 zł).

Dodatkową nagrodę dla strażaków z gminy Udanin przygotowała wójt Teresa Olkiewicz, która wręczając czek na tysiąc złotych strażakom z Ujazdu Górnego i czek na 500 złotych ochotnikom z Pichorowic powiedziała "MAMY TO!".

W tym roku nagrodziliśmy również głosujących. Każda tysięczna osoba otrzymała od nas i naszych partnerów pakiet prezentów. 

- Zainteresowanie Plebiscytem, ale też Państwa pozytywny odbiór, pozwala mi na otwartą deklarację: za rok na pewno spotkamy się ponownie - liczę, że w co najmniej podobnym składzie. Wszystko wskazuje też na to, że dodamy kolejną kategorię z nagrodą pieniężną. Wybierzemy Strażaka Roku. Dziękuję wszystkim za udział, a zwycięzcom gratuluję! - podsumowuje Anna Klimczuk-Malczewska.

em

REKLAMA