Express-Miejski.pl

Szrotowisko, czyli wyścigi wraków na Dzień Kobiet

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

Z okazji Dnia Kobiet stowarzyszenie Unia Przygody 4x4 organizuje w Przedmościu pierwszą edycję wyścigów wraków na zamkniętym torze, czyli Szrotowisko.

Impreza odbędzie się w Przedmościu. - W Szrotowisku będą utworzone dwie klasy: women i generalna. W klasie women będą mogły wystartować tylko kobiety jako kierowcy z pilotem żeńskim lub męskim. Klasa generalna jest ogólnodostępna, w której kobiety będą miały szanse zdobyć kolejną nagrodę - informują organizatorzy.

W wyścigu bierze udział do 40 załóg. Razem startuje osiem pojazdów, które biorą udział w 15-minutowym biegu. - Każdy ma szanse pojechać dwa razy. Z każdej z grup pięć najlepszych trafia do ćwierćfinału. W finale spotkają się najlepsi z każdej z grup! Przewidziana jest również nagroda za najlepsze przebranie siebie i/ lub samochodu w motywie przewodnim, czyli Dniu Kobiet - dodają organizatorzy.

Pomogą małemu Tymkowi

Sobotnia impreza będzie okazją nie tylko do wspólnej jazdy. Uczestnicy będą mogli pomóc choremu Tymkowi, który walczy z nowotworem oka. - Kochani, w związku z tym, że dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym, mamy zamiar przyczynić się przy okazji imprezy do wsparcia Tymka. Ten dzielny, wesoły chłopak walczy z nowotworem oczka. Na szczęście szanse na uratowanie jego wzroku są duże, ale bardzo kosztowne a czasu coraz mniej. Podczas imprezy będziecie mogli mu pomóc - czytamy w komunikacie organizatorów.

Więcej o chłopcu i jego chorobie można przeczytać na portalu siepomaga.pl. Tymek potrzebuje blisko 500 tys. złotych. Do tej pory udało się zebrać ponad 100 tys. 

anbo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Szrotowisko, czyli wyścigi wraków na Dzień Kobiet

  2018-03-07 12:56:45

  gość: ~kaziu

  Bardzo piękna inicjatywa.
  Martwi mnie tylko jedna sprawa; jeżeli auto które np. ulegnie kolizji lub uszkodzeniu, w wyniku czego płyny lub oleje dostaną się do gleby, to czy będzie to zgodne z przepisami o ochronie środowiska?

 • 2018-03-07 22:27:15

  gość: ~Kos

  Kaziu nie martw sie . Siilniki bez oleju i plynow beda jezdzic. Takze zadna kropla nie wyleci

 • 2018-03-08 08:26:34

  gość: ~Olo

  ostatnio dodany post

  Do lasu chyba są zakazy wjazdu?

REKLAMA