Express-Miejski.pl

Szrotowisko, czyli wyścigi wraków na Dzień Kobiet

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

Z okazji Dnia Kobiet stowarzyszenie Unia Przygody 4x4 organizuje w Przedmościu pierwszą edycję wyścigów wraków na zamkniętym torze, czyli Szrotowisko.

Impreza odbędzie się w Przedmościu. - W Szrotowisku będą utworzone dwie klasy: women i generalna. W klasie women będą mogły wystartować tylko kobiety jako kierowcy z pilotem żeńskim lub męskim. Klasa generalna jest ogólnodostępna, w której kobiety będą miały szanse zdobyć kolejną nagrodę - informują organizatorzy.

W wyścigu bierze udział do 40 załóg. Razem startuje osiem pojazdów, które biorą udział w 15-minutowym biegu. - Każdy ma szanse pojechać dwa razy. Z każdej z grup pięć najlepszych trafia do ćwierćfinału. W finale spotkają się najlepsi z każdej z grup! Przewidziana jest również nagroda za najlepsze przebranie siebie i/ lub samochodu w motywie przewodnim, czyli Dniu Kobiet - dodają organizatorzy.

Pomogą małemu Tymkowi

Sobotnia impreza będzie okazją nie tylko do wspólnej jazdy. Uczestnicy będą mogli pomóc choremu Tymkowi, który walczy z nowotworem oka. - Kochani, w związku z tym, że dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym, mamy zamiar przyczynić się przy okazji imprezy do wsparcia Tymka. Ten dzielny, wesoły chłopak walczy z nowotworem oczka. Na szczęście szanse na uratowanie jego wzroku są duże, ale bardzo kosztowne a czasu coraz mniej. Podczas imprezy będziecie mogli mu pomóc - czytamy w komunikacie organizatorów.

Więcej o chłopcu i jego chorobie można przeczytać na portalu siepomaga.pl. Tymek potrzebuje blisko 500 tys. złotych. Do tej pory udało się zebrać ponad 100 tys. 

anbo

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Szrotowisko, czyli wyścigi wraków na Dzień Kobiet

  2018-03-07 12:56:45

  gość: ~kaziu

  Bardzo piękna inicjatywa.
  Martwi mnie tylko jedna sprawa; jeżeli auto które np. ulegnie kolizji lub uszkodzeniu, w wyniku czego płyny lub oleje dostaną się do gleby, to czy będzie to zgodne z przepisami o ochronie środowiska?

 • 2018-03-07 22:27:15

  gość: ~Kos

  Kaziu nie martw sie . Siilniki bez oleju i plynow beda jezdzic. Takze zadna kropla nie wyleci

 • 2018-03-08 08:26:34

  gość: ~Olo

  ostatnio dodany post

  Do lasu chyba są zakazy wjazdu?

REKLAMA