Express-Miejski.pl

Średzianin wygrał spotkanie z siatkarzami z Ząbkowic

ZTS Ząbkowice Śląskie - LZS FIUKA Średzianin Środa Śląska 2:3 fot.: mwinnik

W minioną sobotę siatkarze LZS Fiuka Średzianin rozegrali mecz drugiej rundy ESA III Dolnośląskiej ligi piłki siatkowej mężczyzn. Tym razem w Ząbkowicach Śląskich.

Spotkanie od początku nie zapowiadało się optymistycznie dla średzkiej drużyny. W pierwszym secie byli tłem dla miejscowych, którzy kontrolowali mecz od początku do końca. - Nic nie zapowiadało szykującego się pięciosetowego thrilleru. Na drugiego seta nasza drużyna wyszła mocno zmotywowana, zmiana atakującego i korekcja założeń przedmeczowych przez trenera przyniosła skutki, owocujące świetną grą i w konsekwencji spokojną wygraną do 19 - opowiadają siatkarze z LZS Fiuka Średzianin.

Trzeciego seta obie drużyny otworzyły mocną i dobrą grą. Stan ten utrzymywał się do wyniku 16-16, kiedy to goście skutecznie zablokowali naszych zawodników i wypracowali przewagę, której nie oddali aż do końca. - Od stanu 1-2 w setach, na boisku istnieli już tylko zawodnicy “średzianina”. Perfekcyjna gra w przyjęciu i rozegraniu, skuteczne ataki naszego drugiego atakującego, oraz przysłowiowa “ściana” postawiona na siatce, pozwoliły na kontrolowanie reszty meczu. Czwarty set zakończyliśmy z widniejącym wynikiem na tablicy 25-16. Tie break był już tylko dopełnieniem całego spotkania, taktyka na zagrywce pozwoliła na wyeliminowanie kluczowego zawodnika ZTSu, a ataki naszych skrzydłowych siały spustoszenie po drugiej stronie siatki. Ostatecznie zwyciężyliśmy 15-11 i w całym spotkaniu 3-2 - podsumowują spotkanie siatkarze.

Sobotni mecz średzian komentuje prezes drużyny. - Jestem bardzo zadowolony z wyniku spotkania, drużyna z Ząbkowic grała dobrze, ale my w końcu pokazaliśmy, na co nas stać, chłopaki zagrali mecz na swoim poziomie, walczyli o każdą piłkę, po serii porażek narastał w nich głód zwycięstwa. Zasłużyli na nie, ciężką pracą na treningach. Myślę, że miejscowi kibice zgromadzeni na hali obejrzeli świetne widowisko siatkarskie - mówi Adam Kubiak.

Następny mecz LZS Fiuka Średzianin rozegra na hali sportowej w Środzie Śląskiej z zespołem ULKS Ogień Żmigród. - Pierwszy pojedynek przegraliśmy nieznacznie 2-3. Dlatego na własnym parkiecie chcemy przedłużyć serię wygranych i zostawić 3 punkty u nas. Wszystkich kibiców zapraszamy na halę przy ulicy Górnej 10 marca o godzinie 18 - zapraszają sportowcy.

Link do galerii zdjęć z sobotniego spotkania w Ząbkowicach Śląskich.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA