Express-Miejski.pl

Pojazdy Średzkiej Komunikacji Publicznej dziennie robią ponad tysiąc kilometrów

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

W porządku obrad sesji Rady Miejskiej jednym z punktów była wstępna analiza przewozów osób realizowanych przez Średzką Komunikację Publiczną.

Na sesji 28 lutego dane zaprezentował prezes średzkiej spółki Jaromir Stawirej. - Od 19 lutego zaczęło się właściwe funkcjonowanie Średzkiej Komunikacji Publicznej. Rozpoczęliśmy dystrybucję biletów jednorazowych i okresowych. Na wniosek radnych przygotowaliśmy krótką analizę tego, co w kilku dniach zrobiliśmy - mówił na sesji prezes, który z zebranymi mieszkańcami podzielił się kilkoma ciekawostkami dotyczącymi gminnej komunikacji. - Jesteśmy 23 komunikacją miejską w województwie dolnośląskim. Jesteśmy drudzy w województwie, którzy mają autobusy elektryczne, a w skali kraju jest dziewięć takich systemów. Na starcie uruchomiliśmy 123 kursy, z tego 49 jeździ po terenie miasta - dodał prezes Stawirej.

Analiza przygotowana przez urzędników dotyczy dni od 19 do 27 lutego. Najwięcej kursów aż 36 ma linia 2, która dojeżdża do Szczepanowa Jaśkowice i do Środy Śląskiej m.in. do Średzkiego Parku Wodnego i dworca autobusowego. Najmniej natomiast kursów ma linia 6, która ma tylko dwa. Dojeżdża ona Juszczyna, Wojczyc i Kryniczna. Dziennie flota miejska na liniach miejskich i podmiejskich pokonuje ponad tysiąc kilometrów. Spółka ma również 11 kierowców.

W ciągu tygodnia mieszkańcy kupili blisko 4,4 tys. biletów jednorazowych, z czego 3,2 tys. biletów ulgowych, a pozostałe to normalne.

Biletów okresowych sprzedano 100, w tym 25 sztuk biletów na okres 90 dni (ulgowy). Średzki magistrat wydał również 568 średzkich kart mieszkańca.

anbo

31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pojazdy Średzkiej Komunikacji Publicznej dziennie robią ponad tysiąc kilometrów

    2018-03-06 09:53:35

    gość: ~Greg

    Jak się zrobi cieplej to jeszcze więcej osób będzie jeździło. W takim mrozie niektórym nie chciało się czekać na przystanku i woleli autem podjechać.

  • 2018-03-06 11:36:46

    gość: ~olo

    @~Greg

    Jak widać to jest komunikacja szkolna. Podczas wakacji to zielone taczki na kołki. Kolejna wtopa naszego Emira.

  • 2018-03-06 12:58:45

    gość: ~oloooo

    tego nie można już słuchać.weź się sam do roboty,a nie zaśmiecaj forum.wypociny jakieś, że taczki...
    jakiego emira?co Ty gadasz?Burmistrza mamy.masz jakies arabskie przyzwyczajenia?

  • 2018-03-06 14:03:09

    gość: ~Bez nerwów

    @~oloooo

    Nie podniecaj się tak, bez nerwów. Adaś obtrąbił sukces, a do takiego to jeszcze daleka droga. Mam nadzieję, że wreszcie doczekamy się rzetelnego sprawozdania po pierwszym miesiącu funkcjonowania łącznie z KOSZTAMI, bo one są kluczowe. Myślę, że tu już tak wesoło nie będzie....

  • 2018-03-06 14:13:18

    gość: ~yy

    kolega Pana jakiś, że Adaś? grzecznie na Pan należy mówić..

  • 2018-03-06 16:38:45

    gość: ~Nonono

    @~yy
    Pan? Dobre....hahahahaha. Widać, trole " Pana" zaczęły działać przed wyborami.Brawo.

  • 2018-03-07 11:13:02

    gość: ~trrrrolll

    a kto?tak u nas w Polsce mówi się na dorosłego osobnika płci męskiej.nie nauczyli Pana/Panią?
    zobacz ile minusów..chyba coś jest na rzeczy...

  • 2018-03-06 14:11:52

    gość: ~bez nerw

    co bez nerwów?szlag człowieka terafia przez tych nierobów i plujów..serio po pierwszym miesiącu potrzebujesz raportów wyliczeń itd?czy tylko bijesz pianę?tak wiem to są Twoje podatki ale tak na chłodno to ile dorzucas, że tak pienisz?200 zl podatku od nieruchomości i a śmieci 60?przestań idź do pracy, z dziećmi sie pobaw, a nie jątrzysz aż do obrzygania..nie pozdrawiam

  • 2018-03-06 14:34:47

    gość: ~vdcxv

    @~bez nerw
    Tak sprawdza się działanie firmy. Należy zrobić bilans i wtedy wiadomo czy mamy kotwicę która pogrąży nas na wieki czy może torpedę sukcesu.
    O co tu się oburzać?

  • 2018-03-06 15:43:42

    gość: ~ekonom

    Z moich obliczeń wynika, że wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 10934 zł za tydzień, a koszty jak się kształtują???

  • 2018-03-06 15:56:05

    gość: ~ekonom2

    @~ekonom
    Wpływy ze sprzedaży biletów na takim poziomie nie pokryją nawet kosztów wypłat dla samych kierowców, nie mówiąc już o kosztach wypłat dla kierownictwa oraz kosztach utrzymania taboru...

  • 2018-03-06 15:49:07

    gość: ~mieszkaniec

    ktoś zauważył że te elektryki jeżdżą bez rejestracji??
    co na to prawo o ruchu drogowym??

  • 2018-03-06 17:42:13

    gość: ~real

    @~mieszkaniec
    Co to jest pojazd wolnobieżny?
    Pojazd wolnobieżny, czyli pojazd którego konstrukcja ogranicza prędkość do 25
    km/h.
    Ustawa z dn. 20 czerwca 1997 r.
    -
    Prawo o ruchu drogowym
    Art. 2
    pojazd wolnobieżny to pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość
    jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;
    Pojazdy wolnobieżne jako specjalna kategoria pojazdów nie muszą posiadać
    homologacji
    -
    mogą poruszać się po drogach publicz
    nych bez konieczności
    posiadania tablic rejestracyjnych i dowodu rejestracyjnego. Mówi o tym Art. 71
    Kodeksu drogowego.

  • 2018-03-06 19:38:16

    gość: ~Jacek

    @~real Zapomniałeś wspomnieć że pojazdy wolnobieżne nie są traktowane jak samochody tj nie poddaje się ich testom zderzeniowym, nie wyposaża w podstawowe systemy bezpieczeństwa. Średzkie pojazdy nie posiadają również systemu ogrzewania powietrza oraz klimatyzacji i mają dziury w podłodze. Takie pojazdy idealnie nadają się do wycieczek po zoo:)

  • 2018-03-06 20:36:32

    gość: ~sdf

    @~Jacek
    Zamiast kupować te ślimaki lepiej było stworzyć sieć rowerów miejskich, wyszło by zdrowiej i taniej :)

  • 2018-03-06 20:58:31

    gość: ~Obywatel biedy z Wołowa

    Powiem tak ... Zazdroszczę Wam drodzy sąsiedzi. Powiat Wołowski a Średzki to porównanie Afryki z Europą. Gratuluje mądrych władz. Pozdrawiam

  • 2018-03-06 22:28:04

    gość: ~Lech

    @~Obywatel biedy z Wołowa
    Już niedługo średzka władza będzie do odstąpienia, bierzcie ją zrobi wam drugą Japonię;)

  • 2018-03-06 23:17:26

    gość: ~Emil

    Serio, temu panu z ratusza już dziękujemy. Tyle lat czekał na to, żeby zostać burmistrzem, a teraz wyleci z hukiem.

  • 2018-03-07 11:15:11

    gość: ~do emil

    mów za siebie, a nie w liczbie mnogiej jakbyś pół miasta miał za sobą...

  • 2018-03-07 11:53:42

    gość: ~ból

    @~do emil

    .....leć Adam, leć ze stołka..........

  • 2018-03-07 12:49:49

    gość: ~Rmil

    @~do emil
    To było 4 lata temu. Teraz wszyscy się na nim poznali. Ten kociokwik jego popleczników w internecie nic nie pomoże. On odejdzie i lepiej, jakby sam odszedł z honorem.

  • 2018-03-07 14:33:34

    gość: ~Andrzej

    no tak, ale kociokwik popleczników Krasuckiego i Burdzego napewno pomoże..hihi

  • 2018-03-09 11:06:10

    gość: ~Kaziu

    @~Obywatel biedy z Wołowa

    To jak Środa Śląska do Miękini... a przecież miękinia to jedynie gmina powiatu średzkiego. Człowieku pomieszkaj zobacz i wtedy oceniaj i zazdrość, wierz mi nie ma czego...

  • 2018-03-11 08:25:41

    gość: ~Całą prawda

    ostatnio dodany post

    @~Obywatel biedy z Wołowa
    A ja wam zazdroszczę bo macie szpital

  • 2018-03-07 12:37:07

    gość: ~rozleniwianie mieszkańców

    Cała ta komunikacja jest robiona dla tylko dla miasta

  • 2018-03-07 14:28:38

    gość: ~mieszkaniec juszczyna

    Super, bardzo dziękujemy za autobusy i za to że nie zostaliśmy potraktowani po macoszemu z powodu p.Babinskiego który de facto poza zadzieraniem nosa i mieszaniem nie zdziała niczego

  • 2018-03-07 21:48:01

    gość: ~panu dziękujemy

    Komunikacja zabawkowymi meleksami to porażka. Ludzie nie mają wody, mieszkają w warunkach urągających godności człowieka w gminnych kamienicach, a on sobie zabawki kupuje i lansuje się w mediach za publiczne pieniądze.

  • 2018-03-07 23:04:55

    gość: ~Nie ma mocnych

    @~panu dziękujemy
    No i kto mu coś zrobi?

  • 2018-03-07 22:28:36

    gość: ~Urzędnik

    @~mieszkaniec juszczyna
    Człowieku sam nie wiesz co piszesz Babiński wymyślił projekt gminnej komunikacji opartej na elektrycznych autobusach i nawet burmistrz temu nie zaprzeczy.

  • 2018-03-09 11:09:41

    gość: ~Kasia

    @~Urzędnik
    No masz ! czyli zaś Pan Burmistrz szczyci się nie swoim pomysłem???? ależ to człowiek obłudny...

  • 2018-03-09 16:08:40

    gość: ~iygk

    @~Kasia
    Cicho bo zaraz znowu wyda gminne tysiące na swoje tłumaczenia na łamach expresu ;)))