Express-Miejski.pl

Pojazdy Średzkiej Komunikacji Publicznej dziennie robią ponad tysiąc kilometrów

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

W porządku obrad sesji Rady Miejskiej jednym z punktów była wstępna analiza przewozów osób realizowanych przez Średzką Komunikację Publiczną.

Na sesji 28 lutego dane zaprezentował prezes średzkiej spółki Jaromir Stawirej. - Od 19 lutego zaczęło się właściwe funkcjonowanie Średzkiej Komunikacji Publicznej. Rozpoczęliśmy dystrybucję biletów jednorazowych i okresowych. Na wniosek radnych przygotowaliśmy krótką analizę tego, co w kilku dniach zrobiliśmy - mówił na sesji prezes, który z zebranymi mieszkańcami podzielił się kilkoma ciekawostkami dotyczącymi gminnej komunikacji. - Jesteśmy 23 komunikacją miejską w województwie dolnośląskim. Jesteśmy drudzy w województwie, którzy mają autobusy elektryczne, a w skali kraju jest dziewięć takich systemów. Na starcie uruchomiliśmy 123 kursy, z tego 49 jeździ po terenie miasta - dodał prezes Stawirej.

Analiza przygotowana przez urzędników dotyczy dni od 19 do 27 lutego. Najwięcej kursów aż 36 ma linia 2, która dojeżdża do Szczepanowa Jaśkowice i do Środy Śląskiej m.in. do Średzkiego Parku Wodnego i dworca autobusowego. Najmniej natomiast kursów ma linia 6, która ma tylko dwa. Dojeżdża ona Juszczyna, Wojczyc i Kryniczna. Dziennie flota miejska na liniach miejskich i podmiejskich pokonuje ponad tysiąc kilometrów. Spółka ma również 11 kierowców.

W ciągu tygodnia mieszkańcy kupili blisko 4,4 tys. biletów jednorazowych, z czego 3,2 tys. biletów ulgowych, a pozostałe to normalne.

Biletów okresowych sprzedano 100, w tym 25 sztuk biletów na okres 90 dni (ulgowy). Średzki magistrat wydał również 568 średzkich kart mieszkańca.

anbo

32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pojazdy Średzkiej Komunikacji Publicznej dziennie robią ponad tysiąc kilometrów

    2018-03-06 09:53:35

    gość: ~Greg

    Jak się zrobi cieplej to jeszcze więcej osób będzie jeździło. W takim mrozie niektórym nie chciało się czekać na przystanku i woleli autem podjechać.

  • 2018-03-06 11:36:46

    gość: ~olo

    @~Greg

    Jak widać to jest komunikacja szkolna. Podczas wakacji to zielone taczki na kołki. Kolejna wtopa naszego Emira.

  • 2018-03-06 12:58:45

    gość: ~oloooo

    tego nie można już słuchać.weź się sam do roboty,a nie zaśmiecaj forum.wypociny jakieś, że taczki...
    jakiego emira?co Ty gadasz?Burmistrza mamy.masz jakies arabskie przyzwyczajenia?

  • 2018-03-06 14:03:09

    gość: ~Bez nerwów

    @~oloooo

    Nie podniecaj się tak, bez nerwów. Adaś obtrąbił sukces, a do takiego to jeszcze daleka droga. Mam nadzieję, że wreszcie doczekamy się rzetelnego sprawozdania po pierwszym miesiącu funkcjonowania łącznie z KOSZTAMI, bo one są kluczowe. Myślę, że tu już tak wesoło nie będzie....

  • 2018-03-06 14:13:18

    gość: ~yy

    kolega Pana jakiś, że Adaś? grzecznie na Pan należy mówić..

  • 2018-03-06 16:38:45

    gość: ~Nonono

    @~yy
    Pan? Dobre....hahahahaha. Widać, trole " Pana" zaczęły działać przed wyborami.Brawo.

  • 2018-03-07 11:13:02

    gość: ~trrrrolll

    a kto?tak u nas w Polsce mówi się na dorosłego osobnika płci męskiej.nie nauczyli Pana/Panią?
    zobacz ile minusów..chyba coś jest na rzeczy...

  • 2018-03-06 14:11:52

    gość: ~bez nerw

    co bez nerwów?szlag człowieka terafia przez tych nierobów i plujów..serio po pierwszym miesiącu potrzebujesz raportów wyliczeń itd?czy tylko bijesz pianę?tak wiem to są Twoje podatki ale tak na chłodno to ile dorzucas, że tak pienisz?200 zl podatku od nieruchomości i a śmieci 60?przestań idź do pracy, z dziećmi sie pobaw, a nie jątrzysz aż do obrzygania..nie pozdrawiam

  • 2018-03-06 14:34:47

    gość: ~vdcxv

    @~bez nerw
    Tak sprawdza się działanie firmy. Należy zrobić bilans i wtedy wiadomo czy mamy kotwicę która pogrąży nas na wieki czy może torpedę sukcesu.
    O co tu się oburzać?

  • 2018-03-06 15:43:42

    gość: ~ekonom

    Z moich obliczeń wynika, że wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 10934 zł za tydzień, a koszty jak się kształtują???

  • 2018-03-06 15:56:05

    gość: ~ekonom2

    @~ekonom
    Wpływy ze sprzedaży biletów na takim poziomie nie pokryją nawet kosztów wypłat dla samych kierowców, nie mówiąc już o kosztach wypłat dla kierownictwa oraz kosztach utrzymania taboru...

  • 2018-03-06 15:49:07

    gość: ~mieszkaniec

    ktoś zauważył że te elektryki jeżdżą bez rejestracji??
    co na to prawo o ruchu drogowym??

  • 2018-03-06 17:42:13

    gość: ~real

    @~mieszkaniec
    Co to jest pojazd wolnobieżny?
    Pojazd wolnobieżny, czyli pojazd którego konstrukcja ogranicza prędkość do 25
    km/h.
    Ustawa z dn. 20 czerwca 1997 r.
    -
    Prawo o ruchu drogowym
    Art. 2
    pojazd wolnobieżny to pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość
    jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;
    Pojazdy wolnobieżne jako specjalna kategoria pojazdów nie muszą posiadać
    homologacji
    -
    mogą poruszać się po drogach publicz
    nych bez konieczności
    posiadania tablic rejestracyjnych i dowodu rejestracyjnego. Mówi o tym Art. 71
    Kodeksu drogowego.

  • 2018-03-06 19:38:16

    gość: ~Jacek

    @~real Zapomniałeś wspomnieć że pojazdy wolnobieżne nie są traktowane jak samochody tj nie poddaje się ich testom zderzeniowym, nie wyposaża w podstawowe systemy bezpieczeństwa. Średzkie pojazdy nie posiadają również systemu ogrzewania powietrza oraz klimatyzacji i mają dziury w podłodze. Takie pojazdy idealnie nadają się do wycieczek po zoo:)

  • 2018-03-06 20:36:32

    gość: ~sdf

    @~Jacek
    Zamiast kupować te ślimaki lepiej było stworzyć sieć rowerów miejskich, wyszło by zdrowiej i taniej :)

  • 2018-03-06 20:58:31

    gość: ~Obywatel biedy z Wołowa

    Powiem tak ... Zazdroszczę Wam drodzy sąsiedzi. Powiat Wołowski a Średzki to porównanie Afryki z Europą. Gratuluje mądrych władz. Pozdrawiam

  • 2018-03-06 22:28:04

    gość: ~Lech

    @~Obywatel biedy z Wołowa
    Już niedługo średzka władza będzie do odstąpienia, bierzcie ją zrobi wam drugą Japonię;)

  • 2018-03-06 23:17:26

    gość: ~Emil

    Serio, temu panu z ratusza już dziękujemy. Tyle lat czekał na to, żeby zostać burmistrzem, a teraz wyleci z hukiem.

  • 2018-03-07 11:15:11

    gość: ~do emil

    mów za siebie, a nie w liczbie mnogiej jakbyś pół miasta miał za sobą...

  • 2018-03-07 11:53:42

    gość: ~ból

    @~do emil

    .....leć Adam, leć ze stołka..........

  • 2018-03-07 12:49:49

    gość: ~Rmil

    @~do emil
    To było 4 lata temu. Teraz wszyscy się na nim poznali. Ten kociokwik jego popleczników w internecie nic nie pomoże. On odejdzie i lepiej, jakby sam odszedł z honorem.

  • 2018-03-07 14:33:34

    gość: ~Andrzej

    no tak, ale kociokwik popleczników Krasuckiego i Burdzego napewno pomoże..hihi

  • 2018-03-09 11:06:10

    gość: ~Kaziu

    @~Obywatel biedy z Wołowa

    To jak Środa Śląska do Miękini... a przecież miękinia to jedynie gmina powiatu średzkiego. Człowieku pomieszkaj zobacz i wtedy oceniaj i zazdrość, wierz mi nie ma czego...

  • 2018-03-11 08:25:41

    gość: ~Całą prawda

    @~Obywatel biedy z Wołowa
    A ja wam zazdroszczę bo macie szpital

  • 2018-03-07 12:37:07

    gość: ~rozleniwianie mieszkańców

    Cała ta komunikacja jest robiona dla tylko dla miasta

  • 2018-03-07 14:28:38

    gość: ~mieszkaniec juszczyna

    Super, bardzo dziękujemy za autobusy i za to że nie zostaliśmy potraktowani po macoszemu z powodu p.Babinskiego który de facto poza zadzieraniem nosa i mieszaniem nie zdziała niczego

  • 2018-03-07 21:48:01

    gość: ~panu dziękujemy

    Komunikacja zabawkowymi meleksami to porażka. Ludzie nie mają wody, mieszkają w warunkach urągających godności człowieka w gminnych kamienicach, a on sobie zabawki kupuje i lansuje się w mediach za publiczne pieniądze.

  • 2018-03-07 23:04:55

    gość: ~Nie ma mocnych

    @~panu dziękujemy
    No i kto mu coś zrobi?

  • 2018-03-07 22:28:36

    gość: ~Urzędnik

    @~mieszkaniec juszczyna
    Człowieku sam nie wiesz co piszesz Babiński wymyślił projekt gminnej komunikacji opartej na elektrycznych autobusach i nawet burmistrz temu nie zaprzeczy.

  • 2018-03-09 11:09:41

    gość: ~Kasia

    @~Urzędnik
    No masz ! czyli zaś Pan Burmistrz szczyci się nie swoim pomysłem???? ależ to człowiek obłudny...

  • 2018-03-09 16:08:40

    gość: ~iygk

    @~Kasia
    Cicho bo zaraz znowu wyda gminne tysiące na swoje tłumaczenia na łamach expresu ;)))

  • 2018-11-01 10:42:08

    gość: ~Maria

    ostatnio dodany post

    Proszę wyliczyć ile kosztuje ta zabawa mieszkańca miasta! Może lepiej byłoby płacić wieśniakom za przejazd do miasta taksówką.Czekam na odpowiedz głównego ekonomisty naszego miasta czyli Pana Adama Rucińskiego.