Express-Miejski.pl

Do połowy czerwca ma zakończyć się przebudowa drogi relacji Konary-Dębki

Podpisanie umowy w urzędzie gminy Udanin fot.: GU

28 lutego wójt Teresa Olkiewicz oraz przedstawiciel firmy Fobis podpisali umowę na przebudowę drogi gminnej relacji Konary - Dębki (drugi etap).

Wartość umowy wyniosła blisko 254 tys. złotych brutto. Zakończenie prac przewidziano na 15 czerwca. Obecnie droga posiada nawierzchnię gruntową, wzmocnioną lokalnie kruszywem kamiennym. Droga posiada liczne nierówności oraz wyżłobienia powstałe przez spływające wody opadowe.

Przebudowa drogi ma na celu poprawienie stanu technicznego nawierzchni. Intensywna eksploatacja spowodowała znaczne ubytki w nawierzchni oraz pogorszenie jej stanu technicznego. Wykonanie przebudowy i wzmocnienia nawierzchni zahamuje dalszą jej destrukcję, podwyższy komfort jazdy, usprawni odprowadzenie wód opadowych i tym samym poprawi bezpieczeństwo ruchu zarówno kołowego jak i pieszego.

GU

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Do połowy czerwca ma zakończyć się przebudowa drogi relacji Konary-Dębki

    2018-03-01 15:24:04

    gość: ~ZENADA

    ostatnio dodany post

    ILE METRÓW TEJ DROGI? ZA 250 tyś jak ta droga będzie wykonana tak jak do Dzwigorza? A PO DWUCH LATACH PEŁNO DZIUR. TA EKIPA RZĄDZĄCA GMINĄ NADEJE SIĘ DO PROGRAMU USTERKA. Czego się nie dotknął to spieprz...

REKLAMA