Express-Miejski.pl

Podpisano umowy na przebudowę chodników w Drogomiłowicach i Wrocisławicach

Podpisanie umowy w starostwie powiatowym fot.: Starosta Sebastian Burdzy/FB

W Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej podpisane zostały umowy z wykonawcą na przebudowę dwóch chodników. Powiat inwestycję przeprowadzi wspólnie z gminami.

- Już niedługo zobaczymy efekty wdrożonego w zeszłym roku Programu Rozwoju Infrastruktury Drogowej Powiatu Średzkiego na rok 2018. Podpisaliśmy dwie umowy na przebudowę chodników - poinformował starosta Sebastian Burdzy. Pierwsza dotyczy miejscowości Drogomiłowice (gm.Udanin), a druga Wrocisławic (gm. Środa Śląska). - Obie inwestycją są realizowane w partnerstwie z gminami. Koszt inwestycji to 280 tys. złotych a efektem będzie 650 metrów nowych chodników. Pozostałe trzy chodniki, w Piotrowicach Paździornie i Malczycach czekają na wykonanie projektów. Liczymy, że wykonawcy staną na wysokości zdania - dodaje starosta.

Program ma uregulować zasady wspólnej realizacji zadań drogowych przez Powiat Średzki i samorządy gmin odnośnie do dróg będących w zarządzie Powiatu. Jest on ukierunkowany na realizację całkiem nowych zadań inwestycyjnych wpływających na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, takich jak:

 • budowa chodników (wraz z ewentualnymi kładkami)
 • budowa ciągów pieszo-rowerowych
 • budowa zatok autobusowych
 • przebudowa skrzyżowań (w tym budowa rond)
 • montaż sygnalizacji świetlnych.

em

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Podpisano umowy na przebudowę chodników w Drogomiłowicach i Wrocisławicach

  2018-02-23 10:00:13

  gość: ~Słobo

  Bardzo słabo na tyle kilometrów chodników w powiecie jakieś tam drobne metry... Tu trzeba rewolucji a nie kosmetycznych zmian... Nie ma czym się chwalić bo chodników nie ma i w takim tempie nie będzie!!!

 • 2018-02-23 13:03:56

  gość: ~Udanin

  ostatnio dodany post

  a co z pozostałymi miejscowościami??? 650 metrów na 19 miejscowości w gminie? Trochę mało... Ja bym się tym nie chwalił...

REKLAMA