Express-Miejski.pl

Handlujący nie zostali uprzedzeni o zamknięciu targowiska? Zebranie ze sprzedawcami już jutro

Targowisko miejskie w Środzie Śląskiej fot.: akme

Od 16 lutego część targowiska miejskiego jest zamknięta w związku z rozpoczynającymi się pracami budowlanymi.

Wejście na teren jest możliwe tylko od ulicy Legnickiej. - 26 lutego zostanie uruchomione targowisko zastępcze - informują pracownicy. Spotkanie dotyczące zasad rezerwacji miejsc handlowych zaplanowano na 23 lutego od godz. 10 do 11.

W sprawie zamknięcia targowiska skontaktował się z nami jeden z naszych czytelników. - Witam. Pisze w sprawie targowiska w Środzie Śląskiej. Informowaliście o tym, że będzie zebranie 23 lutego. Stary plac jest zamknięty i czynny został ten tymczasowy. Dlaczego zarządca nie wydzielił żadnych stanowisk każdemu sprzedającemu z osobna i nie poinformował o szybszym przeniesieniu? Każdy sobie staje, gdzie chce - czytamy w wiadomości. 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim w Środzie Śląskiej. Czy handlarze zostali wcześniej uprzedzeni i zamknięciu terenu? - Handlujący byli poinformowani o zastosowaniu rozwiązania w postaci targowiska zastępczego już na etapie powstania projektu przebudowy targowiska miejskiego. Informacja o zamknięciu placu targowego od strony ul. Malczyckiej została podana do publicznej wiadomości w piątek 16 lutego, na lokalnych portalach, stronie internetowej urzędu, w mediach społecznościowych oraz na tablicach ogłoszeń. Zebranie w tej sprawie odbędzie się 23 lutego o godzinie 12:30. Pierwotna godzina 10:00 została zmieniona na prośbę osób handlujących. Miejsce pozostaje bez zmian - plac targowy w Środzie Śląskiej - informuje rzeczniczka średzkiego magistratu Marta Wilczyńska.

- Obecny teren targowiska obejmuje działki, które standardowo są przypisane do targowiska, czyli działki 114 (w trochę zmniejszonym zakresie o część zajętą przez Wykonawcę) i 105 w całości. Teren targowiska zastępczego formalnie zacznie funkcjonować od dnia 26 lutego. Miejsca handlowe będą rezerwowane zgodnie z przyjętymi zasadami rezerwacji, o których powiadomimy państwa na spotkaniu 23 lutego i które zostaną przekazane również do publicznej wiadomości za pomocą prasy, strony internetowej urzędu oraz na tablicach ogłoszeń - dodaje rzeczniczka.

 

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA