Express-Miejski.pl

Młodzi piłkarze rywalizowali w turnieju VIA Top Cup

Turniej piłki halowej w Środzie Śląskiej fot.: Paweł Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony weekend 15 drużyn z 10 klubów piłkarskich rywalizowało w dwudniowym turnieju młodzików oraz orlików w Środzie Śląskiej.

W sobotę swoje mecze rozegrało 7 zespołów w kategorii wiekowej młodzik. Zawody prowadzone były systemem „każdy z każdym”, zatem piłkarskich emocji w wykonaniu młodych sportowców nie zabrakło. Powiat średzki reprezentowały dwa zespoły Polonii Środa Śląska oraz Odra Malczyce. Sobotni turniej wygrała drużyna Piasta Żmigród, a na podium stanęły również obie ekipy średzkiej Polonii. Młodzi sportowcy uhonorowani zostali pamiątkowymi pucharami oraz medalami.

Klasyfikacja sobotniego turnieju:

 1. Piast Żmigród 
 2. Polonia Środa Śląska I
 3. Polonia Środa Śląska II 
 4. Unia Wrocław 
 5. Kometa Krzelów 
 6. Odra Malczyce
 7. GOKIS Kąty Wrocławskie

W niedzielę hala przy ulicy Górnej zapełniła się zawodnikami z kategorii orlik. Osiem drużyn rywalizowało ze sobą w dwóch grupach, po czym zwycięzców wyłoniono systemem pucharowym. Niedzielne zawody okazały się bardziej lokalne, gdyż wystąpiło w nich aż 6 ekip z powiatu średzkiego (po 2 z Zielonych Rakoszyce i Odry Malczyce oraz Polonia Środa Śląska i LKS Ciechów). Najlepsi okazali się młodzi adepci futbolu ze Sportingu Wrocław, którzy pokonali w finale Zielonych Rakoszyce. Na najniższym stopniu podium stanęła Odra Malczyce. Podobnie jak starsi koledzy wszyscy uczestnicy turnieju mogli liczyć na pamiątkowe nagrody.

Klasyfikacja niedzielnego turnieju:

 1. Sporting Wrocław 
 2. Zieloni Rakoszyce I
 3. Odra Malczyce I
 4. LKS Ciechów 
 5. FA Lubin
 6. Polonia Środa Śląska 
 7. Odra Malczyce II
 8. Zieloni Rakoszyce II

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA