Express-Miejski.pl

Powiat ogłasza konkurs kulinarny. Twoje danie może mieć tytuł najlepszego w powiecie

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej ogłasza konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne.

Konkurs będzie składał się z siedmiu niezależnych od siebie spotkań, które będą organizowane w soboty, począwszy od marca aż do września. Tematem przewodnim każdego etapu będzie inne danie. Przykładowo zadaniem kucharzy będzie przygotowanie pierogów, żurku, szarlotki, czy dania ze szpinakiem. – Wizytując wioski podczas konkursu „Nasza wieś ma się czym pochwalić” zauważyliśmy jak wielki potencjał kulinarny mają mieszkańcy naszych sołectw, i że szkoda byłoby tego nie wykorzystać. Stąd pomysł na kolejny konkurs, który zaktywizuje i zintegruje mieszkańców, a przy okazji wyłoni lokalne talenty kulinarne – mówi starosta powiatu Sebastian Burdzy.

W konkursie mogą wziąć udział członkowie kół gospodyń wiejskich, organizacji, klas gastronomicznych oraz grup nieformalnych z powiatu średzkiego. Do każdego etapu wymagane jest osobne zgłoszenie. – Będziemy dysponować piętnastoma stanowiskami do gotowania i może się zdarzyć, że o udziale będzie decydować kolejność zgłoszeń. Dlatego lepiej nie odkładać decyzji na później – informują pracownicy wydziału promocji starostwa, odpowiedzialni za organizację konkursu. 

Pierwsze gotowanie odbędzie się 3 marca, a tematem przewodnim będą pierogi. Zwycięzca każdego etapu otrzyma nagrodę w wysokości 1 tys. złotych oraz tytuł i dyplom „Najlepsze w Powiecie Średzkim”.

Swoim patronatem objęliśmy powiatowy konkurs, a jednym z członków komisji oceniającej dania, zostanie przedstawiciel naszego zespołu redakcyjnego.

em

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Powiat ogłasza konkurs kulinarny. Twoje danie może mieć tytuł najlepszego w powiecie

    2018-02-14 16:02:18

    gość: ~Makłowicz

    ostatnio dodany post

    Dzisiejsze menu będzie nastepujące: Adaś na zimno , Finku w sosie własnym a na deser gruszki na wierzbie.

REKLAMA