Express-Miejski.pl

Powiat ogłasza konkurs kulinarny. Twoje danie może mieć tytuł najlepszego w powiecie

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej ogłasza konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne.

Konkurs będzie składał się z siedmiu niezależnych od siebie spotkań, które będą organizowane w soboty, począwszy od marca aż do września. Tematem przewodnim każdego etapu będzie inne danie. Przykładowo zadaniem kucharzy będzie przygotowanie pierogów, żurku, szarlotki, czy dania ze szpinakiem. – Wizytując wioski podczas konkursu „Nasza wieś ma się czym pochwalić” zauważyliśmy jak wielki potencjał kulinarny mają mieszkańcy naszych sołectw, i że szkoda byłoby tego nie wykorzystać. Stąd pomysł na kolejny konkurs, który zaktywizuje i zintegruje mieszkańców, a przy okazji wyłoni lokalne talenty kulinarne – mówi starosta powiatu Sebastian Burdzy.

W konkursie mogą wziąć udział członkowie kół gospodyń wiejskich, organizacji, klas gastronomicznych oraz grup nieformalnych z powiatu średzkiego. Do każdego etapu wymagane jest osobne zgłoszenie. – Będziemy dysponować piętnastoma stanowiskami do gotowania i może się zdarzyć, że o udziale będzie decydować kolejność zgłoszeń. Dlatego lepiej nie odkładać decyzji na później – informują pracownicy wydziału promocji starostwa, odpowiedzialni za organizację konkursu. 

Pierwsze gotowanie odbędzie się 3 marca, a tematem przewodnim będą pierogi. Zwycięzca każdego etapu otrzyma nagrodę w wysokości 1 tys. złotych oraz tytuł i dyplom „Najlepsze w Powiecie Średzkim”.

Swoim patronatem objęliśmy powiatowy konkurs, a jednym z członków komisji oceniającej dania, zostanie przedstawiciel naszego zespołu redakcyjnego.

em

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Powiat ogłasza konkurs kulinarny. Twoje danie może mieć tytuł najlepszego w powiecie

  2018-02-14 16:02:18

  gość: ~Makłowicz

  Dzisiejsze menu będzie nastepujące: Adaś na zimno , Finku w sosie własnym a na deser gruszki na wierzbie.

 • 2018-03-04 15:20:47

  gość: ~Tor

  ostatnio dodany post

  @~Makłowicz
  Śmacznego

 • 2018-02-19 18:05:33

  gość: ~Adam

  Koło gospodyń - panowie Burdzy i Pierzchalski. Wiekopomny wkład w historię działań powiatów jako jednostek samorzadu.

REKLAMA