Express-Miejski.pl

Rekord na rzecz boiska. Parafialny Bal Charytatywny w Środzie Śląskiej

Parafialny Bal Charytatywny w Środzie Śląskiej fot.: M. Dybowska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sportowej atmosferze upłynął kolejny Parafialny Bal Charytatywny w Środzie Śląskiej. 

Akcenty związane ze sportem przypominały o celu zabawy – remoncie boiska wielofunkcyjnego przy Oratorium św. Jana Bosko. Sportowa rywalizacja przeniosła się tym razem na elegancką salę, gdzie uczestnicy balu wzięli udział w licytacji niemal 30 przedmiotów, ofiarowanych przez darczyńców. Dominowały wśród nich fanty związane ze światem sportu – autografy mistrzów, zdjęcia, koszulki czy piłki. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również przedmioty przekazane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów: porcelanowa filiżanka oraz spinki do mankietów. Dodatkową niespodzianką była obecność na balu Wojciecha Bartnika – boksera, polskiego olimpijczyka z 1994 z Barcelony, który przekazał do licytacji swój medal i rękawice bokserskie.

Równolegle prowadzona była także licytacja „cicha”, w której chętne osoby rywalizowały o zakup obrazów. Ciekawe prace ofiarowali głównie mieszkańcy Środy Śląskiej, w tym również podopieczni tutejszego Warsztatu Terapii Zajęciowej. Nowością podczas tegorocznej edycji wydarzenia były cegiełki w postaci koszulek z logotypem parafii salezjańskiej w Środzie Śląskiej. Łączna kwota zebrana podczas karnawałowej zabawy to 74 600 złotych.

Remont jest niezbędny

Całość funduszy przeznaczona zostanie w tym roku na remont boiska przy średzkim oratorium, prowadzonym przez Towarzystwo Salezjańskie od kilkudziesięciu lat. Dzieci i młodzież popołudnia spędzają w oratorium bawiąc się i ucząc, działa tu także drużyna piłkarska. Od lat jest to ważne miejsce na mapie Środy Śląskiej. Jego częścią są nie tylko salki w domu parafialnym, ale również teren przyległy do budynku: plac zabaw oraz boisko, miejsce ogólnodostępne, do dyspozycji nie tylko dzieci i młodzieży korzystających z zajęć w oratorium, ale również całej lokalnej społeczności. - Chcemy, aby stare, betonowe podłoże zastąpiła nawierzchnia poliuretanowa oraz stworzyć nowoczesne i bezpieczne wielofunkcyjne boisko. Całość prac, łącznie z wykonaniem ogrodzenia, szacujemy na około 160 tys. złotych – mówi ks. Bartłomiej Polański SDB, organizator balu.

Swoje wsparcie dla inwestycji zapowiedzieli już niektórzy przedsiębiorcy, działający w okolicy. Jeśli uda się zebrać całą potrzebną kwotę, prace ruszą już na wiosnę.

Dzięki otwartym sercom i ofiarności uczestników Parafialnego Balu Charytatywnego od kilku lat pomagamy potrzebującym. Wspierają nas, przekazując cenne przedmioty do licytacji, m.in.: lokalne stowarzyszenia i przedsiębiorcy, osoby ze świata sportu, kultury i polityki oraz anonimowi ofiarodawcy.

Do tej pory zebrano:

  • 2015 rok: 12 590 złotych na budowę placu zabaw dla osób niepełnosprawnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej,
  • 2016 rok: 40 000 tys. złotych na doposażenie placu zabaw,
  • 2017 rok: 66 680 złotych na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia „Otwarte serca”, Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Ostoja” i drużyny piłkarskiej Oratorium,
  • 2017 rok: 15 500 złotych na budowę studni w Republice Środkowoafrykańskiej - Bal Andrzejkowy.
  • 2018 rok: 74 600 złotych na remont boiska wielofunkcyjnego przy Oratorium św. Jana Bosko.

Organizatorzy Balu

REKLAMA