Express-Miejski.pl

Kubuś po udarze ma niedowład lewej strony ciała. Czeka go ciężki zabieg i rehabilitacja

Kubuś czeka na zabieg fibrotomii fot.: arch. prywatne

Chłopczyk pochodzi ze Środy Śląskiej. Kiedy miał nieco ponad roczek zdiagnozowano u niego udar niedokrwienny, czego skutkiem jest niedowład lewej strony ciała.

Mały Kuba ma 3-letni dzielny chłopiec, który jest pasjonatom dinozaurów. Przez swoją chorobę musi być intensywnie rehabilitowany. Chłopczyk chodzi na ćwiczenia pięć dni w tygodniu po dwie godziny. - Dzięki rehabilitacji istnieje możliwość zapobiegnięcia słabszego rozwoju lewej nogi. Obecnie jesteśmy w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym na 6-tygodniowym turnusie. Przed Kubusiem ciężki zabieg - fibrotomia. Będzie on polegał na podcięciu mięśni w lewej łydce - opowiada Barbara, mama Kuby.

Zabieg podcięcia mięśni i dalsza rehabilitacja chłopca jest jednak bardzo droga. Rodzice muszą zebrać 11 tys. złotych. - Dopiero po uzbieranej kwocie będziemy mogli wykonać zabieg. Wstępnie w czerwcu. Po nim na Kubę będzie czekać jeszcze intensywna rehabilitacja - mówi mama chłopca i dodaje, że Kuba dzielnie znosi ćwiczenia. - Rozciąganie i masaże są dla niego bolesne. Nie ma dnia bez łez, mimo to wie, że musi być bardzo dzielny. Rozumie i słucha wszystkich poleceń fizjoterapeuty - przyznaje Barbara.

Na portalu zrzutka.pl została zorganizowana dla Kuby zbiórka pieniędzy na wykonanie zabiegu i prowadzenie dalszej rehabilitacja. Kwota, która jest potrzebna to 11 tys. złotych. Obecnie w zbiórce wzięło udział ponad 280 osób, które w sumie wpłaciły ponad 1,4 tys. złotych. Rodzice Kubusia proszą o wsparcie dla ich synka.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA