Express-Miejski.pl

W związku z niskimi temperaturami nie bądźmy obojętni na osoby potrzebujące

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Katarzyna Mendak / EM24.pl

Choć tegorocznej zimy nie możemy zaliczyć do srogich, nadchodzące dni wskazują, że musimy liczyć się ze znacznym spadkiem temperatur.

Średzcy policjanci kontynuują działania w ramach akcji”Zima 2017/2018”, której głównym celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych oraz bezradnych, a tym samym dążenie do ograniczenia tragicznych w skutkach zdarzeń, będących konsekwencją wychłodzenia organizmu.

Funkcjonariusze podczas codziennej służby zwracają uwagę na osoby potrzebujące pomocy, w szczególności bezdomne i w razie potrzeby wskazują miejsca, w których mogą znaleźć schronienie. Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielą potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Należy podkreślić, że każdego roku odnotowuje się znaczną liczbę zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Częste spadki temperatur w okresie jesienno - zimowym stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, które znajdują się na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Wykonywane w ramach akcji „Zima 2017/2018” czynności to m.in. bieżące monitorowanie i kontrolowanie miejsc, gdzie mogą przebywać bezdomni. Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, w okolicznościach zagrażających ich życiu. Funkcjonariusze realizując założenia akcji współpracują z innymi służbami i instytucjami.

Średzcy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o informowanie Policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu.

Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Nasza reakcja w postaci powiadomienia odpowiednich służb, a to przecież tylko JEDEN TELEFON, może być wystarczająca i jednocześnie uratować komuś życie bądź zdrowie.

KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA