Express-Miejski.pl

Najpierw wszczął awanturę i zniszczył mienie, a później chciał przekupić policjantów

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymali zgłoszenie dotyczące awanturującego się nietrzeźwego mężczyzny.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż 23-letni mieszkaniec jednej z miejscowości na terenie gminy Kostomłoty nie mógł dostać się do mieszkania, ponieważ zapomniał kluczy. - Wywołało to u niego agresję, którą zaczął wyładowywać na domownikach. Mężczyzna zniszczył przy tym również laptopa, którego zrzucił na ziemię, a także wybił pięścią tylną szybę w zaparkowanym przed domem samochodzie - informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

Policjanci w trakcie wykonywania czynności zauważyli sprawcę interwencji i podjęli za nim pościg. - Mężczyzna na widok funkcjonariuszy próbował schować się pomiędzy pobliskimi zabudowaniami. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 23-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie - wyjaśnia rzeczniczka. Po przewiezieniu do jednostki policji zatrzymany w pewnym momencie wyciągnął z kieszeni spodni pieniądze, które następnie próbował wręczyć funkcjonariuszom, aby ci odstąpili od czynności służbowych i go wypuścili.

Mężczyzna w związku z popełnieniem przestępstwa trafił do policyjnego aresztu. - Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym. 23-latek odpowie również za zniszczenie mienia. Przestępstwo udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjantka.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA