Express-Miejski.pl

Powiat średzki: pierwszy kierowca za mandat zapłacił kartą

Pierwsi kierowcy zapłacili kartą za mandat fot.: KPP Środa Śląska

Na terenie powiatu średzkiego pierwsi kierowcy mogli skorzystać z udogodnienia w postaci opłaty za mandat karny za pośrednictwem przenośnych terminali płatniczych.

Pierwszą osobą, która miała możliwość uiszczenia opłaty za mandat karny, był mieszkaniec powiatu średzkiego, który pozostawił swój samochód na drodze dla pieszych i rowerów. - Mężczyzna w związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem karnym. Kierujący przyjął mandat i zdecydował się na uiszczenie opłaty na miejscu poprzez dokonanie płatności kartą za pośrednictwem terminalu płatniczego. Policjanci przekazali mężczyźnie potwierdzenie wykonanej pomyślnie transakcji - informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

Przenośne terminale płatnicze to ułatwienie dla policjantów, ale też dla osób, które będą miały możliwość skorzystania z nich. Za pomocą urządzenia można od razu opłacić mandat karny używając swojej karty płatniczej lub innego instrumentu płatniczego tj. BLIK. -  Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze będą miały możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie. Możliwość płatności na miejscu z tytułu nałożonej przez policjantów grzywny to również udogodnienie dla kierowców, którzy nie ponoszą dodatkowych kosztów i nie muszą poświęcać dodatkowego czasu na dokonanie opłaty - dodaje rzeczniczka.

Przypomnijmy, że Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej otrzymała trzy urządzenia ze 170, jakie trafiły na teren województwa dolnośląskiego.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA