Express-Miejski.pl

Wysokie oceny i 100% skuteczności Gminy

Budynek dawnego przedszkola. Teraz będzie tu centrum NGO fot.: anbo

30 stycznia Urząd Marszałkowski opublikował ranking projektów miast, gmin i powiatów w ramach działania 6.3.1 RPO WD – Rewitalizacja zdegradowanych obszarów.  

30 stycznia Urząd Marszałkowski we Wrocławiu opublikował ranking projektów miast, gmin i powiatów w ramach działania 6.3.1 RPO WD – Rewitalizacja zdegradowanych obszarów. Na 98 projektów rewitalizacyjnych dotacje otrzymało tylko 18 z całego Dolnego Śląska, w tym wszystkie 3 projekty zgłoszone przez Gminę Środa Śląska.

Gminne projekty zajęły w ogólnym rankingu dolnośląskim 3, 4 i 16 miejsce. W rankingu Obszaru Interwencji Równiny Wrocławskiej projekty Gminy Środa Śląska okazały się najlepsze, zajmując miejsca: 1, 2 i 5 na 11 ocenionych aplikacji. - To, że wszystkie trzy wnioski otrzymały dofinansowanie potwierdza, wbrew niektórym wypowiedziom medialnym, że obecni pracownicy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej są bardzo merytoryczni, a wszystkie projekty zostały świetnie przygotowane – komentuje burmistrz Adam Ruciński.

Pełny ranking projektów rewitalizacyjnych z Obszaru Interwencji Równiny Wrocławskiej – działanie 6.3.1 RPO WD: [kliknij, aby powiększyć]

Urząd Miejski

23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wysokie oceny i 100% skuteczności Gminy

    2018-02-06 12:39:37

    gość: ~piotruś

    A co tak ucichli,aaaa...? :)))

  • 2018-02-06 16:51:29

    gość: ~Wiola

    @~piotruś
    to samo odrazu pomyślałam...zaraz będzie, że to zasługa pracowników...więc chyba nie są tacy źli Ci pracownicy...?nie mogę się doczekać odpowiedzi gawiedzi.

  • 2018-02-06 17:02:27

    gość: ~Money

    Tekst sponsorowany :)

  • 2018-02-06 19:57:31

    gość: ~Maruder

    @~Money
    Pozyskanie środków nie jest żadnym nadzwyczajnym wydarzeniem poczekajmy na realizację.
    Inkubator przedsiębiorczości dostał dofinansowanie w sierpniu 2017 i co? Nic się nie dzieje.
    Lokale socjalne na wiejskiej dostały dofinansowanie i co? Gmina odda dotację bo nie zrealizowała projektu. Targowisko dostało dofinansowanie 1 mln zł przy założeniu że będzie kosztowało 2.5 mln zł i co? Będzie kosztować ponad 4 mln zł. Komunikacja gminna uzyskała dofinansowanie i miała być uruchomiona w listopadzie 2017 r. 1 etap a w marcu 2018 R. 2 etap i co? 1 etap uruchomiono w styczniu a 2 będzie na jesień. Pożyjemy zobaczymy.
    Mam wrażenie że burmistrz zaprzecza sam sobie żeby stworzyć pozory profesjonalizmu i skuteczności fakty jednak temu zaprzeczają!

  • 2018-02-06 22:30:29

    gość: ~Leon

    @~Maruder
    Artykuł miał udowodnić, że pracownicy ciężko pracują. Burmistrz chwali swój zespół a nie siebie. Nie wiem dlaczego krytykujesz pracę wielu zaangażowanych urzędników. Ciekawe, czy sam masz się czym pochwalić w życiu. Żałosne...

  • 2018-02-07 08:31:24

    gość: ~Lizak

    @~Leon
    Mi to od razu przyszło na myśl to powiedzenie "mamo chwalą nas, Ty mnie, ja Was"

  • 2018-02-06 22:31:39

    gość: ~Og

    @~Maruder
    Ja mam wrażenie że grunt zaczyna się palić pod nogami i jakoś trzeba oczy zamydlić.

  • 2018-02-07 10:51:02

    gość: ~Radny

    @~Maruder
    Wyżej wymienione projekty są w trakcie realizacji i są realizowane zgodnie z założonym w projektach harmonogramem. Na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia na wykonanie tych zadań!!! Proszę nie siać zamętu. To że na dzień dzisiejszy rynek wykonawców jest tak

  • 2018-02-07 16:10:42

    gość: ~bezradny

    @~Radny
    Proszę nie KŁAMAĆ ludzie nie są ślepi!!!

  • 2018-02-09 19:28:17

    gość: ~Out

    @~Maruder
    I jeszcze obiecana wszem i wobec nowe trybuny na stadionie. I co? Nie ma i nie będzie. W budżecie na ten rok nie zostały w ogóle uwzględnione. Wszystkie pieniądze idą na zielone samochdziki. Nasz Emir to porażka!

  • 2018-02-09 23:59:45

    gość: ~out2

    @~Out
    Za to zielona kiełbasa wyborcza na 4 kołach pociska po mieście aż miło patrzeć...

  • 2018-02-06 19:46:34

    gość: ~znawca

    Projekt projektem, poczekamy na wykonanie...

  • 2018-02-06 20:30:10

    gość: ~ciekawa

    A ile procent skuteczności jest w wykonaniu poprzednich projektów?

  • 2018-02-06 22:37:04

    gość: ~Wyborca

    Dalej bedzie rosła ilość biurokratów.I to jest zachwalane wyborcom.Co Oni tam bedą robić? Mam nadzieję że Burmistrz Adam przegra wybory i skończy się biurokratyzowanie miasta- na koszt mieszkańców.

  • 2018-02-07 10:53:58

    gość: ~Radny

    @~Wyborca
    A ile powstało nowych miejsc pracy? Proszę o dokładne dane. Z dostępnych informacji nie ma wzrostu zatrudnienia w UM. Proszę o dokładne dane i na czym są te niusy oparte. Puszczać plotki bez dowodów każdy może...

  • 2018-02-07 11:31:08

    gość: ~Marcin

    @~Radny
    Niech Pan Rucinski poda o ile zwiększył zatrudnienie urzędników i ile za to zapłacili podatnicy.Ja odnoszę wrażenie ,że Pan Rucinski stosuje tzw Prawo Pani Parkinson.Wykształceni wiedzą o co chodzi,

  • 2018-02-07 12:46:38

    gość: ~Radny

    @~Marcin
    Nie wzrosło i tyle w tym temacie. jak posiadacie inne informację to podajcie źródło tych informacji. Gadać każdy potrafi a konkretów brak.

  • 2018-02-07 13:27:05

    gość: ~Radny

    @~Marcin
    I jeszcze jedno możecie zaklinać rzeczywistość, ale prawda jest taka, że burmistrz wywiązuje się z obietnic wyborczych i nie martwcie się o inwestycje bo będą wykonane w terminie zgodnym z projektami i umowami. Fakt jest taki, że gmina pozyskuje wiele zewnętrznych środków i ten artykuł jest tego dowodem.

  • 2018-02-07 18:07:27

    gość: ~Śmiech

    @~Radny
    Burmistrz wywiazuje sie z obietnic wyborczych? Poki co mydli oczy ludziom. Szkoda czasu i pieniedzy naszych a te jego bzdurne projekty. Szkoly brak mieszkan, socjalnych brak, mija 4 rok jedyne czym moze sie pochwalic to ta pozal sie Boże komunikacja,ale patrzac na jej koszty utrzymania to juz nie ma sie czym chwalic.a zyskal na tym tylko szczepanow

  • 2018-02-07 21:09:27

    gość: ~Nel

    Artykuł sponsorowany, hehe! Adaś się chwali na co dostał środki a co sperniczy! Ten inkubatorek magluje już trzeci rok. Zresztą te dotacje to pierdoły. Marian z Miekini byduje szkoły a ten nasz śmieszny człeczek chwali sie puerdołami. Ten artykuł pokazuje jego słabość. Jest taki wiersz adam o samochwale, ale ty jesteś zdecydowanie śmieszniejszy.

  • 2018-02-08 00:34:13

    gość: ~DO MARUDERÓW

    A Oława i Strzeli co maja powiedzieć?? Nie dostały żadnej dotacji w tej tabeli

  • 2018-02-08 17:22:05

    gość: ~Misia

    Jakieś mam dziwne wrażenie, że osoby które stoją za tymi projektami już nie pracują w UM.
    Ciekawe czemu?
    A może mylę się?

  • 2018-02-10 20:16:36

    gość: ~znawca

    ostatnio dodany post

    Wszyscy pracują.