Express-Miejski.pl

Budowa dróg i oświetlenia. Plany inwestycyjne gminy Miękinia

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

Do końca września firma Itinet wykona oświetlenie uliczne w sześciu miejscowościach gminy Miękinia. W planach jest również pięć inwestycji drogowych.

W pierwszej kolejności planowana jest budowa oświetlenia w Gałowie (ulice: Sportowa, Olimpijska i Piękna do skrzyżowania z ul. Olimpijską), Żurawińcu (część ul. Kasztanowej i ul. Spacerowa do skrzyżowania z ul. Słoneczną), Głosce (ul. Średzka), Krępicach (ulice: Nowa i Wróblowicka), Brzezinie (ulice: Willowa, Topolowa, Prosta, Polna do skrzyżowania z ul. Markową) oraz Mrozowie (ulice: Odrzańska, Kwiatowa, Parkowa, Kościuszki, Chabrowa).

W tegorocznych planach inwestycyjnych gminy, istotne miejsce zajmuje budowa nowych i przebudowa istniejących odcinków dróg. Najpóźniej do połowy października planowane jest zakończenie pięciu kluczowych inwestycji drogowych: przebudowa dróg o nawierzchni bitumicznej Księginice – Warzyna; droga dojazdowa do gruntów rolnych – Brzezinka Średzka; budowa drogi gminnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w strefie aktywności gospodarczej Kadłub – Źródła – projekt dofinansowany ze środków Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W planach jest również przebudowa dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej w Gałowie ul. Piękna, Krępice - ul. Polna, Mrozów – ul. Owocowa. Budowa drogi gminnej wraz z oświetleniem i infrastrukturą towarzyszącą do kompleksu Szkolno – Przedszkolnego w Lutyni.
 
- Inwestycje mają kluczowe znaczenie nie tylko dla poprawy jakości życia mieszkańców, to także kolejny krok władz gminy do poszerzenia strefy aktywności gospodarczej, a tym samym napływu nowych inwestorów i w konsekwencji kolejnych miejsc pracy na terenie gminy Miękinia. 
Obecnie jesteśmy w trakcie postępowania przetargowego w celu wyłonienia wykonawcy/wykonawców - trwa weryfikacja złożonych ofert - informują pracownicy gminy Miękinia.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA