Express-Miejski.pl

Średzianie musieli uznać wyższość rywala. Sobotnie spotkanie wygrali siatkarze z Ząbkowic

LZS Fiuka Średzianin vs ZTS Ząbkowice Śląskie fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W minioną sobotę siatkarze LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska rozegrali kolejny mecz drugiej rundy ESA III Dolnośląskiej ligi piłki siatkowej mężczyzn.

Tym razem średzianie zagrali z drużyną ZTS Ząbkowice Śląskie. Mecz zaczął się od prowadzenia naszej drużyny. - Stopniowo powiększaliśmy swoją przewagę i wszystko zapowiadało, że spokojnie wygramy tego seta - relacjonują siatkarze. Niestety w końcówce popełnili kilka błędów własnych, a drużyna z Ząbkowic zaczęła świetnie zagrywać i ostatecznie przegrali ten set, który zakończył się wynikiem 22-25. Zawodnicy lekko podłamani końcówką poprzedniego seta rozpoczęli kolejny bardzo nerwowo, pozwalając przeciwnikowi uzyskując kilkupunktową przewagę. - Reszta seta toczyła się dosyć spokojnie punkt za punkt, jednak nie zdołaliśmy odrobić strat z początku partii. Trzeciego i jak się później okazało ostatniego seta, nasi zawodnicy rozpoczęli dosyć zdekoncentrowani i zaczęli popełniać dużo niewymuszonych błędów własnych, trener próbował ratować składem, jednak nie przyniosło to poprawy i w konsekwencji przegraliśmy cały mecz 0-3 - dodają siatkarze.

Całe spotkanie skomentował dla nas prezes średzkiej drużyny. - Jesteśmy mocno rozczarowani naszą dzisiejszą postawą. Drużyna z Ząbkowic była dzisiaj w naszym zasięgu. Powinniśmy to wykorzystać i spokojnie kontrolować spotkanie. Niestety doświadczenie przeciwnika zdecydowało o niekorzystnym wyniku dla naszej drużyny - mówi prezes Adam Kubiak. - Chciałbym podziękować chłopakom za walkę w dwóch pierwszych setach, pokazaliśmy, że mimo słabego miejsca w tabeli możemy rywalizować z każdym przeciwnikiem jak równy z równym. Myślę, że musimy tylko poprawić naszą sferę mentalną, żeby nie załamywać się po kilku straconych punktach z rzędu. Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim kibicom zgromadzonym na hali, kolejny raz pokazaliście wspaniałe wsparcie dla naszej drużyny - dodaje prezes.

Kolejny mecz ligowy drużyna LZS Fiuka Średzianin rozegra w Żmigrodzie z miejscowym zespołem ULKS Ogień. Nasi siatkarze mają dobre wspomnienia z hali przeciwnika, gdyż w tym właśnie obiekcie wygrali Dolnośląski turniej LZS w listopadzie zeszłego roku.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA