Express-Miejski.pl

Boisko w Miękini doczeka się modernizacji. Co dalej z Pogonią i Festiwalem Lata?

Czy Festiwal Lata zostanie przeniesiony? Czy Pogoń zagra na własnym stadionie? fot.: KS Pogoń Miękinia

Gmina Miękinia ogłosiła, że jeszcze w tym roku przy istniejącym boisku trawiastym przy Szkoły Podstawowej im. Orła Białego powstanie nowy, w pełni ogrodzony orlik. 

Nowy obiekt ze sztuczną nawierzchnią z trawy syntetycznej wraz z ogrodzeniem, oświetleniem i drenażem powstanie na obszarze w bliskim sąsiedztwie boiska trawiastego. Gmina planuje zakończyć inwestycje w połowie wakacji.

Boisko, problem Pogoni Miękinia, a Festiwal Lata

Boisko, na którym jeszcze w zeszłym roku swoje mecze rozgrywała miejscowa Pogoń Miękinia, jesienią nie zostało dopuszczone do rozgrywek piłkarskiej A-klasy. Główne czynniki, które wpłynęły na ten fakt, to brak ogrodzenia oraz wymaganej liczny miejsc siedzących. Z tego powodu Pogoń wszystkie jesienne mecze rozegrała na wyjeździe. Czy piłkarską wiosnę klub spędzi już na własnym obiekcie w Miękini? – Gmina, przy okazji budowy orlika, zobowiązała się do ogrodzenia boiska trawiastego oraz montażu piłkochwytu za bramką po stronie południowej. Poza tym obiekt zyska dwie trybuny na ponad 150 miejsc siedzących. Wierzymy, że dzięki tym pracom będziemy mogli rozegrać mecze rundy wiosennej u siebie – informuje prezes Pogoni Ryszard Wołowiec.

Na terenie modernizowanego boiska oraz placu, na którym powstanie orlik każdego roku w sierpniu odbywa się jedna z największych imprez w powiecie średzkim – Festiwal Lata. Nowe boisko oraz ogrodzenie częściowo ograniczą teren, na którym odbywa się festiwal. Czy przez planowane inwestycje impreza zostanie przeniesiona w inne miejsce? - Orlik będzie znajdować się obok boiska trawiastego, jednak nie zamierzamy zmieniać miejsca, w którym odbywa się Festiwal Lata. Zrobiliśmy bilans terenu i myślimy, że wszystko się zmieści - poinformowała nas Gabriela Gronek-Bednarczyk kierownik Wydziału Promocji Urzędu Gminy Miękinia. Plany modernizacji obiektu zakładają natomiast budowę ogrodzenia panelowego, które na czas imprez plenerowych będzie demontowane.

pharom

14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Boisko w Miękini doczeka się modernizacji. Co dalej z Pogonią i Festiwalem Lata?

    2018-02-08 10:41:50

    gość: ~Obserwator

    Co do wymaganej liczby miejsc siedzących. Każdy klub z okolicy mógł zrobić to sam, wziąść udział w programach i wykazać się własną praca. Ale nie Pogoń, u nich zawsze czeka się na gotowe, nic od siebie. Śmiech na sali.

  • 2018-02-08 11:38:57

    gość: ~ja

    @~Obserwator
    Wreszcie ktoś napisał prawdę:-)

  • 2018-02-08 11:44:38

    gość: ~Pytany

    A ten Żłobek to gdzie będzie?

  • 2018-02-08 12:00:25

    gość: ~hehe

    @~Pytany
    Pod twoim płotem, żebyś mógł prąd podłączyć

  • 2018-02-08 16:15:16

    gość: ~Leon

    Niemożliwe. Wójt pozwolił sobie tak zapuścić boisko pod samym nosem? Niby taka bogata gmina a grać trzeba na obcych boiskach. Wstyd. A jednak jest tam jeszcze wiele do zrobienia.

  • 2018-02-08 20:59:07

    gość: ~Nowy

    @~Leon
    Idą wybory , czas na kogoś zupełnie nowego chyba...

  • 2018-02-09 10:22:39

    gość: ~Obserwator

    @~Leon
    A klub? Może też zadbalby o boisko. Płacić kasę zawodnikom mogą ale o swój obiekt choć w najmniejszym stopniu nie, ciekawe ciekawe. Wszystkie boiska i kluby się rozwijają bo dają coś od siebie. A nie wyciągają tylko łapy po więcej.

  • 2018-02-09 10:41:50

    gość: ~Basia

    Wam ludzie to nikt nie dogodzi. Wszystko ma swoją kolej, są rzeczy potrzebne i potrzebniejsze, chyba ważniejsza jest budowa szkoły i inne inwestycje podjęte przez gminę jak to boisko! Teraz przyszedł czas na obiekty sportowe i będzie to zrobione. Jak Wam źle to spójrzcie w stronę sąsiedniej gminy Środa Śląska, tu się nic nie dzieje na czym ludziom by zależało.

  • 2018-02-11 14:03:32

    gość: ~Leon

    ostatnio dodany post

    @~Basia
    Chyba piszesz z urzędu, pod dyktando wójta. Po co piszesz o Środzie Śląskiej? Spójrz na inne komentarze i zobacz, że w Miękini też ludzie mają swój rozum i nie wszystko, co wójt im serwuje wzbudza ich aplauz. Nie ma na boisko pod samym urzędem a chwali się bike maratonem. A dla kogo taka impreza sportowa? Dla mieszkańców? Czy lokalni handlowcy, instytucje coś na tym korzystają? Nie, jest to w czystej formie promocja wójta i jego ulubionych polityków. Kiedyś PO teraz PiSu. Bo wiadomo, że wójt trzyma z tymi, co u władzy. Tak samo festiwal lata. Przecież to nie jest impreza dla miejscowych, tylko dla własnej promocji. Oczywiście, że jest dużo inwestycji ważnych. Jednak jest wiele rzeczy, które przez tyle lat rządów jednego człowieka zostało zaniedbanych, że ludzie o tym zaczynają głośno mówić.

  • 2018-02-10 20:09:54

    gość: ~mieszkaniec

    Zgadza się, że są inwestycje ważne i ważniejsze, nikt tego nie kwestionuje. Ale budowa ogrodzenia i trybun w Miękini to nie inwestycja wielomilionowa. Jakoś w Białkowie, Lenartowicach, Lutyni... dało się, a w Miękini długo nie. Po prostu wójtowi nie po drodze z klubem z Miękini.
    No ale cóż, idzie rok wyborczy to teraz latem i jesienią będzie wysyp ukończonych inwestycji... Szkoda, że wybory nie są częściej.

  • 2018-02-10 23:03:11

    gość: ~Edziu

    Obiekty są dla naszych dzieci, to przszłość.Impreza jest raz w roku.Promować się możemy dzięki naszej młodzieży, a nie przez imprezę raz do roku.

  • 2018-02-10 23:12:54

    gość: ~Edziu

    Moim zdaniem władza chce się wypromować dzięki naszym podatką. Zapłacić gwiazdą dużą kasę, stać Wrocław. Ale i MIĘKINIE!!!

  • 2018-02-11 06:42:39

    gość: ~Zarzadzanie

    3/4wiosek nie ma żadnych autobusów...młodzieży nie mają jak jeździć do szkół średnich ale nie... lepiej jakieś boisko w Miękini budować dla klubu który za kilka miesięcy będzie znów w B klasie... i dlaczego obwodnica jest nie gotowa? Kto odpowie za opóźnienia i w jakim stopniu odpowie? Co z drogą Miękinia-Klęka-Białków-Wilkostów? Dlaczego w Miękini nie ma zakazu dla cięzarówek?...

  • 2018-02-11 12:31:43

    gość: ~kibic

    Z tym boiskiem to jakieś jaja, nie dopuszczają do rozgrywek takiego obiektu bo nieogrodzony bo nie ma trybun. W Osieku też nie ma trybun, nie jest ogrodzony, piłkarze przebierają się w świetlicy wiejskiej ale DZPN dopuszcza Osiek do rozgrywek. Są układy i znajomości w DZPNie i dlatego to wszystko tak wygląda.