Express-Miejski.pl

Cztery auta zderzyły się na DK 94 koło Wilczkowa. Trzy osoby zostały poszkodowane

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

4 lutego na drodze krajowej nr 94 na skrzyżowaniu w Wilczkowie (gm. Malczyce) doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów osobowych.

Do zdarzenia się pojazdów doszło po godz. 17. - Zderzyły się cztery samochody osobowe marki Opel, Toyota, Peugeot i Chevrolet. Poszkodowane zostały trzy osoby. 21-letnia kobieta, która doznała urazu prawej ręki oraz mężczyźni w wieku 40 i 25 lat, który uskarżali się na ból w odcinku szyjnym - informuje rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki.

Łącznie autami podróżowało siedem osób. Przed przybyciem na miejsce zdarzenia strażaków, osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką osób postronnych. Wszyscy samodzielnie opuścili pojazdy. - Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, odłączyli dopływ prądu z akumulatorów i gazu LPG z butli do układu paliwowego pojazdu. Udzielili również kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym - dodaje rzecznik. Dwóm mężczyznom założono kołnierze ortopedyczne.

Ponieważ auta całkowicie zablokowały przejazd drogą krajową, został wyznaczony objazd przez Malczyce. Zniszczeniu uległ przód chevroleta, lewy bok toyoty, przód opla, a peugeot był zniszczony cały. Straty wstępnie oszacowano na blisko 50 tys. złotych. Na miejscu oprócz straży pożarnej ze Środy Śląskiej, Wilczkowa i Ruska była policja i karetka pogotowia ratunkowego. Działania trwały przez ponad 3 godziny.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA