Express-Miejski.pl

Malczyce z dwiema dotacjami na budowę żłobka i funkcjonowanie klubu dziecięcego

Zdjęcie ilustracyjne fot.: istock.com

Z programu Maluch+ gmina Malczyce otrzyma dotację w kwocie ponad 637 tys. złotych na budowę żłobka i wsparcie dla funkcjonowania klubu dziecięcego.

Jeszcze w tym roku, do użytku zostanie oddany dwuoddziałowy żłobek. Utworzenie placówki w tak krótkim czasie będzie możliwe dzięki zaplanowanej technologii modułowej, która znacznie skróci czas rzeczowej realizacji inwestycji, nawet do 2-3 miesięcy.

Zaplanowano, że placówka zacznie funkcjonować już od 1 września 2018 roku. Żłobek powstanie na terenie działki, przy publicznym przedszkolu, w którym mieści się również klub dziecięcy. Projekt żłobka, zakłada wykonanie takich pomieszczeń jak: sala zabaw dla dzieci, sypialnia, szatnia, łazienka dla dzieci, łazienka dla personelu, pokój socjalny, szatnia dla personelu, gabinet personelu, kuchnia, zmywalnia. Planowane jest również kompletne doposażenie wszystkich pomieszczeń, a także utworzenie placu zabaw.

Dodatkowo na zapewnienie funkcjonowania placówki w okresie od września do grudnia 2018 roku, przyznane zostały gminie Malczyce środki w wysokości 12 tys. złotych. W kolejnych latach samorząd również będzie wnioskował o dotacje na zapewnienie funkcjonowania żłobka.

Obecnie w Malczycach funkcjonuje jedna placówka zapewniająca opiekę dzieciom w wieku do lat 3, jest to klub dziecięcy Szczęśliwe Misie. Na zapewnienie funkcjonowania klubiku gmina Malczyce równiez otrzymała dotację w wysokości 25,2 tys. złotych. Ze względu na duże zainteresowanie rodziców możliwością zapewnienia opieki najmłodszym pociechom, poczyniliśmy starania o zwiększenie liczby miejsc dla maluchów, które zakończyły się sukcesem. - To bardzo dobra wiadomośc dla rodziców planujących na powrót do pracy - podsumowuje wójt gminy Piotr Frankowski. - Wielu z nich podejmuje zatrudnienie w miejscowościach oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania. W związku z tym naszym priorytetem jest zapewnienie im pociechom dodatkowych miejsc opieki. Cieszę się, że realizując inwestycje budowy nowego żłobka możemy przyczynić się do pomocy rodzicom w ich ciężkiej pracy, jaką jest wychowywanie dzieci. Jestem pewnien, że w nowych, komfortowych warunkach każde dziecko będzie czuło się dobrze, to będzie wpływało na ich rozwój, a rodzicom pozwoli na realizowanie własnych planów zawodowych - dodaje wójt.

GM

23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Malczyce z dwiema dotacjami na budowę żłobka i funkcjonowanie klubu dziecięcego

    2018-02-02 19:29:47

    gość: ~Jasiek

    No nie wierzę. Wójt z PO chwali decyzję rządu z PiS! Brawo polski rząd, w imieniu rodziców z gminy Malczyce dziękuję że w końcu ktoś dał nam pieniądze na konkretną rzecz.

  • 2018-02-02 20:03:57

    gość: ~Polityk

    @~Jasiek
    Program Maluch został opracowany przez poprzedni rząd za czasów PO. Nie rozumiem czemu starasz się upolitucznić dobra pracę wójta i jego pracowników. Trzeba mieć wizję i odwagę żeby podjąć wyzwanie budowy żłobka w takiej wiosce jak Malczyce. Z takich informacji trzeba się tylko cieszyć. Nareszcie dzieci z Malczyc i okolic będą miały godne warunki i opiekę a rodzice bez obaw będą mogli wrócić do pracy. To fakty a nie polityka.

  • 2018-02-02 21:34:03

    gość: ~do wójta

    @~Polityk Żałosny wpis naszego wszechwiedzącego włodarza. Prawdopodobnie niedługo ogłosi, że zmienia barwy klubowe na jedyną słuszną racje w polityce. To jest człowiek bez twarzy, o morale to nawet nie ma co mówić!!

  • 2018-02-02 21:13:02

    gość: ~Matka

    Brawo! Teraz nianie biorą tyle, że nie opłaca się wrócić do pracy, a babcie przeważnie pracują. Szkoda że w gminie Udanin i Kostomłotach nikt nie widzi takiego problemu...

  • 2018-02-03 09:40:33

    gość: ~Mamusia

    @~Matka
    Ale czy dobrze rozumiem że ten żłobek to jakieś kontenery mają być?? Nie normalny budowany??? Kto to wymyślił? Mam dziecko do baraku oddać? To chyba jakiś żart. Zamiast na spokojnie, wybudować konkretnie to baraki dla dzieci postawi. Byle szybko, byle jak, bo wybory przecież. Może tak urząd gminy do baraku przenieść a z urzędu porządny żłobek zrobić. Ludzie ile jeszcze naszym kosztem chorych pomysłów tego małego człowieka.

  • 2018-02-03 13:03:40

    gość: ~Tatus

    @~Mamusia
    A mamusia to który rocznik? Bo chyba lekko powtarzały. Na całym świecie buduje się ekologicznie, wchodzą nowe technologie, wystarczy pojechać w głąb Niemiec i zobaczyć jak wszystko się rozwija. No ale Mamusia chyba się zatrzymała w czasie. Hehehe. Proszę nawet nie kierować swojego dziecka do tego żłobka. Prosze takim gadaniem zaoszczedzic nam wszystkim. Apeluję o więcej wyobraźni.

  • 2018-02-03 14:07:56

    gość: ~Loop

    @~Tatus
    Tatuś czyli wójt??? Daruj sobie. Baraki w Malczycach już są. Malczyce barakami stoją!

  • 2018-02-03 14:08:30

    gość: ~GARGUL

    @~Mamusia
    Mamusiu jełopowata weż żeś coś poczytaj, zamiast telenowele oglądać!

  • 2018-02-03 21:29:46

    gość: ~news

    No i mamy kolejny niewypał wójta i problem dla nowego włodarza od listopada. Postawi kontenery koło pięknego przedszkola zasilane prądem które trzeba będzie utrzymywać kilka lat, bez względu na to czy się to podoba czy też nie i skończą jak sławetne domki popowodziowe w ŚŚ. To co on wyprawia to przekracza ludzkie pojecie.

  • 2018-02-03 21:34:17

    gość: ~do włodarza

    (this post was banned by administrator)

  • 2018-02-03 22:45:13

    gość: ~Malec

    Chwali się Franek z naczepy dotacja, ale dlaczego nie pisze ile będzie kosztować utrzymanie tych baraków i nie małej kadry.

  • 2018-02-04 13:54:29

    gość: ~matka

    Najpierw niech wybuduje czy postawi ten żłobek. Już nauczył nas, że jego słowo jest niewiele warte. Miał dofinansowanie do pewnej inwesttycji, ale niby ze względów ekonomicznych nie podjął tej inicjatywy, żeby zrobić komuś na złość. Pamiętajcie, że obiecywał wybudować nową bibliotekę, remizę, świetlicę w Mazurowicach i nie pamiętam co jeszcze. Miał też zadbać o transport mieszkańców Malczyc i gminy do Środy Śląskiej. Prowadził rozmowy i co? O wszystkim cisza. Miał też kupić mieszkania dla ludzi mieszkających w budynku dworca. Cisza! Jedyne co mu się udało to ten klub Malucha właśnie i droga w Chomiąży. Ta w MAzurowicach to podobno jakaś niedoróbka. Pocztowa jak wygląda każdy widzi. Plac zabaw wokół którego było tyle gadania, też d...y nie urywa, tyle że ogrodzony, a reszta tego terenu? Ośrodek zdrowia też coraz bardziej kuleje. Gdzie ci znakomici lekarze, którzy mieli tam przyjmować? Świetna rehabilitacja też już nie jest swietna, bo czeka się na nią kilka miesięcy, ale jak się zapłaci to jest od zaraz. Za to progów mamy dostatek i będzie jeszcze więcej. Tak jak śmieci, które od kilku miesięcy wywozi tak samo nieudolna firma jak nasz wójt. Sprzedał port, a tak naprawdę w kasie mniej pieniędzy. Czas podsumowania nadchodzi i nie zmieni tego czcza obietnica o postawieniu baraków czy modułów jak kto woli dla dzieci.

  • 2018-02-04 14:48:32

    gość: ~do franka z naczepy

    Wójt dołączy do kolekcji budowniczych XIX wieku i galerii baraków przy ul. Dworcowej. Może stanie się jedną z atrakcji TVN w programie "Damy czy nie damy"!. Jedna mieszkanka z Malczyc za jego kadencji już się stała ikoną tej miejscowości?

  • 2018-02-05 09:26:46

    gość: ~Fanka Franka

    @~do franka z naczepy
    No tu mamy pogląd jak to być może będzie wyglądało: https://www.touax.pl/pl/przedszkola/przedszkola
    Nie wiem czy śmiać się, czy raczej być przerażonym!

  • 2018-02-05 15:09:02

    gość: ~przedszkolak

    @~Fanka Franka
    Tak to wygląda w Kątach Wrocławskich: https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/21200763_901808919972357_897744676937612266_o.jpg?oh=55fdc8a70d58edfaaef5468cd2715dc4&oe=5ADE6B11
    Źle?

  • 2018-02-05 17:02:05

    gość: ~Wyborca

    Jest nowy kandydat na stołek. Podobno Na ostatnim spotkaniu Sympatyków padło nazwisko kandydata i ma nim być Józek Szremski!

  • 2018-02-05 17:25:52

    gość: ~Jurek

    A widzieliście wpis naszego wszechmocnego na temat Gancarzowej? Tak się szuka zaczepki jak się nie ma nic na człowieka. Żadnych zależności Gancarzowa z gminą nie ma to najlepiej zarzucić brak kultury.

  • 2018-02-06 21:41:58

    gość: ~abc

    @~Jurek Trafił swój na swego. Ten sam poziom kultury i urody!

  • 2018-02-07 15:42:15

    gość: ~ABCD

    @~abc
    Nie, no abc - nie przesadzaj! Franek publicznie na 'ty ' nie wali do wszystkich! A ta pani z kwiecistą przeszłością(..) może na wójta :)))
    A z urodą to już w ogóle niewypał - albo jesteś tak ładna jak radna albo ślepa!

  • 2018-02-08 08:30:15

    gość: ~młody

    ostatnio dodany post

    @~ABCD A mnie się gwiazda z krzyżówki podoba. Ten głos, ten wdzięk ten seksapil... ach.

  • 2018-02-06 21:40:16

    gość: ~abc

    @~Wyborca
    To od sympatyków będzie startować 2: Skuła i Szremski?

  • 2018-02-07 22:39:12

    gość: ~mona

    @~Wyborca
    Lepszy Józek niż Franek...A miało być tak pięknie:(

  • 2018-02-05 19:55:55

    gość: ~xxx

    najlepszym rozwiazaniem na uzdrowienie sytuacji gospodarczo-ekonomicznej w gminie malczyce,jest likwidacja urzędu gminy

  • 2018-02-05 22:54:47

    gość: ~mieszko

    Na gwałt wójt próbuje wyprzedać majątek gminy, ale starych szkól oraz świetlic nikt nie chce. Tak sie kończą niedołężne pomysły frankowskiego na pozyskanie pieniędzy dla gminy. Na tyle go było tylko stać, gdzie te szkoły żeglarskie, domy dziecka itd.