Express-Miejski.pl

Policja zatrzymała meżczyznę, który na swoim koncie ma wiele kradzieży. Grozi mu 10 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc,hu

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w wyniku podjętych działań operacyjnych udowodnili 25-latkowi liczne przestępstwa przeciwko mieniu.

Ustalili, iż sprawca 25-letni mieszkaniec Środy Śląskiej dokonywał przestępstw w okresie od lutego do listopada ubiegłego roku. Działał na terenie powiatu średzkiego i legnickiego. - Mężczyzna włamywał się do garażów, pomieszczeń gospodarczych oraz samochodów, skąd zabierał m.in. elektronarzędzia, sprzęt RTV, rowery, pojemniki z olejem napędowym, powodując straty ponad 12 tysięcy złotych - informuje oficer prasowa KPP w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

Mężczyzna usłyszał ponad 12 zarzutów. Odpowie za kradzieże i włamania, a także krótkotrwałe użycie pojazdu - wywrotki o wartości 70 tysięcy złotych, którą ukradł z terenu powiatu legnickiego, następnie porzucił w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia. Jak dodaje rzeczniczka mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. - Wobec 25-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjantka.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA