Express-Miejski.pl

"Nie zgadzam się na oferowane nam zakłamanie i nieudolność"

Przemysław Babiński fot.: em

Wyborcze plany zdradza nam Przemysław Babiński, były zastępca szefa średzkiej gminy, który ubiegać się będzie o fotel burmistrza Środy Śląskiej.

Poniżej jego oświadczenie w tej sprawie:

Jeszcze przed poprzednimi wyborami jeździłem wspólnie z obecnym burmistrzem po poszczególnych miejscowościach, spotykaliśmy się z mieszkańcami, którym składaliśmy wiele obietnic, w jasny i konkretny sposób. Dla mnie one są nadal aktualne. Zmieniło się jednak to, że nie mam wpływu na ich realizację. Ktoś, kto podejmuje dziś decyzje, poszedł w zupełnie innym kierunku. Ja nie rzucam słów na wiatr. Jeśli komuś obiecuję pewne rzeczy, to staram się dotrzymać słowa, z wszystkimi konsekwencjami. A fałszu, kłamstwa i obłudy nie mogę tolerować.

Nie zgadzam się też na takie, jak ma obecnie miejsce, traktowanie pracowników UM. Czuję się za to współodpowiedzialny i dlatego zamierzam to zmienić.

Zrezygnowałem z funkcji zastępcy burmistrza, ponieważ nie zgadzałem się z działaniami wbrew oczekiwaniom mieszkańców. Dla każdego samorządowca najważniejsze powinno być zepewnienie dobra właśnie mieszkańcom, a nie korporacjom.

Przed wyborami mówiliśmy jasno, że będziemy dbali min. o zdrowie mieszkańców, rozwój edukacji, ekologię. Jako burmistrz po prostu zamierzam dotrzymać danego słowa.

Program wyborczy, z jakim wygraliśmy wybory, był jasny i konkretny, ale nie można za nim ślepo podążać w chwili, gdy pojawiają się nieprzewidziane sytuacje. Dziś najważniejszym problemem jest kwestia szpitala. I tę sytuację trzeba zmienić. Często słyszałem, że to problem starostwa. Nie. To nie jest problem starostwa, tylko mieszkańców. Gminy i powiatu. Trzeba ten problem rozwiązać. Wspólnie. Środa Śląska jest na tyle bogatą gminą, że zamiast inwestować np. w kolejne dziesiątki lamp, które często oświetlają pola, czy inkubator przedsiębiorczości za wiele milionów, który nie uratuje niczyjego życia, powinna skupić się właśnie na temacie służby zdrowia. A mówiąc konkretniej: jeżeli sytuacja się nie rozwiąże w najbliższym czasie, to po prostu musimy wybudować nowy budynek szpitala i go uruchomić.

Kolejny temat, to nowa szkoła w Środzie Śląskiej. Obietnica, która nie została spełniona, a problem na tyle mi bliski, ponieważ osobiście nadzorowałem prace nad koncepcją nowego budynku. W programie ujęliśmy budowę gimnazjum, ale nic nie stało na przeszkodzie, aby wraz z wprowadzeniem reformy wybudować nowoczesną szkołę podstawową. Zasłanianie się brakiem programów unijnych jest nie na miejscu, tym bardziej, że jak się okazało - gmina Miękinia nie miała z tym większych problemów. W Środzie Śląskiej wszystko zostało odłożone na półkę.

To dwa gorące, najpilniejsze tematy, jeśli chodzi o naszą gminę. Dopiero po ich rozwiązaniu, można zastanawiać się nad innymi.

Przemysław Babiński

em

120

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • "Nie zgadzam się na oferowane nam zakłamanie i nieudolność"

    2018-02-02 08:32:02

    gość: ~Tgx

    No to się zaczyna karuzela kręcić. Każdy kandydat będzie mydlił oczy a ten co najbardziej zostanie władcą gminy :)
    Zobaczymy jakie argumenty będą mieć kolejni kandydaci.

  • 2018-02-02 14:30:21

    gość: ~to ja

    @~Tgx --- ale ten kandydat jest szczególny, podobno jako vice burmistrz był przeciw co najmniej dwóm planowanym inwestycjom w swojej gminie, to jak on chce gminę rozwijać?

  • 2018-02-02 08:32:28

    gość: ~Radny

    Oj przemek (celowo z małej litry). Od początku byłeś wtyczką i zdrajcą działając za plecami swojego współpracownika i szefa. Jak Ty chcesz być burmistrzem jak nie wiesz za co odpowiada starosta a za co burmistrz? Przecież za szpital i drogi powiatowe odpowiada starosta i burmistrz nie ma na to wpływu. Pozbierałeś na imprezę wszystkich,, którzy od wielu lat są w samorządzie, współpracujesz z S. Burdzym który doprowadził przez swoje działania do zamknięcia szpitala i ty chcesz być wiarygodny???

  • 2018-02-02 08:40:37

    gość: ~Radny

    @~Radny
    Wtyczkę to ty kolego radny masz w głowie, i cały czas wgrywa ci Twój kolega A nowe kłamstwa i fałsz. Zrozum to prosty człowieku że jak ktoś jest chory to nie pyta czy to problem Starostwa czy Gminy. Szkoda tylko że jak zbudować drogę na strefie, akurat przy działkach kolegi to może wydawać setki tysięcy złoty ?

  • 2018-02-17 14:00:42

    gość: ~jam le

    @~Radny
    cała prawda

  • 2018-02-02 08:41:40

    gość: ~Irek

    @~Radny
    Dokładnie, obecnie spotyka się z S.BURDYZM i jeszcze kilkoma osobami, fałszywy gość.

  • 2018-02-02 08:48:47

    gość: ~Radny

    @~Irek
    No to wylewać te kłamstwa, wylewać. Oczerniacie gościa, zagrały wam styki. Pamiętajcie tylko w niedziele jak będziecie szli do kościoła aby sobie przypomnieć to co pisaliście.

  • 2018-02-02 08:55:17

    gość: ~Radny

    @~Radny
    Patrz i płacz!!! Przesyłam Ci link. Kto przecina wstęgę obok przemusia? Czy to nie ten co zamkną szpital z PO? Tak dobrze widzisz to S. Burdzy który badał i badał teren ogłaszając, że będzie kandydował na burmistrza. A jak się okazało, że nie ma szans to znowu pcha się w układ do powiatu bo tam trzeba 300 głosów a nie 4 tyś.http://sroda.express-miejski.pl/tag/22872,przemyslaw-babinski

  • 2018-02-02 09:17:30

    gość: ~Radna

    @~Radny
    Haha nie ma szans ma szanse jak kazdy inny !!! Jest lubiany i ma poparcie

  • 2018-02-02 09:15:44

    gość: ~Do irka

    @~Irek
    A gdyby spotykal sie z rucinskim to co wtedy nie bylby falszywy? Roznica pogladow doprowadzila do jego rezygnacji a co do pomocy w odzyskaniu szpitala to go popieram moze wspolnie bedzie to mozliwe bo sam powiat zawsze byl i bedzie mial mniej mozliwosci ale trzeba trzymac kciuki. Powodzenia dla kandydatow!!

  • 2018-09-23 07:00:03

    gość: ~debno

    ostatnio dodany post

    tak , zgadzam sie z Toba tu trzeba takiego czlowieka jak poprzedni wlodarz to bedzie i szkola i szpital krotko mowiac chlopa z jajami

  • 2018-02-02 08:35:25

    gość: ~sroda

    Ze wszystkich o których słyszałem to Pan Przemysław to chyba jedyna bezpieczna opcja.

  • 2018-02-02 09:35:45

    gość: ~Tylko nie on

    przecież to jest oszust jakich mało, a właśnie kibice i sportowcy. pamietajcie ze ten pan chcial pozamykac wszystkie sciezki finansowania sportu w gminie, poczynajac od pilki noznej, konczac na szachcach. Zaden babinski. oby nie wygral bo to bedzie koniec gminy. zrujnuje cale miasto i gmine a ludzie beda nieszczesliwi

  • 2018-02-02 10:43:04

    gość: ~radny

    @~Tylko nie on
    No i kury przestaną się nieść i wszystkie szczury wyjdą z miasta, kanałami. Ale się boimy aj jaj jaj.

  • 2018-02-02 12:27:50

    gość: ~Jerzy

    @~Tylko nie on
    Może rzeczywiscie lepiej rozwalić to towarzystwo wzajemnej adoracji w tej Polonii...tych niby prezesow co tu rządzą a trenują gdzieś obok...kpina jakas...i to za przyzwoleniem szarej eminencji

  • 2018-02-02 13:24:17

    gość: ~tylko nie on

    @~Jerzy
    Co do Polonii to sie zgadzam, a co powiecie o innych klubach jak np ciechów, komorniki, szczepanów ? im takze odebrac wszystko ? to byloby chore posuniecie

  • 2018-02-02 09:46:51

    gość: ~Wyborca

    Wyborcza ruletka ruszyła na całego. Faktem jest, że obecny burmistrz Adam Ruciński jest najgorszym burmistrzem w historii naszej gminy, który oprócz pozorów nie zrealizował porządnie żadnego projektu. To sprawia, że jest tylu pretendentów do przejęcia władzy w ratuszu. Morał tej całej kołomyjki nasuwa się jeden - Czy to Babiński czy Krasucki a nawet Maciejewski będzie lepszy od Rucińskiego!!!

  • 2018-02-02 14:02:37

    gość: ~piotruś

    @~Wyborca Widać mało znasz historię naszej gminy.Wszyscy trzej wymienieni panowie razem nie dorastają panu Rucińskiemu do pięt! I co najwyżej mogą mu skoczyć po papierosy. :)

  • 2018-02-02 20:41:56

    gość: ~albatros

    @~piotruś wszyscy tylko nie Adaś! Dość !!!

  • 2018-02-02 09:47:56

    gość: ~Antoni

    Hipokryzja u tego ( kandydata ) obywatela nie ma granic. Byle do koryta. A co do obietnic obiecywał wiele. I na tym się skończyło. Teraz obiecuje darmowe piece do ogrzewania.

  • 2018-02-02 10:32:14

    gość: ~wyborca

    I tak wygra Boguś :-)

  • 2018-02-02 11:13:01

    gość: ~mieszkaniec

    ...przecież ten pan, na samym początku, przez dość długi czas, był z obecnym burmistrzem jednomyślny, niemal jak brat bliźniak....

  • 2018-02-02 11:15:32

    gość: ~Radny

    @~mieszkaniec
    I byłby nadal gdyby nie przedkładał interesu prywatnego ponad dobro mieszkańców gminy...

  • 2018-02-02 11:49:44

    gość: ~toja

    Odpowiedzcie mi proszę po co szpital w Środzie, skoro i tak praktycznie i tak wszystkich wozili do Wrocławia? Kto będzie pracował, skoro w miastach jest problem ze znalezieniem lekarzy? Inna rzecz, to teraz szanowni Państwo narzekacie,że szpitala brak, podziękujcie staroście, od razu było mówione że taki będzie los szpitala, mimo pięknych słów p. Burdzego. Wtedy nie było protestów.

  • 2018-02-02 18:47:38

    gość: ~Zgoda

    @~toja
    Prawda. Po co budować nowy szpital? Budynek stoi tylko go zagospodarować.Trzeba walczyć o to co się ma.A z drugiej strony po co szpital skoro nie ma kto w nim pracować. Pielęgniarek brak tylko pijani lekarze nam zostają.

  • 2018-02-05 09:49:15

    gość: ~123

    Pytasz po co szpital w Środzie Śląskiej a no po to żebyś nie woziła swoich najbliższych do szpitala w Brzegu Dolnym lub do Wołowa, a w razie nieszczęścia (czego ci nie życzę) żebyś i ty znalazła tu w Środzie pomoc i opiekę szpitalną. Jestem jednak przekonany, że ci trzej panowie Przemuś, Sebuś i Adaś tego problemu nie rozwiążą to przerasta ich samych.

  • 2018-02-05 10:30:42

    gość: ~toja

    @~123
    W razie nieszczęścia i tak wszystkich wożono do innych szpitali, no chyba że sprawa była błaha i mało kosztowna, wtedy przetrzymywali kilka dni żeby skasować pieniądze z NFZ.Pytanie lepiej zawieść pacjenta trochę dalej ale do lepszego szpitala, czy bliziutko ale do marnego? Osobiście wole jechać dalej, ale mieć lepszą opiekę. Gdzie indziej widzę problem, w pogotowiu, który ma za mało karetek na tak spory obszar i tu szukałabym rozwiązania.
    Zejdź na ziemie, zacznij racjonalnie myśleć, a sam dojdziesz do wniosku, ze temat szpitala w ŚŚ to kiełbasa wyborcza.

  • 2018-02-06 20:29:47

    gość: ~Milan

    @~toja
    Pleciesz śmieci nie wszydc

  • 2018-02-06 20:32:37

    gość: ~Milan

    @~toja
    Nie w wszyscy mają auto szpital w środzie musi być ale mamy do dupy władze

  • 2018-02-02 12:01:55

    gość: ~Tadek

    Chcialem na niego głosować ale jak jest kumplem Sebka to mu dziękuję. Zaraz sie dogadają i bedzie dalej co jest a nawet jeszcze gorzej.
    A pana Adama Rucinskiego to bym chciał jako starostę, gosc z pomyslem na miasto chce coś działać

  • 2018-02-02 14:29:38

    gość: ~Sredzianin

    Ludzie zobaczcie co piszecie. Pan Babiński spotyka się z tym i tamtym ,jest wtyczką to jest żenujące. Jak rucinski dojii nasz budżet, ciągle tylko widać że jest konkurs na kolejne nowe stanowisko , to teraz potrzebuje gmina 3 ludzi do roboty która wykonywała wcześniej jedną? Nagle środa Śląska zwiększyła o połowę liczbę mieszkańców?Babiński w przeciwieństwie do rucinskiego(tusk2) miał swoją działalność zatrudniał ludzi ma doświadczenie , rucinski z kolei całe życie był zastepca zastępcy ly w nikomu niepotrzebnej firmie stworzonej przez prezydenta miasta Wrocławia ze środków unijnych, kupił ludziom czekoladki , zorganizował na wioskach parę turnieji miał wsparcie niestety człowieka z pisu co dla PiS jest ogromna porażka jak dla mnie bo to dwa zupełnie inne podejścia do polityki ale coz może myślał że będzie sekretarzem pan z pisu. Reasumując stawiam że Babiński wygra rucinski drugi.

  • 2018-02-02 15:45:29

    gość: ~PiS

    @~Sredzianin
    Tak PiS gra do swojej bramki. Teraz atakuje burmistrza wszelkimi sposobami, bo okazało się że burmistrz nikogo z PiS nie wziął na zastępcę czy sekretarza...

  • 2018-02-03 23:13:41

    gość: ~Polonista

    @~Sredzianin
    Bosch... zajrzyj czasem do słownika. Rozumiem, że nieźle władasz językiem średzkim. Zmierz się z polskim.

  • 2018-02-05 09:06:21

    gość: ~Smiech

    @~Sredzianin rucinski wyskoczy po wyborach jak z procy. Niech mija ten rok i tylko wspolczuje nastepcy. Bo rucinski mial zaczete przez poprzednika wspaniale projekty ktorymi zablysnol na początku,żlobkiem boiskiem do siatki. A po sobie zostawi ruine ktorej sam nie potrafi ogarnąća a tylu nowych pracownikow zatrudnia. Żałosne i niewiarygodne jakim slabym trzeba być zeby zbierac same gnioty przy takim sztabie ludzi.

  • 2018-02-02 15:18:30

    gość: ~Dsr

    Komentarze obraźliwe w kierunku Babińskiego i Krasuckiego pisza pracownicy UM zatrudnieni za kadencji tuska , powinni zająć się swoimi obowiązkami w czasie pracy a nie nabijaniem komentarzy dla średzkiego Tuska.

  • 2018-02-02 15:42:21

    gość: ~Radny

    @~Dsr
    Oceniacie burmistrza po jednej kadencji, która jeszcze nie dobiegła do końca? Przecież to normalne, że musiał wymienić część zespołu. Lejecie na niego wodę bo jest bardzo pracowitym i kompetentnym człowiekiem. Zaufał wielu ludziom, na których się zawiódł (przykład Babiński). Ja widzę przed gminą ogromne możliwości a burmistrza można będzie oceniać po kolejnej kadencji, która jest przed nim!

  • 2018-02-02 16:30:24

    gość: ~kdfg

    Ja też mu zaufałem i zagłosowałem na niego. To była chyba największa pomyłka jaką zrobiłem w życiu.

  • 2018-02-17 20:22:54

    gość: ~ola

    @~kdfg Jaki pracowity ? to że siedzi po nocach,to świadczy tylko o tym ,że jest nieudolny!!!!

  • 2018-02-02 16:51:15

    gość: ~mieszkaniec

    jedna kadencja to i tak zdecydowanie za długo....naprawianie po niej zajmie z pewnością wiecej niz kolejne 4 lata

  • 2018-02-03 00:54:54

    gość: ~radny

    @~mieszkaniec
    Kadencja teraz będzie 5 lat

  • 2018-02-02 18:09:13

    gość: ~Średzianka

    I nie ma dla naszego kochanego burmistrza rzeczy niemożliwych.
    Ustawowo zlikwidowane stanowisko doradcy ds. melioracji zaowocowało stołkiem pełnomocnika ds. melioracji.
    http://bip.srodaslaska.pl/upload_module/wysiwyg/ElaKaminska/02.02.2018.pdf

    Tak to zmniejsza się koszty administracji samorządowej.

    Tutaj więcej a propos ustawy.
    http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-10-13/koniec-ze-stanowiskami-doradcow-i-asystentow-w-jednostkach-samorzadu-prezydent-podpisal-ustawe/

  • 2018-02-03 00:07:20

    gość: ~ggdxysjcgygzdhjdhxghs

    @~Średzianka
    A kto miał siedzieć na ciepłej posadce ten dalej siedzi :)

  • 2018-09-08 23:48:45

    gość: ~Gosia

    @~ggdxysjcgygzdhjdhxghs a teraz jest zastępcą burmistrza.

  • 2018-09-18 20:29:24

    gość: ~Jasiek

    Święta prawda , za nowego burmistrza wszyscy kier won

  • 2018-02-02 20:45:33

    gość: ~gość

    @~Radny jaki pracowity ! chyba nieudolny skoro siedzi po nocach , bidulek się zajedzie!
    Trzeba go uwolnić z tego kieratu i nie pozwolić mu wygrać kolejnych wyborów

  • 2018-02-02 22:26:38

    gość: ~Radna

    @~Radny
    A w czy on taki pracowity jest czy był ??? Będę wdzięczna za info

  • 2018-02-03 23:16:28

    gość: ~Pytek

    @~Dsr
    Albo odstaw leki, albo weź więcej

  • 2018-02-02 16:10:41

    gość: ~Dsr

    Uderzył w stół a pracownicy się odezwą. Najgorsze że dużo piszecie a wyniki was nie bronią.

  • 2018-02-02 18:53:46

    gość: ~Zgoda

    Człowieku, wstydziłbys się. Podkuliłeś ogon i uciekłeś jak szczur z tonącego statku zostawiając wyborców a teraz chcesz być burmistrzem? Smiech na sali

  • 2018-02-03 23:18:40

    gość: ~Sala

    @~Zgoda
    A mnie tem nie do śmiechu

  • 2018-02-02 19:17:35

    gość: ~Polka

    Niestety jako burmistrz Adam się nie sprawdził nietrafione inwestycje , błędne decyzje, zwiększanie niepotrzebne zatrudnienia, umarzanie podatków kolesiom, zatrudnianie osób z zewnątrz spoza powiatu a przecież mamy w naszej gminie wykształcone i doświadczone osoby chyba jakiś lokalny patriotyzm powinien być? Co ze szpitalem ? Nie można kierować się tym że na złość staroście i powiatowi nie pomogę szpitalowi skoro chodzi przede wszystkim o mieszkańców gminy - dowód na to jak mściwy i emocjami kieruje się obecny burmistrz, co ze szkoła? Wybory na dyrektora w Szczepanowie pokazały że burmistrz ma w dupie demokrację i na siłę przy użyciu swojego doradcy chciał to zblokowac,zobaczcie jak prężnie działa wójt gminy Miękinia,ale spokojnie panie Adamie na stanowisku się bywa człowiekiem się jest...

  • 2018-02-02 20:38:49

    gość: ~ola

    oj Przemek ani nie ty ani nie Adaś !!!

  • 2018-02-02 21:32:08

    gość: ~Dlaczego nie

    Dlaczego nie dać temu panu szansy inteligentny facet wie kiedy ze sceny zejść niepokonanym szanuję ludzi za to że mają trochę honoru i potrafią przyznać się do błędu a szpital postawimy sami jak będzie trzeba Polacy to hluba tej śmierdzącej Europy i nie jestem niczyjim szefem komitetu wyborczego pozdrawiam.

  • 2018-02-03 23:24:21

    gość: ~Polonista

    @~Dlaczego nie
    Chwilę temu byłeś "średzianinem". Jaki byś przybrał sobie pseudonim i tak rozpoznam cię po błędach. Przestanę ci dokuczać, jak nazwiesz się cymbałem.

  • 2018-02-02 21:37:53

    gość: ~Starejdaty

    Zarzucanie komuś "fałszu, obłudy", pisanie w taki obraźliwy sposób to oświadczenie jest mało eleganckie. Lepiej pisać o programie nie odnosząc się do przeciwników politycznych, a szczególnie jednego.

  • 2018-02-02 23:32:00

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Starejdaty Może rzeczywiście to nieeleganckie ale z drógiej strony po co owinąć w bawełnę to 100% prawda. Adam Ruciński w kampanii wyborczej swoją siłę zdobył nie programem a zarzucaniem byłemu burmistrzowi zarządzanie gminą jak własnym folwarkiem. Sam co zrobił?Folwark przekształcił w ranczo Rucinskiego podwoił liczbę urzędników i pozbył się wszystkich wartościowych ludzi. Wprowadził politykę intrygi, kłamstwa i podsycania atmosfery. A za swoje błędy obwinia wszystkich tylko nie siebie. Wszyscy są przeciwko biednemu pracowitemu burmistrzowi POLBUS, PKP, GDDK, BURDZY, BAMINSKI, KRASUCKI, i Wójtowie gmin z Powiatu z Grzegorczynem na czele. Ludzie nie dajcie się oszukać! Ofiarom w tej całej farsie jesteśmy my mieszkańcy gminy bo daliśmy się oszukać i gmina zamiast dalej się rozwijać stanęła w miejscu a wręcz się cofa a zadłużenie rośnie w dziesiątki milionów !!!

  • 2018-02-02 21:56:52

    gość: ~Paderewska

    BARDZO nieładne wejście do kampanii. Przez atak i obrażanie innych, bo nie sądzę, że to oświadcze nie pozostanie bez echa. Taksię po prostu nie robi, to nie piaskownica.

  • 2018-02-02 21:58:46

    gość: ~Adam

    Jak zacznie się kampania kandydatów z rzucanym mięsem - i wyzywania , wytykanie itp To ja już wole stare czasu. Więc Boguś niź nowoczesne Ą i Ę !

  • 2018-02-02 22:45:37

    gość: ~RADNY

    Mieszkańcy ul Wrocławskiej nie mogą przejść przez jezdnię bo samochody jadą 100 na godz i nie ma przejść dla pieszych!

  • 2018-02-02 22:52:00

    gość: ~Maria

    Jeżeli ktoś pisze ,że gmina 20 tys mieszkańców wybuduje nowoczesny szpital który dostanie umowę z Funduszem Zdrowia , to jest zupełnie niekompetentny.Nie ma pojęcia o czym pisze.Wystarczy powiedzieć ,że 300 szpitali ostatnio zlikwidowano.Pytanie dlaczego?

  • 2018-02-03 08:05:33

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Maria
    PiS "Dobra zmiana". Pisowska zlikwidowała , naprawdę ? 300 szpitali ? No nie ładnie. Cóż oni zlikwidowali innni uruchomią.

  • 2018-02-03 08:12:56

    gość: ~Radny

    @~RADNY
    Nie możliwe ? Poczekaj jeszcze Sreos powstanie i to oprócz kolejnych 600 samochodow przejeżdżający przez miasto będziemy wdychali 30 ton paliwa lotniczego.
    Ale co tam, nowy inwestor, nowy inwestor, nowy inwestor. Kolejnych kilka tyś mieszkańców Ukra. przyjedzie będzie fajnie. Hotel zarobi i kolega co ziemie wozi ciągnikami na budowie też zarobi a mieszkańcy i zdrowie ? No cóż, pieniądze.

  • 2018-02-05 10:00:47

    gość: ~123

    Przecież masz swoich radnych Krycińskiego i Boguckiego to im to zgłoś. Oni powinni się tym problemem zająć.

  • 2018-02-03 10:16:55

    gość: ~edek

    Ten pan dał się już poznać wystarczająco gdy był zastępcą, wiec na pewno już mu dziękujemy!

  • 2018-02-03 10:58:18

    gość: ~Beata

    @~edek
    Na pewno pokazał Lord na co go stać... Nie znam nikogo innego, komu by tak nic nie wyszło... Nawet sreos pokazał mu jego miejsce... A Pan Przemek odchodząc stamtąd pokazał, że jest uczciwy i ma honor! Powodzenia, Panie Przemku!

  • 2018-02-03 11:24:21

    gość: ~Adela

    @~Beata
    Panie Przemku, Panu po prostu źle z oczu patrzy.

  • 2018-02-03 12:11:56

    gość: ~Radny

    @~Adela
    Pani Adelo za to Pani patrzy się dobrze.

  • 2018-02-03 14:41:14

    gość: ~eryke

    Tak tak, szkołę wybudujemy, szpital, przedszkole... Co jeszcze wybudować, co komu przychodzi do głowy? Zgłaszać propozycje, na pewno wybudujemy. Kto jeszcze nie ma drogi? Też wybudujemy. I jeszcze każdemu obywatelowi parówek, kiełbasy i piwa. A co. Wszak jest to teraz czas obietnic. Jesteśmy przed wyborami. A po wyborach ???? zobaczymy na co wystarczy. Człowieku daj spokój. Z jednej strony twierdzi Pan że gmina jest bogata, z drugiej chce Pan zablokować inwestycje, na których zarabia. Więc w jakim kierunku Pan idzie i z jakim programem. Właściwie to nie program, rzuca Pan czcze hasła, licząc na to ze będą chwytliwe. I pewnie są, bo społeczeństwo oczekuje min. poprawy funkcjonowania służby zdrowia, co i Pan i wszyscy widzą choćby w treści postów na niniejszym czy innych portalach dot. ŚŚ. Obecny samorząd też je pewnie widzi i nie sądzę, aby nie czynił w tym kierunku odpowiednich kroków. W związku z tym Pańskie orędzie czy jak to nazwać, średnio wypada, w odniesieniu do Pańskiej dot. działalności i aktywności.

  • 2018-02-03 14:56:13

    gość: ~Jozek

    @~eryke
    Mądrze powiedziane :)

  • 2018-02-03 18:35:57

    gość: ~Gosc

    Odwiedzam waszą stronę dość często chociaż nie jestem że Środy:) odwiedzam ja tylko dlatego, że wiem że ciągle coś się dzieje :) jak mi się to tylko udaje to nawet odwiedzam wasze miasto :) wydaje mi się, że burmistrza macie ponadto ... naprawdę tyle co on robi to inne miasta wielkości waszego mogą pomarzyć... jestem przekonana że komentarze pochodzą od ludzi ktorzy chca dojsc po trupach do celu ! P. Ruciński jest dopiero pierwsza kadencję a tyle nowości ! A ten pan na zdjęciu to wygląda jak by dopiero że średzkiego solarium wyszedł tam gdzie pan R montował lampy

  • 2018-02-03 20:52:04

    gość: ~Miejscowy

    @~Gosc
    To jak będzie Pan/Pani następnym razem w mieście to proszę odwiedzić: inkubator przedsiębiorczości (niewiedzieć czemu tylko narazie jakby nie do użytku, żeby nie stwierdzić, że go nie ma...), piękne osiedle socjalne (z niewiadomych przyczyn jeszcze puste i porastające ... mchem), tereny rekreacyjne na kajakach (a tam sama natura - liście z drzew jeszcze z poprzedniego roku), a i przejazd meleksem (radzę się ciepło ubrać, bo póki co nie ma w nich ogrzewania). A reszta atrakcji... To już na miejscu...

  • 2018-02-03 21:37:53

    gość: ~Gosc

    Dziękuję za szybką odpowiedź!
    Czytając te wszystkie wypowiedzi jest mi niezmiernie przykro, że chce Pan wejść w kampanię osądzając innych - zazwyczaj daje się swoją kandydature i swoje 'obietnice'. Taki wpis jak Pan zrobił przyczyniło mnie do tego że weszłam w ten link i do teraz żałuję i jestem pewna, że jeśli ktoś na Pana zagłosuje to będą to tylko Pańscy ludzie bo reszta będzie jeśli już nie jest zdegustowana tym co pan zrobił.

  • 2018-02-03 21:55:27

    gość: ~Miejscowy

    @~Gosc
    Dziwna co najmniej jest Pana/Pani reakcja... Nie nazywam się Przemek i nie startuję w żadnych wyborach. Po prostu jestem mieszkańcem tego miasta i w odróżnieniu od Pana/Pani widzę co tutaj się dzieje. Radzę zaparzyć sobie herbatę z melisą, może pomoże...

  • 2018-02-03 21:40:38

    gość: ~Wyborca

    Zygac sie chce jak sie czyta te klamstwa i falsz tuch kolejnych ludzi. Wszedzie gosci obluda i pogon za korytem , klamia przed wyborami i omamiaja ciemna masę i jak tu chodzić na wybory i ufać tym ludziom. Ja zostaję w domu a kandydaci niech wykluwaja sobie oczy
    i oczerniaja medialnie.

  • 2018-02-03 21:49:28

    gość: ~Gosc

    Aaaaa.....i przypomniało mi się też właściwie, że pana kojarzę z innych wpisów na stronie:) to nie Pan zwołał ludzi do protestu przeciw budowie zakładu xeos a teraz tam pracują :) tak, tak teraz Ci ludzie którzy nosili transparenty świadczą usługi tej firmie , pomagaja w budowie :) - a byli przeciwko . Zdradzili Pana ale nie ma co się dziwić po wpisie widzę że zrobił pan to samo z PANEM BURMISTRZEM R . BRAWO !
    PANIE ADAMIE R .POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SAMYCH SUKCESÓW!Swoją drogą inkubator napewno się przyda

  • 2018-02-03 22:08:23

    gość: ~Miejscowy

    @~Gosc
    To chyba nie jesteś taki zamiejscowy, widać wiesz, że np. inkubatora nie ma, to co tak się burzysz, chyba, że żyjesz w wirtualnym świecie innowacyjnych technologii...

  • 2018-02-04 20:52:24

    gość: ~wolf

    @~Gosc
    Panie kandydacie,zapomniał Pan dodac polikwiduje te fabryki.

  • 2018-02-03 22:41:23

    gość: ~Gosc

    No Nie jestem miejscowa :) pisałam już o tym :)
    Szanuję i pozdrawiam PANA ADAMA !

  • 2018-02-04 00:42:38

    gość: ~Adam

    Nie wybiera się Brutusow...

  • 2018-02-04 17:24:04

    gość: ~kolega

    cytat: Ja nie rzucam słów na wiatr. Jeśli komuś obiecuję pewne rzeczy, to staram się dotrzymać słowa, z wszystkimi konsekwencjami. A fałszu, kłamstwa i obłudy nie mogę tolerować. A ja dodam...Przemek Adamowi R tez cos obiecałeś, kandydatom na radnych co z wami startowali tez cos obiecałeś, wyborcom tez i co? uciekłeś jak tchórz bez pożegnania. Wydałeś tylko oświadczenie zeby siebie oczyscic. przeciez wiesz sam ze byłeś za budową xeos tylko przed ludzmi to ukrywasz. nie dotrzymujesz słowa wiec nie zabieraj głosów Adamowi bo wygra pan BK na którego najwięcej psioczyłeś

  • 2018-02-04 20:05:10

    gość: ~zorientowany

    @~kolega
    Za budową xeosa był tylko Adam R., który to jest odpowiedzialny za to, że ten zakład tu powstaje. To on go tutaj sprowadził. To on jest odpowiedzialny za to, że zakład będzie spalał 32 tony paliwa lotniczego dziennie i będzie zatruwał powietrze mieszkańcom! A teraz jest mu przykro, jak sam stwierdził ostatnio na sesji, bo na przyjęciu z okazji wkopania kamienia węgielnego, został potraktowany... Tak jak na to zasłużył. Zachęcam do oglądnięcia nagrania z ostatniej sesji- moment w którym sołtys Michałowa zadaje pytanie ws xeosa burmistrzowi, A ten niby odpowiada...Podziwiam Pana Przemka za to, że odszedł i potrafi nazywać rzeczy po imieniu. Nie każdego na to stać. Ciebie kolego na pewno na to nie stać...

  • 2018-02-04 20:26:16

    gość: ~koleżanka

    @~kolega
    Oj widzę że ty z tych co to trzymają się lordziego motta: LOJALNOŚĆ W CENIE, WYŁĄCZ MYŚLENIE!

  • 2018-02-04 20:36:32

    gość: ~buka

    Nie pchaj sie bo i tak sie nie dopchasz!!!

  • 2018-02-04 20:38:54

    gość: ~buka

    Zbawca sie znalazl,won szczurze!!!

  • 2018-02-04 20:42:02

    gość: ~eminem

    Cały Juszczyn się wstydzi,Przemek się chyba nie widzi!!!

  • 2018-02-04 21:35:36

    gość: ~tadeusz

    @~eminem
    Mówi za siebie Juszczyn ,jest dumny że ktoś taki jak Pan Przemek będzie startował na fotel burmistrza. Jestem pewien ,że wygra.
    Pozdrawiam Tadeusz

  • 2018-02-04 21:54:06

    gość: ~Wyborca

    Pan Rucinski nie ma żadnych szans wyborczych!Nie zapomną mu zwiększania opłat, wzrost zatrudnienia w ratuszu,zadłużanie miasta a przede wszystkim chemiczno-lotniczą fabrykę niemiecką.Środa już jest otoczona fabrykami chemicznymi których nie chcieli Niemcy.

  • 2018-02-05 08:30:09

    gość: ~piotruś

    @~Wyborca Podajesz oklepane nic nie mówiące ogólniki.Pan Ruciński wygra w cuglach a kolejna jego kadencja minie jak z bata strzelił. :)

  • 2018-09-18 17:19:42

    gość: ~rm

    @~tadeusz
    Nie cały Juszczyn ;)

  • 2018-02-05 08:47:34

    gość: ~Renata

    Faktem jest to ze obecny burmistrz nie radzi sobie na swoim stanowisku. Nie dosc ze nie radzi sobie przez brak decyzyjnosci - bo poprostu nie zna sie na etapach realizacji inwestycji(tylko place zabaw realizuje szybko i bez problemu)reszta jak drogi mieszkania socjalne itd stoi i niszczeje, przebudowuje nowe przystanki, dkupuje ogrzeeanie do nowych autobusow. Dokonczyc po poprzedniku potrafi kazdy ale stworzyc cos nowego wykracza poza jego umiejetnosci. Psychicznie tez sobie nie radzi bo woli zamiast szukac przyczyn niepoodzen, to wyzywa sie na wspolpracownikach i oskarża wymagajac przeprosin. Jest slabym i osmieszonym człowiekiem, zmiana napewno nastapi. Byle do jesieni.

  • 2018-02-05 16:57:41

    gość: ~eryke

    @~Renata
    Ty raczej nie masz szans na jego miejsce. Nie wiem skąd pochodzisz - to znaczy z jakiego kraju, ale języka polskiego na pewno nie znasz. Przynajmniej w piśmie.

  • 2018-09-08 23:59:23

    gość: ~Po poprzednikach

    @~Renata
    Nawet gotowych planów nie potrafi zrealizować - przykład szkoła.

  • 2018-02-05 11:36:41

    gość: ~Kajko

    Ruciński wyjdzie następną kadencję! Radzi sobie ze wszystkim jako, że jest pierwsza kadencję i tyle zdziałał, że następna będzie jeszcze lepsza ! Bez wątpienia na Niego zagłosuje! Wiadomo konkurencja będzie ostro wytykać porażki, ale to jest denne.

  • 2018-02-05 12:13:34

    gość: ~Kajo

    @~Kajko
    Napisz co dobrego dla gminy zrobił Ruciński i z czym sobie poradził co konkretnie zdziałał przez te 4 lata

  • 2018-02-05 15:58:10

    gość: ~Kajko

    Nie rozumiem dlaczego boli was To, że zrobił w gminie zmiany ? Zmienił ludzi, wybrał innych. Miał do tego prawo tak samo jak 'nowi' ludzie mają prawo tam pracować i zdobywać doświadczenie. Skoro zmienia się co kadencję burmistrza to dlaczego ludzie z gminy nie mogą się zmieniać?Ludzie, którzy byli tak świetnie doświadczeni mogą teraz kontynuować swoją pracę gdzie indziej- wszędzie znajdą prace . To nie jest komuna. A pyta Pan/Pani co zrobił przez 4 lata ? Jeśli się nie wie to się po prostu nie udziela ... bo pisać tylko po to, żeby pisać to takie trochę nawet nie trochę tylko bardzo nieudolne ... Ludzie widzą i wiedzą, a konkurencja niech sobie pisze, bo tylko taki ratunek zostaje...My jako mieszkańcy widzimy zmiany! Nie zamydli nam oczu komuna, bo tak jak na XXI wiek wypada - wszytko i wszyscy muszą się rozwijać!

  • 2018-02-05 16:31:53

    gość: ~ZHP

    @~Kajko
    W momencie kiedy z firmy odchodzą specjaliści z 20 letnim stażem to po pierwsze znaczy że coś złego dzieje się w tej firmie a po drugie firma jest narażona na straty przez zatrudnianie żółtodziobów.
    Stara kadra powinna szkolić narybek i przekazywać wiedzę, tutaj powstała dziura.
    A kto za to zapłaci...

  • 2018-02-05 16:59:04

    gość: ~Mieszkaniec

    Warto obejrzeć w ramach przypomnienia, tego co mówił Babiński, ostatnie kilka minut.
    A dzisiaj Burmistrzowi jest przykro że Xeos tak nas potraktował. Mi też jest bardzo przykro tylko trzeba było wtedy posłuchać.
    https://www.youtube.com/watch?v=B6kt5uHVCqY

  • 2018-09-09 00:08:10

    gość: ~Już płacicie

    @~ZHP
    Już mieszkańcy płacą. Urzędnicy którzy mieli wiedzę odeszli to gmina straciła na rzecz miekini hektary. Bo nikt nie wiedział po co gminie ten teren. Teraz larum podnoszą, bo Krasucki im powiedział do czego teren był potrzebny. Gratuluję. Wymieniajcie dalej urzędników, a w końcu nie będziecie wiedzieć gdzie kończy się a gdzie zaczyna wasza gmina, albo jaka działalność można prowadzić przy budynkach mieszkalnych np. Na wrocławskiej. Żenada.

  • 2018-02-05 16:58:14

    gość: ~Kajko

    To nie znaczy, że dzieje się coś złego! To znaczy, że każdy zasługuje na szansę! W każdej firmie są takie rzeczy ... Nie tylko w gminie, tylko o tym się nie pisze ani nie mówi. A To, że ktoś pracował 20 lat to znaczy, że to jest 'święta krowa' Czy co ? Każdy ma prawo do własnych decyzji i wyborów! Burmistrz zmienił ludzi, bo uważał to za słuszne i tyle. Ludzie, którzy pracują 20 lat w jednej firmie ... wiedzą gdzie i co można zrobić, żeby nic nie robić,a zarobic. Trzeba iść do przodu... sam po sobie wiem, że starania w nowej pracy są do czasu . Każdy to wie. Dajmy szansę rozwijać się każdemu, za 10-20 lat może inny burmistrz weźmie znów nowych ludzi proste i logiczne. Jestem za tym, żeby działo się coś nowego. Nie udzielam się tutaj po to, żeby się wykłucać co, kto i jak. Jest to strona publiczna , a ja mam prawo do własnego zdania i je wyrażam. Teraz widzę, że nie ma komuny, a jest XXI wiek. Dlatego widzę, że burzą się tutaj tylko Ci , którzy żyją stereotypami. Nowi ludzie zapewne znają się ma tym co robią tak jak Ci którzy tam pracowali. Żegnam i pozdrawiam

  • 2018-02-05 17:59:40

    gość: ~ZHP

    @~Kajko
    "Zwalniam cię, bo zasługujesz na szansę" dobre :). Zgadza się ta patologia nie jest odosobniona, niestety. Przypomniałeś mi takiego jednego pana z całkiem nieodległej historii, też robił czystki w swoich szeregach był naprawdę dobry w tym.
    No ale skoro tak musi być to cóż my maluczcy poradzimy...

  • 2018-02-05 19:01:52

    gość: ~Kajko

    Nie napisałem, że ludzi się zwalnia po to by dac innym szansę. Napisałem, że każdy burmistrz ma prawo wybrać ludzi, z którymi będzie dobrze mu się współpracowało, a za tym idzie szansa dla nowego pracownika w zdobywaniu doświadczenia. Widzę, że ciągle piszesz tylko po to, żeby pisać. Nawet nie potrafisz we właściwy sposób zinterpretować mojej opinii, albo po prostu swoją odpowiedzią chciałeś zabłysnąć. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Nikt nie jest idealny, każdy popełnia błędy i nie można osądzać ludzi po tym, że ktoś postąpił nie po twojej myśli. Pisze tu ogolnikowo. Podkreślam jeszcze raz to jest moje zdanie i nie musisz się ze mną zgadzać. Jestem za p. Rucińskim, daje mu szansę zasługuje na nią! A wytykanie błędów nie jest naprawdę na miejscu bo każdy je popełnia. Teraz czepianie się o takie drobiazgi...cofnij się do tyłu...nic nie było robione i pieniędzy brak...teraz jak coś jest robione też źle to kto te komentarze dodaje? Właśnie...bez sensu jest ten dialog, bo zawsze znajdzie się ktoś kto potrafi zrobić z igły widły .

  • 2018-02-05 20:29:21

    gość: ~ZHP

    @~Kajko
    Daj dziecku karabin maszynowy to też będzie się coś działo i efekt również będzie podobny.

  • 2018-02-05 20:36:39

    gość: ~Oj Kajko

    @~Kajko
    Tylko, że ten od trzech lat wybiera tych pracowników i końca nie widać, a czas ucieka, a on dalej szuka...i szuka i zatrudnia, ale zwalniać nie musi, sami niektórzy uciekają...

  • 2018-02-05 22:39:01

    gość: ~Janina

    Widzę ,że tutaj wypowiadają się tylko urzędnicy a wybory są dla mieszkańców a nie biurokratów.

  • 2018-02-06 17:07:34

    gość: ~Pssss

    @~Oj Kajko
    Aj to uciekinier ze zdjęcia. Adam niech sobie wybiera kogo chce i nic komunie do tego. Szkoda mi Ciebie dlatego też Cię pozdrawiam :)

  • 2018-02-05 22:41:22

    gość: ~Zofia

    Jak chcesz zobaczyć dziecko z karabinem to wiesz gdzie możesz jechać...tylko idź najpierw do wojska choć nie wiem czy odpowiedni stopień byś dostał, bo widzę, że mężczyzna z Ciebie taki , że pewnie w rurkach chodzisz :) pozdrowienia dla ówczesnego burmistrza ! Głosujemy na Ciebie Adamie!!!

  • 2018-02-06 22:54:46

    gość: ~Leon

    Większego populizmu nie widziałem i hipokryzji. Przecież to ten sam Przemek, który pomógł usunąć byłego burmistrza. Teraz jest jego kolegą. Wstyd! Na sesjach atakował opozycję, szczególnie K.Wnęka. Teraz to jego koledzy. Wstyd! Podsycał walkę ze starostą. Teraz to jego kolega. Wstyd! Nie ma żadnego zaplecza politycznego. Ilu wprowadził swoich radnych? Z którymi radnymi chciałby współpracować? Wybór burmistrza trzeba widzieć w zestawieniu z radą, która go wspiera. Inaczej nic nie zrobi. Dostał szansę zaistnienia i nie udźwignął. Wspierał komunikację, osiedle socjalne, inkubator i inne projekty. Był odpowiedzialny za oświatę, więc powinien przekonać burmistrza do budowy szkoły. Niestety brak zaangażowania, brak umiejętności współpracy, przekonywania. Zero przygotowania do funkcji burmistrza. A co proponuje? Szpital? To niech staruje na starostę bo to jego zadanie. Obecny starosta nie zaproponował gminie żadnej współpracy. Nowa szkoła? Bez dofinansowania? Może jakiś pomysł na sfinansowanie? Z pewnością szpital i szkoła byłyby w nowej technologi z fotowoltaiką, pompami ciepła i innymi nowinkami z wiadomej firmy. Panie Przemku życzę żeby nadal realizował się pan w biznesie. Tam czuje się pan dużo lepiej. Naprawdę tak uważam.

  • 2018-02-07 20:25:25

    gość: ~Rura

    @~Leon
    Powyższe życzenia i komentarz składa obecny burmistrz Adam R;) licząc że Przemysław posłucha bo przecież kalendarz z życzeniami na 2019 rok już wydany i byłby wstyd! Dla mnie umiejętność radzenia sobie w biznesie to wielka zaleta której nie ma obecny burmistrz dlatego tak się boi Przemka i użyje wszystkich sposobów żeby go oczernić. Jak widać w ww. komentarzu.

  • 2018-02-08 10:16:08

    gość: ~Leon

    @~Rura
    Powinienem odpowiedzieć tobie w podobny sposób, więc... Przemku B. Nikogo nie oczerniam. Odwrotnie. Wyraziłem uznanie dla jego biznesowej działalności. Ale uważam, że w samorządzie sobie nie radził. O kręgosłupie moralno politycznym też napisałem, co Ty ominąłeś, bo musiałbyś mi przyznać rację...Przemku.

  • 2018-02-07 06:19:56

    gość: ~has

    Panie nie bądz pan rura i nie pękaj pzed wyborami .Jednak na burmistrza to się nie nadajesz miły panie ,

  • 2018-02-08 10:32:26

    gość: ~Maria

    Józef Piłsudski powiedział:

    "Do polityki garną się ludzie , którzy nic nie osiagnęli , a więc nieudaczniacy i darmozjady.
    Polityka to dla nich deska ratunku , mogą godnie żyć nie dając w zamian nic ."

  • 2018-02-08 12:13:18

    gość: ~Gosc

    Boniu ... jak ktoś wyjdzie to napewno nie ten ze zdjęcia ... tyle w temacie ... p. Adamie Pan mądrzejszy, lepiej nie reagować na te komentarze, to miała być tylko prowokacja ... będzie dobrze i tak Pan wyjdzie.

  • 2018-02-08 14:36:48

    gość: ~Dorota

    Ruciński to nie jest mój burmistrz. Nie ma świateł na Wrocławskiej. Nie ma trybuny na stadionie. Nie ma Amfiteatru Letniego na Kajakach. Nie ma nowego targowiska miejskiego... A już tegoroczny budżet na inwestycje (zaledwie 30 milionów złotych - Miękinia 42 miliony złotych) to żenada... Innych grzechów nawet nie warto wyliczać. Kończ imć Adamie i wstydu sobie oszczędź! Może Babiński będzie lepszy.

  • 2018-02-08 23:48:10

    gość: ~Marcin

    Piłsudski miał rację.Gminni politycy udają, ze tego nie wiedzą.

  • 2018-02-12 23:56:15

    gość: ~Emeryt

    za palenie w piecu odpadami strażnicy mogą wystawić mandat w wysokości do 500 zł. Ale mogą też skierować sprawę do sądu, gdy właściciel nie chce przyjąć mandatu. – Styczeń był nieco chłodniejszy niż poprzednie miesiące. Dlatego też liczba kontroli była duża. Teraz luty zaczął się od mrozów, więc tych interwencji może być jeszcze więcej.

  • 2018-02-18 23:44:11

    gość: ~Maria

    Typowy wiesniak.Myślenie opłotkowe.

  • 2018-04-22 18:56:33

    gość: ~corygidor

    kiedy straz miejska bedzie opłacac parking ????? stoją za darmo panstwo w panstwie

  • 2018-04-22 18:56:41

    gość: ~corygidor

    kiedy straz miejska bedzie opłacac parking ????? stoją za darmo panstwo w panstwie

  • 2018-04-22 18:59:28

    gość: ~corygidor

    kiedy straz miejska bedzie opłacac parking ????? stoją za darmo panstwo w panstwie

  • 2018-09-18 18:24:19

    gość: ~Juszczyn

    Pan to chyba zaspał te wybory? Mam wrazenie, że walka toczy się pomiędzy dwoma panami. A reszta się nie liczy.