Express-Miejski.pl

W średzkim szpitalu będzie zakład opiekuńczo-leczniczy?

Sesja rady powiatu - 25 stycznia fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

25 stycznia na sesji powiatowej jeden z mieszkańców uczestniczący w obradach zapytał, w jakiej sytuacji jest średzki szpital. Głos zabrał starosta Sebastian Burdzy.

Budynek szpitala decyzją prokuratora krajowego w połowie listopada w 2017 roku został przekazany w ręce syndyka. - W budynku wymieniliśmy zamki w drzwiach. Utrzymujemy go wspólnie z syndykiem, który finansuje ogrzewanie i ochronę budynku. W szpitalu działa również nocna i świąteczna pomoc, której właściciel ma podpisaną umowę z syndykiem na wynajem powierzchni, które zajmuje - mówił na sesji starosta. - Powrót innych usług medycznych jest zależne w tej chwili od podmiotu, który zdecyduje się na prowadzenie takiej działalności na terenie powiatu. Być może za wsześnie, by o tym mówić, ale takie są dwa poważne podmioty, które mogłyby dać gwarancję należnego wykonywania usług medycznych - wyjaśniał Sebastian Burdzy. 

Starosta powiedział również o trwających rozmowach z jeszcze jednym przedsiębiorstwem. - Jest zainteresowany prowadzeniem zakładu opiekuńczo-leczniczego w budynku szpitala i wynajęciem jego części. Odesłałem go do kancelarii syndyka w celu ustalenia szczegółów - dodał Burdzy. 

Oddział dolnośląski Narodowego Funduszu Zdrowia ma ogłosić konkurs w pierwszym kwartale 2018 roku na prowadzenie oddziału pediatrycznego w powiecie średzkim. - Codziennie sprawdzamy, czy takie ogłoszenie zostało już umieszczone. Jeśli tak się stanie, to mam nadzieję, że któryś z tych podmiotów weźmie w nim udział - podsumował starosta. 

anbo

17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W średzkim szpitalu będzie zakład opiekuńczo-leczniczy?

    2018-01-26 13:42:25

    gość: ~janek

    "Powrót innych usług medycznych jest zależne w tej chwili od podmiotu, który zdecyduje się na prowadzenie takiej działalności na terenie powiatu. Być może za wcześnie, by o tym mówić, ale takie są dwa poważne podmioty, które mogłyby dać gwarancję należnego wykonywania usług medycznych"
    Ale sprzedaż naszego wspólnego dobra była zależna od Ciebie sebek i całej rady, skończ już mydlić oczy. Przed wyborami pajacujesz co raz bardziej. Ja Ci już dziękuję.

  • 2018-01-26 17:09:05

    gość: ~Adam

    @~janek
    Nie od rady. Zarząd sprzedał bo mógł. Poinformował tylko Radę laskawie.

  • 2018-01-26 14:36:30

    gość: ~Leon

    Sebek zastał powiat MUROWANY a zostawia DREWNIANY
    jeszcze jedna jego kadencja a wrócimy do epoki kamienia łupanego

  • 2018-01-26 15:05:56

    gość: ~kwachu

    W Ministerstwie Zdrowia potrzeba takich ludzi ;) , tam cię czerwonym dywanem przywitają po wyborach.

  • 2018-01-26 18:07:50

    gość: ~Radny

    Wiele na ten temat było rozmów, ale nikt nie mówi prawdy i nikt się nie chce przyznać do błędu_ a wypadałoby! Proszę nie mydlić mieszkańcom oczu i mówić prawdę.

  • 2018-01-26 18:46:48

    gość: ~mieszkaniec

    O tym, że w w budynkach średzkiego szpital będzie obiekt opiekuńczy jawnie mówił wśród pracowników Szpitala średzkiego p. Oćwieja wtedy gdy pracował w tym szpitalu. Dawno to było ale zaplanowane zostało szczegółowo i teraz ten plan jest realizowany. Ma w nim niewątpliwie swój udział starosta,który wtedy już pełnił swoją funkcję

  • 2018-01-27 19:52:08

    gość: ~Pracownik

    @~mieszkaniec
    Tak sie sklada i pamietam ze to pan Wojewodka byl bliskim serca przyjacielem p. Oćwieji i z tego co wiem to jest i do dzis i naprawde przestancie juz ciagle krytykowac i to pan W skutecznie mydli wszystkim oczy utrudnia knujac alby nie udalo sie przywrocic szpitala, sprzedali to fakt bo taka decyzja wtedy byla konieczna zrozumcie to a jak Wam tak obecny starosta przeszkadza to kandydujcie podajcie mi choc jednego kandydata na to stanowisko ja popieram tego ktory jest i jest normalnym czlowiekiem i poda reke nawet temu ktory knuje za jego plecami!! Tyle w temacie!

  • 2018-01-27 21:11:57

    gość: ~Pracownik2

    @~Pracownik
    Aleś się popisał wywodem. Może za chwilę się dowiem, że Wojewódka ostatnie 12 lat jest starosta, ma zdecydowana większość w radzie powiatu i robi co chce. Nie wiem pracowniku co brales, ale zacznij brać po pół.

  • 2018-01-28 18:25:52

    gość: ~Pracownik

    @~Pracownik2
    Ty chyba cos bierzesz aaaa nie to ta slynna choroba co nazywa sie PiSS

  • 2018-01-29 09:18:07

    gość: ~Ja

    @~Pracownik
    A ty liżesz dup... swojemu szefowi, a i tak wszyscy wiedzą jak była i jak jest.

  • 2018-01-29 08:48:20

    gość: ~kasa

    @~Pracownik
    Za tą kasę to spróbował by nie podać reki...

  • 2018-01-26 21:21:56

    gość: ~Hhh

    Czas zeby tym czlowiekiem zakelo sie cba

  • 2018-01-26 23:34:03

    gość: ~ciekawostka

    Szkoda, że pan Sebastian zrezygnował z ubiegania się o fotel burmistrza. hihihi Już jest tylu kandydatów, że nie wiadomo na kogo głosować. Nawet jeden z taksówkarzy Zbigniew S. chce kandydować na burmistrza. To akurat może być ciekawa kandydatura.

  • 2018-01-29 08:50:03

    gość: ~Ja

    @~ciekawostka
    Tylko Adam na burmistrza!!!

  • 2018-02-01 11:59:27

    gość: ~Jan

    ostatnio dodany post

    Adam się nadaje do tarcia chrzanu

  • 2018-01-29 20:54:14

    gość: ~He

    @~ciekawostka
    To ten burak?

  • 2018-01-29 11:05:14

    gość: ~EWA

    Obiecanki cacanki a szpitala i tak nie będzie. BURDZY NIE ŚCIEMNIAJ W ROKU WYBORÓW.