Express-Miejski.pl

"Interesuje mnie stanowisko dowodzące"

Bogusław Krasucki fot.: bom

Bogusław Krasucki w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza.

Bogusław Krasucki piastował urząd burmistrza w gminie Środa Śląska w latach 2001-2014. - Jestem samorządowcem od 1994 roku. Moje doświadczenie i wiedza o samorządzie jest ogromna - mówi w rozmowie z nami kandydat. - Ja już niczego nie muszę udowadniać, ale chcę czynnie uczestniczyć w życiu publicznym. Z przyjemnością, jeśli będzie mi to dane, przyjmę obowiązki i wezmę odpowiedzialność za rozwój gminy. Znam problemy samorządu jak mało kto. Wiele osób uczyło się przy mnie, m.in. obecny burmistrz. W nadchodzących wyborach interesuje mnie stanowisko dowodzące - dodaje. 

Bogusław Krasucki przyznaje, że uważnie śledzi to, co dzieje się w średzkiej gminie. - Nie mogę mówić, że nie podobają mi się zadania, które ja przygotowywałem do budżetu na lata 2014-2018, m.in. budowa żłobka, czy schetynówka do Jastrzębiec. Odchodząc, zostawiłem wiele pieniędzy w gminie z rozliczeń z programów unijnych. Wszystkie wnioski, które składaliśmy, zostały dofinansowane. O koledze Rucińskim mogę powiedzieć, że jego autorskie zadania np. komunikacja, czy inkubator powinny być zrealizowane nie w tej formie, w której się je planuje. Widzę u niego brak doświadczenia. Owszem, z samorządem związany jest od lat, ale nigdy nie pełnił funkcji wykonawczej, osobiście odpowiedzialnej za realizację zadań - mówi.

- Patrzę na gminę przez pryzmat zrównoważonego rozwoju gmin i powiatu. Niektóre zadania powinny być wspólne, np. obecnie szeroko komentowana gminna komunikacja. Bardzo ważna jest kwestia zdrowia, opieka nad seniorami. Ważna jest również edukacja na poziomie gminnym i powiatowym. Gmina sama nie rozwiąże wszystkich problemów - bo taki dziś jest trend. Widzę potrzebę szerszego wsparcia. Jeśli zostanę wybrany, to będzie innowacyjna kadencja. Będę opierał się o rozwiązania innowacyjne i o pogłębioną inżynierię finansową - podsumowuje kandydat na burmistrza. Stwierdza również, że decyzja o kandydowaniu była dla niego trudna.

- Wielu moich znajomych namawia mnie do działania. Mam duże wsparcie od mieszkańców. Nie chcę być złośliwy, ale trochę też szkoda mi gminy. Jak patrzę na gospodarowanie obecnego burmistrza, to widzę dużą rozrzutność. Dług gminy wzrósł o 20 mln złotych w ciągu czterech lat - mówi Krasucki i dodaje, że nie będzie startował z listy którejkolwiek z partii. - Do żadnej opcji politycznej nie należałem i nie należę.

anbo

107

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • "Interesuje mnie stanowisko dowodzące"

    2018-01-23 23:09:17

    gość: ~jASIO

    mÓWI ,ŻE "W nadchodzących wyborach interesuje mnie stanowisko dowodzące" tO MOŻE CHODZI O STANOWSIKO W mINISTERSTWIE oBRONY nARDOWEJ. a TAKIEGO W MIESCIE NIE MA.

  • 2018-01-28 19:07:55

    gość: ~żałosne

    @~jASIO cyt. Znam problemy samorządu jak mało kto. Panie Krasucki obrażasz pan mieszkańców naszej gminy tymi słowami. Uważa Pan że tylko sam się nadaje na burmistrza? Mam nadzieję, że inteligentni ludzie którzy mieszkają w Środzie Śląskiej i w gminie dokonają właściwego wyboru na jesień i dostanie Pan ilośc głosów odpowiadających ilości pana rodziny i radnych, którzy z Panem trzymają. No cóż.....kampanie wyborczą czas zacząć w tym roku w styczniu hahahahahahahahahahahahaha choć wybory na jesień. Zadajmy sobie pytanie ilu wyborców i kandydatów nie doczeka do wyborów? Życie jest dziś, a jutro?? Kto to wie co będzie. Oj czuje że na jesień będzie brzydka kampania obelgi polecą ze strony radnych opozycji i ich byłego burmistrza

  • 2018-01-24 08:06:43

    gość: ~kar

    Kup sobie capa i kozę i nimi w swoim ogrodzie mozesz sobie dowodzić .Co to Środa Śląska to twoje prywatne posiadłośći źe zamartwiasz się o ich stan,

  • 2018-01-24 08:35:42

    gość: ~~~

    a do sejmu w 2015 z PO to kto startował?, i do sejmiku w 2010 z PSL!

  • 2018-01-24 08:43:00

    gość: ~korytko

    @~~~
    Bo tu chodzi tylko o powrót do koryta. Byle gdzie tylko aby było.

  • 2018-02-01 19:48:36

    gość: ~funio

    ostatnio dodany post

    @~korytko
    Chce do koryta, bo przyzwyczaił się do zbytków a wyglada, nie przymierzając jak tetraplegik. Czy ten człowiek, ledwo trzymający sie na nogach ma sprawny umysł?

  • 2018-01-28 18:58:41

    gość: ~załosne

    @~~~cyt. Do żadnej opcji politycznej nie należałem i nie należę. Kolejne nieuczciwe manipulowanie wyborcami. Panie Krasucki dlaczego nie przyznał się pan ze startował z list PSL i PO w poprzednich wyborach? Czyżby pan się wstydził tego? Starosta z PO pan z PO o co chodzi w tym wszystkim? Czytałem ze Starosta nie będzie kandydował na burmistrza, domniemam, że robi Panu Krasuckiemu miejsce i nie będzie zabierał głosów w zamian za poparcie ludzi byłego burmistrza dla starosty. Kolesiostwo nic więcej. A może Pan Krasucki teraz z PISu wystartuje?

  • 2018-01-24 08:36:40

    gość: ~młody

    Wracaj Boguś i rób porządki :-)

  • 2018-01-24 08:40:23

    gość: ~Radny

    Mało było? Dałby Pan spokój i się nie pogrążał! Pisze Pan, że obecny burmistrz się uczył od Pana, a za chwilę go krytykuje. W takim razie słaby z Pana nauczyciel. Wszyscy doskonale wiedzą, że w chwili obecnej jest problem z wykonawcami i pracownikami. Problem dotyczy całego kraju nie tylko Środy.

  • 2018-01-24 08:54:34

    gość: ~Wojewoda

    @~Radny
    Z Pana Bogdana jest dobry nauczyciel, tylko uczeń mierny. Każdy wie że ktoś z narcyzmem nikogo nie posłucha, wszyscy w ratuszu tego doświadczają.

  • 2018-01-24 08:52:05

    gość: ~Mieszkaniec

    Brawo Panie Bogdanie! Tą gminę trzeba teraz ratować, bo zadłużenie rośnie strasznie, a w gminie nic nie przybywa poważnego! Po wcześniejszych komentarzach widze ze adaś już dostał biegunki i słusznie. Odjedzie już niedługo elektryczną taczką!

  • 2018-01-24 09:21:32

    gość: ~adam

    Mysle,ze przegrane wybory wczosniej daly Panu duzo do myslenia i przemyslen nad wszystkim, zwlaszcza teaktowania ludzi czasmi po "..." i zalatwianiu stanowsk po znajomości -zwlasza radnym. Są juz tacy którzy zaczynają tęsknić za Panem ...ale TROCHE POKORY! Powodzenia.

  • 2018-01-24 09:23:00

    gość: ~piotruś

    A co to jest "pogłębiona inżynieria finansowa"? :)

  • 2018-01-28 14:22:07

    gość: ~Jor

    @~piotruś
    Krasucki stosowałw w stosunku do petenta inżynierię sanitarna Spuszczał go jak niepotrzebne g,,,,,,,,,,,,w kanał .

  • 2018-01-29 22:02:43

    gość: ~Jesień

    To jest cos na czym obecny burmistrz sie nie zna tylko dlug rośnie, mieszkania socjalne niszczeją i te autobusy co wożą powietrze, inkubator kulejacy. Same porazki i trwonienie pieniedzy.

  • 2018-01-29 22:54:25

    gość: ~zima

    @~Jesień
    Ja się tylko zastanawiam, czy gdyby obecny władca prowadził swoje prywatne przedsiębiorstwo, to czy też wydawałby tak beztrosko kasę?

  • 2018-01-24 09:23:10

    gość: ~NieNO

    (this post was banned by administrator)

  • 2018-01-24 10:08:26

    gość: ~Średzianin

    Co by nie mówić to jak by nie krasucki to by basenu nie bylo, bo rucinski byl jego przeciwnikiem. Nie rozumiem takich obrazliwych komentarzy, typowe dla nieudaczników. Tak mnie zastanawia co dopilnował rucinski? Wszystko sie ślimaczky, pezetargi odwolywane i brak realizacji inwestycji np, stadion, inkubator, targowisko.

  • 2018-01-24 10:11:15

    gość: ~xxx

    Tylko nie on.

  • 2018-01-24 10:14:56

    gość: ~Qwe

    No i z powrotem starzy znajomi wrócą... LUDZIE NIGDY NIE GLOSOWAC NA STARE MORDY JAK KTOS MA COS ZMIENIC TO TYLKO KTOS NOWY!!!

  • 2018-01-24 10:18:37

    gość: ~Leszek

    @~Qwe
    A ruciński to nie stara morda? Ile lat był radnym? Ile razy startował na burmistrza?

  • 2018-01-30 19:09:12

    gość: ~jan

    adamowi już podziękujemy zrobił co zrobił każdy widzi ja już nie zagłosuję na niego zresztą dużo ludzi tag mówi,strasznie kłamiesz i fałszywy adam jestes ludzie którzy przychodzą do ciebie z problemami życiowymi to oczami wywracasz i że kasy gmina niema żeby,taki odpowiedzi ludzie nie chcą słyszeć nie potrafisz zarządzać gminą tylko zadłużyć a to się odbija na ludziach,ja się pytam gdzie te OBIETNICE JAKI TY DOBRY JESTEŚ,

  • 2018-01-24 10:16:48

    gość: ~Leszek

    Lord może sobie pisać pochwalne komentarze, ale to nie zadziała, bo jest złym włodarzem. Nic nie jest realizowane, z wyjątkiem wydawania bezsensownego kasy. Jeszcze autobusy nie ruszyły a juz będą przebudowywać przystanek dopiero co zakończony. Ruciński postawił wyraźnie na barierki w swojej kadencji. Szkoda że zapomniał o nowej szkole, ale po co on nie ma dzieci. A te wulgarne komentarze są Adasia!, nie ma czym sie pochwalić to obraża! Peawda jednak jest taka że ten mały człowiek nie nadaje się na burmistrza. Pan krasucki powinien wrócić chociażby poto żeby wybudować szkołe. A lorda przeniesiemy na kuroniówę i niech pisze wniosek o mieszkanie socjalne, to może mu przyznaja na osiedlu które przez niego stoi w ruinie.

  • 2018-01-24 10:24:20

    gość: ~sredzianin

    Jeszcze mu mało

  • 2018-01-24 10:30:36

    gość: ~Wojewoda

    @~sredzianin
    Dzięki Bogu że on jeszcze chce wrócić. Bo teraz trzeba kogoś kto naprawi sytuację finansową gminy.

  • 2018-01-24 10:28:17

    gość: ~Urzędnik

    Brawo niech Pan wraca Panie kraucki! Skończy się ta pogłębiająca się paranoja.

  • 2018-01-24 10:30:07

    gość: ~Stefan

    Panie Bogusławie dobrze, że Pan startuje w wyborach, tylko nie wiem czy da odkręcić się nieudane inwestycje obecnego burmistrza, dużo pieniędzy poszło w BŁOTO, odeszli dobrzy pracownicy urzędu, pan Adam zapomniał, że to ludzie pracownicy są najważniejsi a nie budynki, urządzenia, czekoladki w skrzynce na listy, zdjęcia w gazetach , kolędy na pokaz w jastrzebcach, umarzanie podatków kolesiom, masowe zwiększenie zatrudnienia zapominając o podwyższeniu obecnym pracownikom wynagrodzenia, reasumując DOBRZE ZE PAN WRACA pozdrawiam i życzę ZDROWIA

  • 2018-01-24 10:50:13

    gość: ~Adam

    Koalicja się ujawniła. Wszyscy, no czekam jeszcze na pania z Udanina, ogłosili, że wybory właściwie sa formalnościa. Powinni zostać lub zastapić lub wrócic na stanowiska bo... no właśnie. Bo co? Bo im sie przez zasiedzenie należy? nie dajcie się ludzie otumanić. Myślcie, wybierajcie mądrze.

  • 2018-01-24 11:40:18

    gość: ~Wyborca

    @~Adam
    Pani z Udanina niech najpierw naprawi to co przez te lata spieprzyła! Widać po proinwestycyjnym budżecie najniższym w powiecie, że się zasiedziała kobita...

  • 2018-01-24 11:32:54

    gość: ~marcin

    to jeden z najlepszych burmistrzów w historii środy, Bogusław wracaj i zrób porządek w ratuszu. napraw to co pożal się boże zepsuł obecny burmistrz nieudacznik

  • 2018-01-24 12:27:03

    gość: ~Karolina

    No to się adaś doigrałeś! Już możesz się pakować. Sama pomagałam ci przy wyborach a ty się tak odwdzięczyłeś że ci tego nie zapomnę. Takich osób jak. Ja jast wiele, możesz być pewny że nasze głosy pójdą na krasuckiego! Pakuj się i do powiatu do burdzego wracaj.

  • 2018-01-24 19:39:12

    gość: ~Ciekawy

    @~Karolina
    A jak ci miał pomóc?? Stanowisko w gminie dać?? Czyli zwykle kumoterstwo miał zrobić ?? A krasula da ci stanowisko jak na niego zagłosujesz?? musiałby mieć w gminie 4 tysiące stanowisk aby wszystkim dać bo głosowali. Czy to to chodzi w wyborach??

  • 2018-01-24 12:51:12

    gość: ~Ania

    Szpital już sprzedał i mamy skutki,idz pan na emeryturę bo ledwo pan chodzisz

  • 2018-01-24 12:56:03

    gość: ~Wyborca

    Już sie nie moge doczekać jesieni, żeby zobaczyć minę rucińskiego jak wyleci. Kanapki co rano i do roboty do starostwa.

  • 2018-01-24 13:54:35

    gość: ~ciekawa

    @~Wyborca
    A co on tam będzie robił? On się na czymś zna?

  • 2018-01-26 22:34:00

    gość: ~Memo

    Nie można winić za taki stan rzeczy tylko Burmistrza.
    Jest to młody człowiek 1 raz na samodzielnym stanowisku
    Bardzo dużo winy widzę w Radzie Gminy i jej bezradności, kłótniach, koalicjach, układach. Tutaj jako wyborcy mamy pole do popisu. RADA GMINY musi być silnym organem wskazujacym kierunki i sprawy, które należy zrealizować a Burmistrz ma być jej organem wykonawczym.
    Jaką mamy Radę i bezradnych każdy widzi. Kto wie jakim byłby Burmistrzem mając 15 mądrych i doświadczonych ludzi myślących o dobrze Gminy

  • 2018-01-24 12:57:40

    gość: ~Beata

    Brawo! niech Pan wraca! Tylko Pan może zaprowadzić tu ład i porządek! na pewno nie będzie to proste zadanie, bo teraz co tu w tej gminie się dzieje to jest nie do pojęcia... Ale wierzę, że Pan da radę!

  • 2018-01-24 13:05:25

    gość: ~magicccna kula

    Wizja powyborcza

    Lordzik stoi zagubiony,
    Kaziu stęka, łeb spuszczony,
    Bezradniosy drapią nosy,
    Juruś szarpie siwe włosy...

    Oj... co niektórzy już mają stresa...

  • 2018-01-24 14:51:43

    gość: ~Psychiatra

    @~magicccna kula
    Niestety rozum 3 latka

  • 2018-01-24 13:29:53

    gość: ~Wesoły

    Bardzo dobrze że krasucki startuje. Może nie był duszą towarzystwa ake gospidarzem był dobrym. Każdy wie co po nim zostalo. Po rucińskum zostaną barierki i pachołki o przepraszam doradcy.

  • 2018-01-24 14:15:49

    gość: ~Janek

    @~Wesoły
    Kolejny kretyn, co pisać nie umie ale za to chętnie obraża ludzi, których nie zna.

  • 2018-01-24 14:28:28

    gość: ~doJanka

    @~Janek
    Dobrze, że Ty nie jesteś "kretynem", że pisać umiesz i że innych nie obrażasz.. hahaha

  • 2018-01-24 13:32:27

    gość: ~Wesoły

    Po wyborach to z ratusza odjedzie autobus prowadzony przez lirda a w srodku sami doradcy

  • 2018-01-24 13:50:12

    gość: ~środkowy

    Jedzie Boguś
    Jedzie Wnęk,
    ale coś ten balon pękł!
    Czy to Boguś czy to Sebuś?
    Kto rozwiąże dziś ten rebus?
    Tak nie będzie, to już było,
    oby nigdy nie wróciło!

  • 2018-01-25 15:14:46

    gość: ~jesień

    @~środkowy
    Wróci, wróci, tak też będzie,
    Zapanuje ład tu wszędzie!!!

  • 2018-01-24 14:53:58

    gość: ~inny powiat

    Dużo by można było pisac, ale ogólnie to chyba czas na emeryturę, odpoczynek i o zdrówko zadbac!

  • 2018-01-25 15:39:56

    gość: ~karola

    @~inny powiat
    Nic tak nie pomaga na zdrówko jak ciężka praca. A tej tu nie braknie, to będzie wprost harówka posprzątać ten cały bałagan, który powstał za czasów obecnego władcy... He,he...

  • 2018-01-24 16:49:08

    gość: ~parzygnat

    Dej se pan spokój,panie Krasucki.Nie damy przegrać Rucińskiemu!

  • 2018-01-24 16:54:47

    gość: ~Wyborca

    @~parzygnat
    Hehe ty to masz żart. Nie damy przegrać rucińskiemu? Niby kto? Ty sam lordzie

  • 2018-01-24 17:19:40

    gość: ~eciepecie

    Ale wybór R.kontra K. Z deszczu pod rynnę. Obaj już mieli szansę się wykazać. W całym powiecie to samo. Czas na ludzi z poza układzików.

  • 2018-01-24 20:33:28

    gość: ~Chetny

    Ja jestem za tym aby dac im 3 tysiace i niech sie rwa do koryta. Bo tu nie chodzi o dobro nasze i naszej gminy tylko o swoje kieszenie i chahmety ktore mozna zalatwic. Gdzie nie ma kapusty tam nie ma tych pseudo wlodarzy!!

  • 2018-01-24 20:46:28

    gość: ~Stefan

    Krasucki i rucinski to są zupełnie dwa inne style zarządzania , inne charaktery , adas jest bezpłciowy a pan Bogusław prawdziwy gospodarz, adam robi wszystko na pokaz bez korzyści dla mieszkańców a Krasucki po cichu ale piorunujące efekty , adas nie umywa się do Krasuckiego , wystarczy porozmawiac z ludźmi którzy mieli do czynienia z adasiem- bez szacunku wypowiadają się o nim a Krasuckiego szanują ludzie do.tej pory

  • 2018-01-25 07:12:11

    gość: ~lili

    @~Stefan
    ja wiem czy nie umywa?jakis taki czystszy sie wydaje.hehe

  • 2018-01-24 20:59:23

    gość: ~Strach

    W ubikacji woda leci wszędzie pełno różnych śmieci lordzik stoi spakowany a tu widać przód karawany nagle z przodu kazia widać , który mówi uśmiechnięty Adaś nie płacz Boguś wodzem ja już idę z korowodem

  • 2018-01-24 22:15:35

    gość: ~Widz

    Tak racjonalniwe patrząc, to iobecny burmistrz sam się pokonał. Pimysły nietrafione a przede wszystkim iebzrealizowane. Burmistrz juz zapomniał jak ponad rok temu przedstawiał rekordowy 40 milionowy żekomo ambitny budrzet. Problem w tym że inwestcje nie zostały zrealiziwane a zadłużenie ogrombe piwstało. Za bylego burmistrza krasuckiego, taka sytuacja była niemozżliwa. Pan Ruciński myśli że jak zrobi 10 kiepski plac zabaw to ludzie będą klaskać. Mnie interesuje konkretnie realizacja budrzetu a nie sympatie i antypatie. Pan adam jako burmistrz okazał się być słaby i niedecyzyjny.

  • 2018-01-24 22:44:22

    gość: ~obywatel

    Pan Krasucki to jak ktoś napisał ,to powinien pójść na emeryturę i zadbać o zdrowie a nie pchać się do koryta i nabijać sobie kabzę!!! Jeśli burmistrzowie zarabiali by po 5000 zl to ciekawe jakie by było wtedy jego zainteresowanie stołkiem,może wtedy bym uwierzył,że chce coś dobrego zrobić dla mieszkańców!!!Pamiętam czasy jak był burmistrzem i jaki był,arogancki wręcz chamski dla niejednego petenta między innymi i dla mnie-zero szacunku dla obywateli!Nie jeden z interesantów to potwierdzi-taka prawda! Pan Krasucki,dla mnie NIE!,Może znajdzie się ktoś poza układów1

  • 2018-01-24 22:59:05

    gość: ~Marcin

    Wyborcy nie chcą Krasuckiego ani Rucińskiego ,lecz trzeciego ,czyli nowego.Poznaliśmy już możliwości i potencjał tych burmistrzów.Ten sam poziom.Pamiętacie co pisali czytelnicy o Krasucki? A co dzisiaj piszą o Rucińskim?

  • 2018-01-25 02:07:57

    gość: ~mieszkaniec

    Będę glosowal na Adama bo dużo robi a panu Boguslawowi dziękujemy niech idzie na emeryure i innym da szansę jestem za kadencyjnoscia

  • 2018-01-25 09:14:53

    gość: ~Marta

    @~mieszkaniec
    A to dobre. Dużo robi. A co takiego dobrego zrobił? To, że siedzi po nocach w ratuszu nie oznacza, że dużo robi... A potem wychodzą "innowacje" typu komunikacja... Ludzie widzą jak to wszystko wygląda... Aż strach pomyśleć, co jeszcze mógłby wydumać...

  • 2018-01-28 19:27:58

    gość: ~pola

    @~Marta
    siedzi po nocach? , a może ogląda seriale i udaje,że coś robi , bo efekty mizerne

  • 2018-01-25 06:08:21

    gość: ~Antoni

    Kończ waść wstydu oszczędź. Panu my już dziękujemy!!! Traktowanie ludzi przez Pana masakra.

  • 2018-01-25 09:00:11

    gość: ~Dowódca haha

    tyle lat na stanowisku burmistrza i dalej nie rozumie, że rządzą radni! Burmistrz wykonuje wolę radnych. Tylko u nas to burmistrz chce rządzić radnymi. Tak było za Krasuckiego, tak jest za Rucińskiego. Wybierzmy lepszych radnych, z pomysłami, bez układów, którzy nie muszą myśleć o swoich interesach. Dajmy szanse nowym ludziom, niezależnym

  • 2018-01-25 10:47:19

    gość: ~leo

    wieść gminna niesie że na tron burmistrza startować będzie pan Dariusz Maciejewski oraz Przemysław Babiński

  • 2018-01-25 10:59:18

    gość: ~Tgx

    Z tego co w Juszczynie mówią to Przemek będzie startował.
    Z klanu Maciejewskich to podobno obecny radny chce startować na burmistrza.

  • 2018-01-25 13:09:34

    gość: ~ciocia Klocia

    @~leo
    Proszę tylko nie Maciejewski , niech sobie jeździ rowerem.

  • 2018-01-29 17:48:19

    gość: ~wujek

    @~ciocia Klocia
    Maciejewski to może zostać burmistrzem Lubiąża w szpitalu bo tam się nadaje.

  • 2018-01-25 12:54:51

    gość: ~michał

    pan Przemek Babiński przez urzędników w ratuszu jest bardzo chwalony ma szansę wygrać batalie z aktualnie panującym

  • 2018-01-25 14:11:51

    gość: ~zdrajca

    @~michał
    Ten zdrajca co przez dwa lata kopał dołki pod swoim szefem? Śmieszne! On ma być dla mieszkańców a nie pracowników!

  • 2018-01-25 13:35:31

    gość: ~kaska

    Już dzielą skórę na niedzwiedziu .Rucinski be to fakt że dał d,,,,, przy budowie osiedla ,teraz da uruchamiając komunikację a po drodze nie ma zadnych osiągnięć ,Jaśnie Krasucki PAN to przeżytek może kiedyś i dobry ale czasy nie te i zamordyzm chamstwo do ludzi w twoim wydaniu są nie do przyjęcia , Już powoli wyrasta grupa młodych i nie po,,,,,,,,,,ludzi i tu trzeba szukać kandydatów ,

  • 2018-01-25 15:03:33

    gość: ~Mieszkaniec Juszczyna

    Babiński? Daj Pan spokój. Kolejna pomyłka. Ludziom piece obiecuje z dofinansowaniem. To jakiś żart.

  • 2018-01-25 21:37:21

    gość: ~Leon

    @~Mieszkaniec Juszczyna
    A zniżki w swoim sklepie też?

  • 2018-01-25 15:17:57

    gość: ~lemoniadowy joe

    pan Przemek jak był zastępcą burmistrza to praktycznie nigdy go w pracy nie było, pojawiał się i znikał ja szpieg z krainy deszczowców,

  • 2018-01-25 21:36:17

    gość: ~Leon

    @~lemoniadowy joe
    Przemek, to ten, któremu podobały się wszystkie pomysły burmistrza: osiedle z kominami, inkubator, targowisko, komunikacja z elektrycznymi autobusami, przebudowa rynku. Dopiero jeden zakład go przeraził, bo za blisko jego wioski. Jego start to dopiero byłaby hipokryzja. Musiałby krytykować wcześniejszą własną pracę. Chyba, że przyzna rację lemoniadowemu joe i powie, że jago nie było wtedy w pracy.

  • 2018-01-25 16:56:44

    gość: ~społeczeństwo

    Panie Krasucki panu już podziękowano , ze sceny trzeba zejść z honorem

  • 2018-01-25 21:30:53

    gość: ~Leon

    A gdzie pan Krasucki był przez ostatnie cztery lata? Jakoś nie słyszałem, żeby udzielał się gdziekolwiek. Czy działał w jakimś stowarzyszeniu, kole gospodyń wiejskich a może chociaż organizował jakąś zbiórkę na szczytny cel? Nie? Przecież można coś społecznie zrobić dla mieszkańców a nie tylko za pensję urzędnika. Chyba tylko relaks na polowaniach. A teraz znowu do korytka. Ludzie pamiętają dlaczego nie chcieli go już w poprzednich wyborach. Ciekawe czy zapłacił za tą reklamę?

  • 2018-01-25 21:46:35

    gość: ~Leon

    Czy zauważyliście, że pan Krasucki popiera pomysł komunikacji i inkubatora? Mówi, że zrobiłby to inaczej ale samych pomysłów nie neguje. A jego pomysł na kampanię wyborczą to populistyczne hasła: zdrowie i edukacja. A chce to robić z S.Burdzym. Chyba mieli tę okazję wcześniej. A innowacja i pogłębiona inżynieria finansowa, to już odlot zupełny.

  • 2018-01-25 23:47:40

    gość: ~ola

    Panie Bogdanie czas wracać! Dość tych nieudolnych rządów ! Tu trzeba podejmować decyzje aby gmina mogła się prężnie rozwijać. Obecny burmistrz ma kilku doradców , bo sam nie potrafi podjąć decyzji. Aby załatwić stosunkowo prostą sprawę potrzeba konsultacji rzeszy doradców i wielogodzinnych dyskusji. Żałosne

  • 2018-01-26 06:25:36

    gość: ~baltazar

    @~ola
    Ale jaki Bogdan ma wrócić?

  • 2018-01-26 10:48:22

    gość: ~Adam

    Do Gminy może bedzie ciężko, bo NOWY Burmistrz coś robi...a Pana sie boją i mają troche uraz za robienie sobie w Środzie Prywaty.
    Ale ma Pan dużo szanse w POWIECIE i tam były Pan dobrym starostą i zrobił w końcu porzadek!
    Czy Pana lubią czy nie, ale brakuje tam odpowiedzialnej osoby - aktualnie nie ma tam nikogo kompetentnego - ale TROCHE POKORY dla nas mieszkańców - a zagłosujemy :)

  • 2018-01-26 19:39:24

    gość: ~Agata

    Na burmistrza powinna wystartować kobieta!

  • 2018-01-26 22:23:28

    gość: ~xyz

    @~Agata
    Pani Agato popieram panią!!! W gminie jest wiele mądrych pań,które pewnie bardzo dobrze by sobie poradziły na stanowisku burmistrza-tylko czy byłaby w stanie przebić się przez tą klike!!!

  • 2018-01-26 23:13:54

    gość: ~Maria

    Jacy mieszkańcy tacy i burmistrzowie i radni.Taka jest absolutna prawda!

  • 2018-01-26 23:15:56

    gość: ~Marian

    A co to kobieta będzie z innej gminy.Czy ktoś zna kobietę która mogłaby być burmistrzem naszej gminy ? Ja nie znam takiej.

  • 2018-01-28 21:07:39

    gość: ~klm

    Własnie. Kobieta nie znizy się do poziomu panów, którzy zdobywaja głosy adekwatnie do liczby przechylonych kieliszkow...
    uwazam ze jest jedna bardzo dobra kandydatka tylko chyba jeszcze potrzebuje czasu:)

  • 2018-01-29 21:50:53

    gość: ~kobieta

    @~klm
    ''klm'Bardzo mądre słowa,namów swą kandydatkę by startowała do wyborów!!! Chętnie oddam głos!!!,na przekór panom-wiele kobiet tak zrobi!!!Nie pamiętam aby w Środzie Śl.startowała kobieta

  • 2018-01-30 10:41:33

    gość: ~Piotrek

    @~kobieta A ja pamiętam.Pani była z Wrocławia(pracowała bodajże we wrocławskim urzędzie miejskim) i swoją elokwencją biła na głowę lokalnych kandydatów.O urodzie tylko wspomnę.Nie mogła wygrać, bo burmistrza wybierała wtedy rada gminy.Szansę miał tylko "swij".Również chętnie oddam głos na taką kandydatkę. :))

  • 2018-01-27 10:34:38

    gość: ~Gggogus

    Jedno i to samo.moze ktos nowy z ambicjami

  • 2018-01-27 11:01:13

    gość: ~kos

    @~Gggogus
    A moze by tak zwrócić uwagę na Marcina Brzezinskiego obecnie pracuje w Starostwie poprzednio w UM czy też Grzegorza Ptaszynskiego obecnie Dyrektora Domu kultury Może to i ich reklama ale Krasucki i Rucinski też korzystali na łamach tego pisma z wypowiedzi mieszkanców na ich temat ,

  • 2018-01-27 14:25:13

    gość: ~ktos

    Boże broń by ten człowiek został znowu Burmistrzem .... Arogancki Cyniczny Chamski Wulgarny Bez szacunku dla petenta i pracowników urzędu Gminy ... Taki właśnie był poprzedni Burmistrz naszego miasta Każdy kto chcial coś załatwić u tego pana traktowany był jak intruz i zło konieczne ... Więc gdy czytam że ktoś tu pisze "Bogdan Wróć " aż mnie ciarki przechodzą że miał bym znowu z tym Panem rozmawiać ... Obecny burmistrz jaki jest to jest ale posiada coś co poprzednikowi nawet przez myśl nie przechodziło .... SZACUNEK DLA PETENTA !!!

  • 2018-01-27 15:55:10

    gość: ~ja

    @~ktos
    Widzę,że pan ;ktoś'' dobrze pamięta czasy rządów byłego burmistrza,ja również-cała prawda o tym człowieku!Ten pan powinien najpierw przeprosić wszystkich,których ignorował w szarmancki sposób;petentów jak i swoich pracowników'',

  • 2018-01-28 23:43:56

    gość: ~ddd

    @~ktos
    No to czemu najlepsi specjaliści z pośród gminnych pracowników uciekli do innych gmin?
    Nadmiar "szacunku" Rucińskiego był nie do wytrzymania?:)

  • 2018-01-29 12:32:42

    gość: ~baltazar

    @~ddd
    Uciekli bo trzeba było zacząć pracować a nie markowac robotę

  • 2018-01-29 17:18:12

    gość: ~Wow

    @~baltazar
    Tak... pracować.... Widać właśnie jak wygląda robota obecnego władcy i jego ludzi... Efekty wręcz nie do opisania... Samemu to trzeba zobaczyć... Inkubator, targowisko, meleksy wożące powietrze i wiele wiele innych kwiatuszków...

  • 2018-01-29 07:33:03

    gość: ~MIESZKANIEC

    @~ktos
    A teraz myślisz jest inaczej ??? Poniżanie pracowników, wieczny brak zaufania i traktowanie wszystkich jak zło konieczne i złodziei to jest norma dla obecnego Burmistrza. AAA i metoda czystych rąk i brak posłuchu u kogokolwiek. Taki jest obraz dla mnie obecnej władzy.

  • 2018-01-27 14:34:04

    gość: ~STRAŻAK

    A może Pan Krasucki wypowie się na temat Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej gminie bo jest to również bardzo poważny temat ... Jeśli dobrze pamiętam to nasz budżet roczny w czasach kadencji pana Krasuckiego wynosił 2500 zł zaś po objęciu stanowiska przez Pana Rucińskieo wzrósł o 100 % do 5000 zł rocznie ... Dodam jedynie że za te pieniądze każda jednostka musi kupić potrzebny sprzęt lub umundurowanie i tak dla orientacji jedno ubranie specjalne czyli takie jakie ma na sobie strażak na akcji to koszt 1350 zł plus buty ok 800 zł plus hełm ok 1000 zł ... Więc widać jasno na co mogliśmy liczyć dawniej tak wiec by ubrać jednego strażaka trzeba było budżetu z niemal 2 lat ... a gdzie reszta sprzętu ? Oczywiście pan Krasucki miał gest dla jednej jednostki przed samymi wyborami , ale jak widać i to nie pomogło .

  • 2018-01-27 15:08:17

    gość: ~Maria

    Widzę ,że czytelnicy nie zgadzają się z moją tezą "jacy mieszkańcy tacy burmistrzowie."Wobec tego pytam czy możliwe,że burmistrzowie byliby tacy jak np w Finlandii ,czy Danii .Czy to możliwe? Skąd importować idealnych kandydatów.Ja w Środzie takich ideałów nie widzę.

  • 2018-01-27 22:26:57

    gość: ~wito

    Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść a tu refleksji brak.......

  • 2018-01-27 23:24:06

    gość: ~STRAŻAK

    Nie rozumiem czemu mój komentarz dostaje jakiekolewiek oceny negatywne przecież napisałem całą prawdę jaka wtedy była nasz budżet taki wtedy był nikogo nie obraziłem więc może napiszecie co nie podobało się wam w tym kom ? bo nie rozumiem ? Wiem że nie jest to wygodna prawda ale prawda to prawda więc co tu negować ?

  • 2018-01-28 00:31:46

    gość: ~obywatel

    @~STRAŻAK
    Strażaku to pewnie lizidupy i przydupasy Krasudzkiego twój komentarz negują!!! Zaraz się przekonamy jak usuną mój wpis-redakcja jest z nim!!

  • 2018-01-28 18:18:20

    gość: ~123

    Za nim " obywatelu" cokolwiek napiszesz zastanów się nad prawidłową pisownią. Pisze się Krasucki a nie Krasudzki.

  • 2018-01-28 19:11:30

    gość: ~231

    @~123 Było już późno 0,31 w nocy miał prawo się pomylić, a może celowo?

  • 2018-01-29 10:02:26

    gość: ~Miodek

    @~123

    Jakietomaznaczenie.....

  • 2018-01-29 11:48:21

    gość: ~Normalny

    @~obywatel
    Te komentarze twoje sięgają dna. Adam otrząśnij się i nie wypisuj takich głupot.

  • 2018-01-28 09:31:05

    gość: ~Nie strażak

    Dlatego, że nie wszyscy mieszkańcy gminy są strażakami i mogą mieć inne zdanie na temat sposobu wydatkowania gminnych pieniędzy niż rządząca władza. Na tym polega demokracja. Ja na przykład wolałbym aby gmina wydawała te pieniądze na pogotowie ratunkowe.

  • 2018-01-28 11:09:29

    gość: ~STRAŻAK

    Proszę Pana oczywiście że nie wszyscy są strażakami ale wszyscy mogą naszej pomocy potrzebować ... Zespoły ratownictwa medycznego są również bardzo ważne ale jak pokazuje życie jest ich zdecydowanie za mało proszę zwrócić uwagę że na nasz powiat mamy 2 karetki pogotowia ! zaś jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w samej gminie jest 4 w każdej z nich gotowych do niesienia pomocy jest kilkunastu strażaków ! plus oczywiście Jednostka Państwowej Straży Pożarnej ... O tym ile mamy karetek pogotowia w gminie czy powiecie nie decyduje Burmistrz ale o tym ile i jak doposażeni są strażacy w gminie owszem TAK ... Nie można powiedzieć że ZRM są ważniejsze od nas ochotników Oczywiście są bardziej wyszkoleni gdyż musieli skończyć szkoły medyczne ! Ale i my jesteśmy dość często wzywani do chorego jeśli nie ma wolnej karetki pogotowia ... za to ratownicy medyczni nie będą raczej wzywani go gaszenia pożaru ! Zyjemy w czasach gdy Ochotnicza Straż Pożarna przestała być postrzegana na grupkę ludzi pijących alkohol w remizach !!! Obecnie są to świetnie wyszkoleni ludzie którzy zawsze są w gotowości nieść pomoc ... Tak więc to że ktoś nie jest strażakiem nie powinien pisać tu że wolał by pieniądze szły na pogotowie gdyż obie te instytucje są bardzo ważne ! I obie powinny być wspierane !

  • 2018-01-28 23:31:20

    gość: ~Marian

    Podobno we wtorek, w południe 75 letni Morawiecki, spotka się z urzędnikami w Ratuszu.

  • 2018-01-29 17:54:56

    gość: ~Ste

    Józef Piłsudski powiedział:

    "Do polityki garną się ludzie , którzy nic nie osiagnęli , a więc nieudaczniacy i darmozjady.
    Polityka to dla nich deska ratunku , mogą godnie żyć nie dając w zamian nic ."

  • 2018-01-29 20:26:16

    gość: ~Antek

    @~Marian I się zaczyna. Ledwo założył partię i już wchodzi w układy. Jeszcze, żeby było z kim.