Express-Miejski.pl

O Odrze Malczyce w rozmowie z trenerem Sławomirem Samcem-Talarem

Sławek Samiec-Talat- trener odry Malczyce fot.: Angelika Harom - em24.pl

Sławomir Samiec-Talar pełni rolę trenera A-klasowej Odry Malczyce od 29 sierpnia 2017. W rozmowie podsumowuje ostatnie miesiące działania klubu.

Przejąłeś zespół Odry Malczyce po 1. kolejce sezonu i wysokiej porażce ze Szczepanowem. Atmosfera w klubie była bardzo napięta. Jak wyglądały Twoje pierwsze dni w klubie?

Sławek Samiec - Nie ukrywam, że miałem obawy przed objęciem funkcji trenera w Odrze Malczyce, ponieważ sytuacja w klubie rzeczywiście daleka była od ideału. Jednak po spotkaniu z prezesem, zarządem, zawodnikami i wiernymi kibicami wspólnie postanowiliśmy, że spróbujemy odbudować mocno nadszarpnięty wizerunek klubu. Najważniejsze są chęci, a wiem, że na tych, którzy zostali w klubie zawsze mogę liczyć i to daje mi motywację do pracy.

Zakończyliście rundę w środku tabeli, a byliście klubem, który gra w kratkę. Z jednej strony wysokie porażki 2:11 z Białkowem czy z 1:10 w Osieku, z drugiej 7 strzelonych bramek z Obornikami czy remis 3:3 z mocnym liderem z Wrocławia. Skąd wynikają takie rozbieżności?

S.S. - Do samych wyników nie przykładam na razie aż takiego znaczenia. Na tą chwilę cieszę się, że mamy 16-18 zawodników, którzy jak tylko mogą starają się godzić pracę czy szkołę z grą w Odrze. Praktycznie każdy mecz graliśmy w innym składzie, a niestety brak kilku zawodników powoduje, że stajemy się zupełnie innym zespołem. Mamy satysfakcję z tego, że mimo olbrzymich trudności personalnych tak udanie zakończyliśmy rundę jesienną, bo mało kto przypuszczał, że w tym składzie personalnym ukończymy ją na 8 miejscu.

Kiedy rozpoczynacie przygotowanie do piłkarskiej wiosny? Czy ustaliliście już, z kim zagracie w meczach sparingowych?

S.S. - Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynamy po 20 stycznia. Wstępnie mamy umówione już sparingi. Rozpoczniemy 10 lutego z Tęczą Kwietno. Zagramy jeszcze z Chwalimierzem, Bukówkiem i Dolpaszem Skokowa. Jeżeli znajdziemy jeszcze jakiegoś sparingpartnera to na pewno skorzystamy.

Czy kibice mogą spodziewać się nowych twarzy w zespole? Na jakich pozycjach najbardziej potrzebujecie wzmocnień?

S.S. - Na tą chwilę za wcześnie mówić, jakie będą zmiany kadrowe. Mam nadzieję, że drużyna nie zostanie osłabiona i utrzymamy skład, który grał na jesień, a każdy zawodnik, który będzie miał ochotę zasilić nas kadrowo jest mile widziany. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zdrowa rywalizacja sportowa spowoduje wzrost jakości całego zespołu.


Czy uważasz, że w realiach A-klasowych łączenie funkcji trenera i menadżera, który kieruje klubem to dobre rozwiązanie? Jak widziałbyś się w takiej roli?

S.S. - Zdawałem sobie sprawę, że godząc się na pracę w Odrze Malczyce będę miał więcej zadań niż tylko odpowiadanie za drużynę seniorów. W klubie jest wiele płaszczyzn związanych z jego funkcjonowaniem, nad którymi musimy się głębiej pochylić i możliwie szybko je uporządkować. Wierzę jednak, że przy osobach, które wyrażają chęć pomocy nasz klub będzie działał tak jak wszyscy tego od nas oczekują.

W budżecie na 2018 rok zabezpieczono środki na projekt techniczny przebudowy stadionu. Czego w tej chwili najbardziej brakuje w obiekcie przy ul. Polnej?

S.S. - Nic tylko cieszyć się, że jest szansa na kolejną inwestycję sportową, która zwiększy atrakcyjność gminy i umożliwi mieszkańcom aktywne spędzanie czasu w bardzo dobrych i co ważne bezpiecznych warunkach. W obecnej sytuacji największym problemem boiska przy ul. Polnej jest brak odpowiedniego zaplecza gospodarczo-sanitarnego. To, co nazywamy szatniami praktycznie nie nadaje się do użytku.

Ostatnio dużo dyskutuje się o szkoleniu młodzieży. W Odrze na chwilę obecną funkcjonuje tylko ekipa trampkarzy. Czy uważasz, że przepisy licencyjne wymuszające na zespołach od A-klasy wzwyż posiadanie drużyn młodzieżowych to dobry pomysł?

S.S. - Uważam, że sama intencja, aby w klubach niższych lig prowadzić szkolenie młodzieży jest jak najbardziej słuszna, jednak do każdego z tych klubów należy podejść indywidualnie, ponieważ nie w każdej miejscowości istnieje szansa na utworzenie takiej grupy. Nie można dopuścić do sytuacji, w której tworzymy martwe przepisy. W Odrze Malczyce zdecydowanie będziemy stawiać na odpowiednie szkolenie młodzieży i będziemy dążyć, aby tych grup powstało więcej.

Gdzie widzisz Odrę Malczyce za kilka lat?

S.S - Pamiętajmy, że Odra Malczyce to klub ze swoją historią i bogatą tradycją. Dlatego należy zrobić wszystko, aby pisać nową jasną historię klubu, który swoje początki miał w roku 1947. Uważam, że najważniejsze jest stworzenie solidnego zespołu, w którym grają zawodnicy dla przyjemności, dla pasji, dla kibiców... a każdy mecz będzie przyjemnym sportowym widowiskiem. Pamiętajmy, że w zespołach amatorskich sam wynik sportowy nie jest sprawą najważniejszą. Będziemy jednak dążyć do tego, aby każdy zespół grający z Odrą Malczyce liczył się z nami.

pharom

17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • O Odrze Malczyce w rozmowie z trenerem Sławomirem Samcem-Talarem

  2018-01-18 20:28:26

  gość: ~KEKE

  Sławomir Sławomir Sławomir Sławomir!!!

 • 2018-01-19 07:35:11

  gość: ~Rudy

  Lans Lans Lans Lans!!!!!!!

 • 2018-01-19 08:01:33

  gość: ~JanS

  Kasa, Kasa, Kasa, Kasa!!!!

 • 2018-01-19 13:29:54

  gość: ~baltazar

  No cash no fun

 • 2018-01-19 17:57:36

  gość: ~Sławka

  Sławomir, lepiej powiedz za jaką kasę jesteś tym trenerem, bo z tego co wiem to nikt tu nie dostał takich pieniędzy, a trenerów było i jest wielu

 • 2018-01-19 22:45:22

  gość: ~Prezes

  @~Sławka
  SZanowna Sławko od ręki proponujemy taki pieniądze jak P. Sławek jeśli będziesz zawiedziona to publicznie odszczekasz to co napisałaś.

 • 2018-01-21 10:18:55

  gość: ~bartek

  @~Sławka
  Najlepszy szkoleniowiec jakiego znam

 • 2018-01-19 20:16:41

  gość: ~Kibic

  Oj boli boli boli !!!!!!!!!

 • 2018-01-19 22:49:39

  gość: ~jak

  jak chcą to płacą ja jestem za tym żeby Odra istniała bo to klub z krwi i kości jedyna instytucja która w Malczycach przetrwała zmiany pozdrawiam ojciec sukcesu-sponsor

 • 2018-01-20 18:58:18

  gość: ~Kibic slawka

  Slawek zrob z Malczyc lepsza wersje Polonii bo stac Cie na to. Trzymam kciuki.

 • 2018-01-20 20:00:19

  gość: ~Kibic

  @~Kibic
  Z gó... Lalki nie ulepisz.

 • 2018-01-20 21:32:40

  gość: ~Kibic

  A Sławomir w Zakopanem polewa się szampanem.

 • 2018-01-23 08:48:40

  gość: ~kibic

  Ale was wszystkich boli ten Sławek co wy macie do niego. dlaczego miałby za darmo trenować. W Polonii jeden Pan płaci sobie za funkcję gdzie we wszystkich innych klubach jest to funkcja społeczna. Ok zgodziłbym się z tym ze bierze za to pensję ale jakby coś robił pozyskiwał sponsorów a nie tylko dzielił pieniędzmi z gminy. Sławek nie przejmuj się rób swoje, Panów z Polonii boli bardzo twoja osoba jesteś o wiele lepszym trenerem niż oni w Polonii wszyscy razem wzięci. Towarzystwo wzajemnej adoracji boli ich że w Malczycach coś dobrego się dzieje. Pozbądź się jeszcze tych panów, którzy mają problemy z abstynencją z drużyny bo oni nic dobrego nie wnoszą, psują tylko twoją dobrą opinię jako trenera. To taka moja rada i będzie super. Wzmocnisz się wejdziesz do okręgówki i pokażesz tym pseudo prezesom z Polonii na co cię stać. Powadzenia

 • 2018-01-23 12:16:59

  gość: ~Sportowiec z Malczyc

  @~kibic
  Malczyce w okręgówce??? Hahahahahaha.... Dobre, hahahaha... Chyba tylko z pensją trenera.

 • 2018-01-23 20:53:03

  gość: ~K O

  Sławek najlepszy trener w naszym powiecie to na pewno.

 • 2018-03-22 21:29:51

  gość: ~Bartek

  @~K O
  Jest dobrze będzie jeszcze lepiej dziękuję za współpracę bardzo dobry trener

 • 2018-03-22 21:32:55

  gość: ~Bartek

  ostatnio dodany post

  @~Bartek
  Jak ktoś znajdzie lepszego trenera to kończę z piłką

REKLAMA