Express-Miejski.pl

Coraz bliżej do zakończenia remontu w malczyckim GOK'u

Remont w malczyckim GOK'u fot.: anha

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

We wrześniu 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach rozpoczął się remont. Inwestycja powoli dobiega końca.

Inwestycja zakłada przebudowę sali widowiskowej wraz z zapleczem. W ramach prac rozbiórkowych wykonano demontaż schodów, ścianek działowych, posadzek w holu i sanitariatach, podłóg, sufitów w pomieszczeniach, zdemontowano obudowę przodu sceny, zbito tynki we wszystkich pomieszczeniach, wykonano częściową wymianę instalacji wodno – kanalizacyjnej.

W przebudowanej sali będzie 177 miejsc siedzących, multimedialny ekran rozwijany elektrycznie oraz projektor do wyświetleń. Instytucja zyska również nową wbudowaną instalację nagłaśniającą oraz nagłośnienie ruchome: m.in. mikrofony ze statywami, zestawy głośnikowe, konsoletę cyfrową czy odtwarzacz CD/USB/MP. Sala zostanie również naturalnie doświetlona dzięki czterem nowym oknom. Wejście do obiektu zostanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. 

Coraz bliżej zakończenia prac

Przez najbliższe dwa tygodnie nieczynne będzie biuro GOK'u, w którym przeprowadzony zostanie remont. Co jednak już w budynku zostało zrobione? - 
Remont powoli się kończy, ale jeszcze ogrom prac pozostał. Sala widowiskowa ma nowe cztery wielkie okna. Montowane są rolety zewnętrzne do zaciemnienia, jest już wykonana kotłownia olejowa i łazienki w holu kina, hydrofornia, projektornia oraz hol kina - opowiada dyrektor obiektu Magdalena Kożuszko. - Zamontowano wszędzie nowe drzwi. W tej chwili trwa montaż ramp na oświetlenie sceny, malowane są ściany w sali widowiskowej. Niedługo robotnicy położą wykładzinę, zamontują fotele i kurtynę oraz ciemne materie na scenie tzw. kulisy - dodaje dyrektor.
 
Na przebudowę obiektu gmina pozyskała wsparcie finansowe w postaci dotacji, która wynosi blisko 1,6 mln złotych, a całkowity koszt prac to około 2 mln złotych. Prawdopodobnie pod koniec marca budynek będzie już gotowy.

anbo

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Coraz bliżej do zakończenia remontu w malczyckim GOK'u

  2018-01-22 15:20:43

  gość: ~kinoman

  Szkoda, bo już teraz widać, ze będzie problem z wilgocią, która teraz wyłazi po rogach i widać że nie wygospodarowano nowych pomieszczeń. Ot taka rewitalizacja za 2mln. zł. Nieprzemyślana przez wójta inwestycja i brak pomysłu co dalej z tym będziemy robić!

 • 2018-01-23 12:28:33

  gość: ~Ali

  @~kinoman
  A gdzie mieli wygospodarować te nowe pomieszczenia? Może na dachu?

 • 2018-01-23 10:30:10

  gość: ~nie lubię wójta

  Jak zwykle w Malczycach,prawie jak nowe - ale już bubel, i jak to nam śpiew Marylka "tylko koni żal".

 • 2018-01-23 12:31:05

  gość: ~Buka

  @~nie lubię wójta
  Żal dla takich jak Ty cokolwiek robić, wyga w necie du.a w swiecie, siedzisz przed kompem nic nie robisz tylko hejtujesz

 • 2018-01-23 16:34:54

  gość: ~do Buka

  @~Buka To wójt dzisiaj w pracy a nie na zimowisku?

 • 2018-01-23 19:20:42

  gość: ~Mimi

  @~do Buka
  Źle typujesz radna M.

 • 2018-01-24 14:29:26

  gość: ~JanS

  @~Mimi
  A czy to prawda ze wójt z córeczką pojechali jako młodzieżowa rada gminy do Hiszpanii??? I iał być wielki wyjazd, a zrobił się wyjazd na wyłączność!

 • 2018-01-24 18:52:50

  gość: ~brukarz

  ostatnio dodany post

  @~JanS Jeżeli to prawda to po raz kolejny pokazuje wójt, gdzie ma gminę, radnych i mieszkańców. Zgarnie za całą swoja kadencję 0,5mln zł i jeszcze sobie rodzinne wojaże robi za nasze pieniądze. A nasze malczyckie dzieciaki siedzą w domach, bo ich nie stać nawet na wyjazd do babci! Gdzie jesteście radni- jak długo będziecie klakierami tego gościa?

REKLAMA