Express-Miejski.pl

Przetarg na projekt przebudowy boiska sportowego w Malczycach unieważniony. Będzie kolejny

Boisko w Malczycach fot.: Paweł Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pod koniec grudnia gmina ogłosiła zapytanie ofertowe dotyczące opracowania projektu przebudowy boiska sportowego w Malczycach przy ulicy Polnej. 

Dokumentacja projektowa miałaby powstać do 16 kwietnia tego roku. Do tego czasu miałoby także zostać wydane pozwolenie na budowę. 

- Chcemy zmodernizować obecny obiekt. Obok przebudowy płyty głównej wraz z montażem piłkochwytów, czy sztucznym oświetleniem, ma powstać w tym miejscu trybuna na 200 osób oraz bieżnia. Do tego budynek socjalny z szatniami, sauną i siłownią, a także miejscem do uprawiania fitness, czy na małą działalność gastronomiczną. Na zewnątrz przewidzieliśmy miejsce pod ogródek piwny i mały plac zabaw, oprócz tego kort tenisowy i może boisko do piłki siatkowej - informuje wójt gminy Piotr Frankowski.

Otwarcia ofert dokonano w ubiegłym tygodniu. Wpłynęło osiem propozycji cenowych. Najdroższa opiewała na kwotę ponad 111 tys. złotych, a najtańsza na niecałe 63 tys. Co prawda spełniała ona także warunki określone przez zamawiającego, ale niestety kwota przeznaczona przez samorząd na realizację zadania wynosiła 30 tys. złotych. Postępowanie unieważniono.

- Ogłosimy kolejne zapytanie, ale już po styczniowej sesji rady gminy - komentuje wójt gminy i dodaje, że warunkiem przebudowy stadionu będzie otrzymanie dofinansowania na poziomie co najmniej 60 proc. 

em

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Przetarg na projekt przebudowy boiska sportowego w Malczycach unieważniony. Będzie kolejny

    2018-01-16 18:02:55

    gość: ~Mareczek

    Brawo. Dlatego podoba mi sie to. Caly czas cos sie dzieje. Przez ostatnie 25 lat stagnacja gminy.

  • 2018-01-16 23:07:47

    gość: ~podglądacz

    @~Mareczek Dzieje się chyba w twoich gaciach, bo przez 4 lata na terenie działania frankowskiego nic się nie wydarzyło

  • 2018-01-16 20:37:19

    gość: ~ekonomista

    Kolejna wpadka wójta. Brak całkowitego rozeznania na rynku projektowym i działań związanych z prowadzeniem inwestycji . Zabezpieczenie 30 tyś zł, gdzie najtańsza jest ponad 2 razy droższa potwierdza tezę, ze ten pan na niczym się nie zna i do niczego nie doprowadzi. Chyba, że max. zadłuży gminę i zablokuje rozwój na kilkanaście lat.

  • 2018-01-16 21:07:15

    gość: ~KIBIC

    Dobra decyzja .Czas najwyższy, żeby w Malczycach był stadion z prawdziwego zdarzenia .Wierze w to że Odra powróci do lat świetności.

  • 2018-01-16 21:53:09

    gość: ~Jans

    @~KIBIC
    Z g...Na bata nie ukrecisz. A ta przebudowa stadionu to jak nic kiełbasa wyborcza. Jeden postawił hale a ten będzie stadion przebudowywal. Niech on już lepiej nic nie robi bo do niczego się nie nadaje. Co zacznie to spierd....

  • 2018-01-16 22:15:40

    gość: ~Kibic

    Idz zobacz hala stoi i tętni życiem cały tydzien jak będzie stadion będzie tak samo

  • 2018-01-16 22:17:06

    gość: ~Seba

    30tys!!! To kpina!! Zero pojecia o cenach! Panie Piotrze nikt za darmo tego nie bedzie robil..m

  • 2018-01-16 23:04:14

    gość: ~podglądacz

    Przecież wójt po raz kolejny mami swoimi wywodami potencjalnych wyborców, na które nikt już się nie da nabrać. Przecież wyraźnie pisze "że warunkiem przebudowy stadionu będzie otrzymanie dofinansowania na poziomie co najmniej 60 proc." to znaczy, że być może kiedyś powstanie projekt i zostanie położony na półkę z powodu braku kasy - bo oprócz zdobycia 60% dofinansowania to jeszcze trzeba mieć 40% swoich. Przecież franek, co nie zacznie to spie...y.

  • 2018-01-18 12:54:26

    gość: ~oczko

    do podglądacz stary co ty opowiadasz? brak ci argumentów to piszesz pierdoły i ogólniki. Prawda taka że to co mi obiecał to zrobił : zmiany w SPZOZ,przebudowa GOK, bardzo dużo pozytywnych zmian w UG. Człowiek życzliwy i uprzejmy Jestem ZA ...

  • 2018-01-18 08:46:36

    gość: ~waldek

    Na jego obietnice to chyba już dzisiaj nikt nie da się nabrać. Wszystkim "nowym" zadeklarowanym kandydatom na włodarzy powiatu i poszczególnych gmin mówimy "STANOWCZE WON". Czas na dobre zmiany.

  • 2018-01-18 12:48:35

    gość: ~mieszkaniec malczyc

    super pomysł.mam nadzieję że w końcu ten stadion będzie służył wszystkim mieszkańcom. życzę powodzenia w realizacji :)

  • 2018-01-18 14:38:23

    gość: ~Z Wilczkowa

    ostatnio dodany post

    @~mieszkaniec malczyc
    A co z innymi boiskami w gminie? Jakoś o tych poza Malczycami to się nie pamięta? Nawet 10 tys. nie ma, a tu lekką rączką z m.in. MOICH podatków 30 tys???? A boiska w Wilczkowie to już w ogóle nie ma. Tak nam radny-bezradny razem z wójciem urządzili. W Malczycach wszystko, na wsiach nic - nieudolna polityka gminna. Kiedy te wybory, bo już nie idzie wytrzymać. Niedługo Franek będzie nam z lodówki wyskakiwał. Rzygać się chce...