Express-Miejski.pl

Paweł Strożek rozstaje się z MKS-em Kostomłoty. Czas na nowe wyzwania

Paweł Strożek podczas spotkania MKS-u Kostomłoty przeciwko Odrze Malczyce fot.: Angelika Harom - em24.pl

Paweł Strożek, który pełnił funkcję szkoleniowca A-klasowego zespołu z Kostomłot, został trenerem grup młodzieżowych w Odrze Malczyce. 

Zespół MKS Kostomłoty, który w zeszłym sezonie był jednym z objawień rozgrywek w tym roku zawodzi. Na półmetku zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie. Po rundzie jesiennej drużynę zdecydował się opuścić trener Paweł Strożek.

- Nie jestem juz trenerem Kostomłot. Po rundzie zrobiliśmy spotkanie, bo chciałem żeby zawodnicy zadeklarowali się, że będą trenować. W tej rundzie było z tym bardzo słabo, co też przekładało się na wyniki. Deklaracji nie było, a ja już nie potrafiłem zmotywować ich do przychodzenia na treningi, co dla mnie było bardzo ważne. Ciężko mi było podjąć taką decyzję, bo zżyłem się z chłopakami i uważam, że zasługują na miejsce w górnej części tabeli. Chcę trochę odpocząć od trenowania seniorów, podjąłem decyzję o trenowaniu dzieci. Od tego zaczynałem i to sprawiało mi wielką przyjemność – komentuje Strożek.

Wielkim zwolennikiem zatrudnienia Pawła Strożka jako trenera grup młodzieżowych jest szkoleniowiec seniorskiego zespołu Odry Malczyce Sławomir Samiec-Talar, który podkreśla, że kształtowanie młodzieży jest fundamentem budowania solidnego klubu. - W malczyckiej Odrze wszystko idzie ku lepszemu. Stawiamy na profesjonalne szkolenie dzieci i organizujemy nabory do rocznika 2003/2004 oraz 2006/2007/2008. Wczoraj odbyło się spotkanie sympatyków klubu i wiele osób wyraziło chęć pomocy, także wszystko zmierza w dobrym kierunku – mówi Samiec-Talar. Warto wspomnieć, że zespół trampkarzy malczyckiego klubu wygrał jesienią ligę terenową wygrywając 6 z 8 spotkań.

34-letni Paweł Strożek jest wychowankiem Polonii Środa Śląska. Był zawodnikiem Miedzi Legnica. Jako trener prowadził grupę młodzieżową średzkiej Polonii oraz seniorskie zespoły Cosmos Juszczyn, Polonię Środa Śląska i MKS Kostomłoty.

pharom

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Paweł Strożek rozstaje się z MKS-em Kostomłoty. Czas na nowe wyzwania

    2018-01-12 08:44:59

    gość: ~Kibic

    Witamy w Odrze.Idą lepsze lata dla Odry,inwestycyja w dzieci najlepszym pomysłem.

  • 2018-01-12 11:00:41

    gość: ~JanS

    Wszyscy trenerzy do Malczyc po 3 tys. miesięcznie. W końcu nigdzie tyle nie płacą co w Odrze.

  • 2018-01-12 13:57:59

    gość: ~Pp

    Hahaha wybielil się pięknie

  • 2018-01-12 14:26:07

    gość: ~KIBIC ODRY

    do JanS Przyjdz do Odry Ciebie tez zatrudnimy za 3 tyś, tylko zebyś się nie zdziwił jak tyle zarobisz

  • 2018-01-12 14:30:27

    gość: ~obserwator

    jak z druzyny prawie na awans zrobiła się czerwona latarnia ligi? wszyscy nagle przestali trenować?

  • 2018-01-12 21:58:38

    gość: ~cos tu nie gra

    to nie jest inwestycja w dzieci tylko w młodzież. a zaczynać trzeba od dzieci. ktoś tu mydli oczy nam. w lzs jest grupa Żuczków i tam trzeba pieniędzy i zaangażowania. to jest przyszłość piłki w malczycach! zobaczymy ile pójdzie pieniędzy na tęa ile na inne drużyny, oj zobaczymy!

  • 2018-01-12 22:21:26

    gość: ~Strach

    Powodzenia trenerze.

  • 2018-01-13 11:55:39

    gość: ~Gość

    @~Strach
    Gość z papierem :)

  • 2018-01-12 22:39:12

    gość: ~Kibic Odry

    Odra inwestuje w przyszłość.My inwestujemy w dzieci od 30 lat,a daj mi przykład od kiedy LZS inwestują w dzieci (chyba ze jest potrzeba chwili po jeden Klub

  • 2018-01-13 13:04:13

    gość: ~Kibic piłki

    @~Kibic Odry
    Taki z ciebie kibic jak z koziej.... trąba. Odra akurat inwestuje ale w trenerów a nie w dzieci. Gdzie są stroje kupione dla zuczkow??? I wolę zacząć od zera w LZS niż w Odrze z dziwnymi układami, zazdrością, zawiścia, pseudo działaczami i małżeńskim zarządem.

  • 2018-01-12 23:20:41

    gość: ~Kiibic

    Powstała grupa Orlików w Odrze .W Malczycach dzieci trenują w Odrze pod opieką profesjonalnych trenerów.LZS nigdy nie wspierał szkolenia dzieci,wszystkie dzieci z Gminy Malczyce były i są szkolone w Odrze.Ta grupa ma powstać przy LZS pod jeden Klub

  • 2018-01-13 08:37:54

    gość: ~tak

    wkoncu ktos zajmie sie dziecmi, ktore sa najwazniejsze w tym wszystkim, a dalej nikt tego nie rozumie, tylko bedzie na sile bronil swoich!!! tak daleko nie podzie pilka, skoro pozostawia dzieci samym sobie. zenada. pieniadze i znajomosci gora? zobaczymy

  • 2018-01-13 12:55:45

    gość: ~Kibic

    Gratuluję zarządowi kolejnej dobrej decyzji...po Panu Samcu teraz Pan Strożek...jest szansa ze wreszcie to co przez tyle lat było niszczone w tym klubie wróci na odpowiednie tory...

  • 2018-01-13 12:57:26

    gość: ~Tede

    @~Kibic
    Jeszcze tylko w tym zarządzie zrobić porządek i powinno być coraz lepiej

  • 2018-01-13 15:03:35

    gość: ~tak tak

    juz tak bylo, ze na najmłodsze dzieci wojt kupil ponoc co trzeba i rodzice mogli to ogladnac tylko na zdjeciach. bo nikt nie dostal do ręki. dalej wierzycie w sensowne decyzje i rozdania? kogo chcecie oszukac?

  • 2018-01-13 15:29:46

    gość: ~Kibic

    Zmiana trenera w Szczepanowie. Mariusz Kargol nowym Trenerem.

  • 2018-01-13 16:15:31

    gość: ~Preczes

    @~Kibic
    Co Kargol trenerem w Szczepanowie...prezesem w Środzie i co jeszcze...co to za układy...niech się zajmie odbudowaniem tego co sie rozlatuje za jego kadencji

  • 2018-01-15 11:49:53

    gość: ~iii

    ostatnio dodany post

    @~Kibic
    Temu to ciągle mało. Niech ochroniarzem jeszcze zostanie w nocy będzie pracował.

  • 2018-01-13 15:43:07

    gość: ~sportowiec

    Dużo mówi się na tematy szkolenia piłkarskiego dzieci w naszej gminie. Szkoda że tylko się mówi. Jednak jest taki mały klub "Grot' co wszystkim daje łomot a w szczególności Malczycom. Należy podkreślić, że właśnie oni powinni być stawiani za wzór działalności sportowo-społecznej. Nie mają boiska, nie mają opłacanego trenera ( trener działa społecznie - tutaj wielki szacun dla Krzysztofa Z.) nie mają pieniędzy i jeszcze rzuca im się kłody pod nogi. Myślę, że już czas na równe traktowanie . Przypomnę tym co może zapomnieli , że sport gra fair play.

  • 2018-01-13 16:12:58

    gość: ~Mieszkaniec

    Powodzenia trenerze...

  • 2018-01-13 19:39:33

    gość: ~kontrola

    całą sytuacja Odry Malczyce wymaga kontroli

  • 2018-01-13 20:00:52

    gość: ~Kibic

    Powodzenia Mariusz. Fajna drużyna dobry trener, czekamy na dobre wyniki.

  • 2018-01-13 20:04:29

    gość: ~Mks

    Powodzenia Mariusz. Fajna drużyna dobry trener, czekamy na dobre wyniki.

  • 2018-01-14 01:41:48

    gość: ~zagozały

    nie Mariusz tylko Paweł...powodzenia Paweł