Express-Miejski.pl

Przebudowy chodników w Malczycach

Prace nad budową chodnika fot.: GM

W ramach współpracy między gminą Malczyce a Starostwem Powiatowym w Środzie Śląskiej trwają obecnie wspólne prace przy przebudowie chodników w gminie.

W ramach porozumienia wybudowano fragment chodnika przy ul.Ogrodowej, obniżono również krawężniki w istniejącym już chodniku, aby możliwe było usytuowanie w tym miejscu przejścia dla pieszych. Podczas trwających prac zamontowano oznakowanie pionowe oraz namalowano pasy w miejscu powstałego przejścia.

Dodatkowo dobudowano również fragment chodnika od strony skweru, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca powódź. Zakres prac polegał też na oczyszczeniu pobocza biegnącego między budynkami przy ul Sienkiewicza przy wyżej wspomnianym skwerze.

- Zadanie to jest wynikiem rozmów toczonych od dawna ze Starostą Średzkim dotyczących poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy w otoczeniu infrastruktury powiatowej oraz dzięki głosom mieszkańców, którzy wskazali to miejsce za niebezpieczne. Wybudowany fragment chodnika poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, ale również dzieci i młodzież zmierzających do Domu Kultury. Zadanie to jest finansowane w połowie przez Gminę Malczyce oraz Powiat. Kolejnym naszym wspólnym przedsięwzięciem będzie przebudowa chodnika przy ul. Mazurowickiej. Mam nadzieję że takich zadań wspólnie z panem Starostą wykonamy jeszcze wiele - podsumował wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

GM

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przebudowy chodników w Malczycach

  2018-01-12 11:03:01

  gość: ~JanS

  I jest kolejna kasa dla firmy z pod ciemnej gwiazdy z Malczyc! Bo najważniejsze uratować koleżków przed komornikiem!

 • 2018-01-12 21:05:10

  gość: ~mieszkaniec

  @~JanS
  firma z pod ciemnej gwiazdy , czyżby firma braci[rolników] biznesmenów w gumowcach

 • 2018-01-12 11:38:03

  gość: ~do wójta

  A może wójt ujawni jak procentowo starostwo partycypuje w kosztach "modernizacji" chodników powiatowych w Malczycach?

 • 2018-01-12 15:27:40

  gość: ~z sienkiewicza

  Przecież to co teraz robi wójcio franek przy pomocy rodzinnej firmy, to buduje przejścia dla Gieni a nie dla mieszkańców mojej ulicy

 • 2018-01-12 22:26:23

  gość: ~sasiad

  A gdzie jest i co robi radny z ul. Sienkiewicza. Czas najwyższy zmienić go na osobę wartą tej funkcji! Całe 8 lat tego samego bełkotu. To nie związki cukrownicze gdzie miało sie prawie dozgonną funkcję.

 • 2018-01-15 11:11:42

  gość: ~Sąsiad2

  @~sasiad
  A co może radny? Jak wójcio ma władzę absolutną? Tam trzeba kierować swoje zażalenia, tylko wymiana wójta może coś zmienić, a radny? Ten akurat cały czas walczy o naszą ulice, ale głową muru nie rozbije.

 • 2018-01-15 17:03:08

  gość: ~Sąsiadka

  ostatnio dodany post

  O pasy apelowali rodzice dzieci z ul. Sienkiewicza. Faktycznie czasami aż strach patrzeć jak maluchy przechodzą z Ogrodowej. Panie radny czas udeżyć do powiatu o naszą ulicę. Mieli ją remontować już jakieś 20 lat temu i cisza. Proszę przejść się z petycją, mieszkańcy na pewno podpiszą. Złożymy w Starostwie, żeby przynajmniej w 2019 roku ujęli nas w budżecie.

REKLAMA