Express-Miejski.pl

Średzcy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży, do jakich doszło na terenie kilku powiatów

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

38-letni mieszkaniec Jeleniej Góry najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Średzcy policjanci udowodnili mu popełnienie kilku przestępstw przeciwko mieniu.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań operacyjnych wytypowali sprawcę przestępstw, do których doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie powiatu średzkiego, a następnie ustalili jego miejsce przebywania. - Mężczyzna został zatrzymany w jednym z hoteli na terenie powiatu wrocławskiego. Jak się okazało był poszukiwany przez kilka jednostek policji oraz prokuratury. 38-latek trafił do policyjnego aresztu - informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu czterech zarzutów. - Mężczyzna odpowie za kradzież pieniędzy oraz dokumentów z hoteli, położonych na terenie powiatu średzkiego i wołowskiego. Ma on też na swoim koncie również włamanie do samochodu oraz jego krótkotrwałe użycie. Skradziony pojazd średzcy policjanci odnaleźli w jednej z miejscowości na terenie gminy Kostomłoty, po tym jak 38-latek porzucił go w stanie uszkodzonym, powodując straty w wysokości ponad 5 tysięcy złotych. Mężczyzna jest też sprawcą kradzieży saszetki z pieniędzmi i dokumentami, do jakiej doszło na terenie gminy Kąty Wrocławskie - dodaje rzeczniczka.

Śledczy ustalili, iż zatrzymany mężczyzna był już w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że 38-latek może mieć na swoim koncie znacznie więcej czynów. -Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. 5 stycznia 2018 r. sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Stefanowska.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA