Express-Miejski.pl

Policja: mężczyzna miał rany kłute szyi i klatki piersiowej. Sprawcy grozi dożywocie

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Na początku stycznia średzcy funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie od zespołu ratownictwa medycznego, które pomagało rannemu mężczyźnie.

Poszkodowany mężczyzna miał rany kłute szyi i klatki piersiowej. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. - Wykonane na miejscu czynności oraz niespójne wyjaśnienia partnerki rannego mężczyzny wskazywały, iż 34-letnia kobieta może mieć związek ze zdarzeniem. Została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania była nietrzeźwa. Miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie - informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

Śledczy ustalili, iż prawdopodobną przyczyną zajścia mogło być nieporozumienie pomiędzy nietrzeźwymi partnerami. - Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanej kobiecie zarzutu usiłowania zabójstwa. Wobec 34-latki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - dodaje policjantka i informuje, że przestępstwo usiłowania zabójstwa zagrożone jest taką samą karą jak za jego dokonanie, a mianowicie karą dożywotniego pozbawienia wolności.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA