Express-Miejski.pl

Ranking najlepszych szkół. W pierwszej dziesiątce średzkie technikum

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

Miesięcznik Perspektywy opublikował ranking najlepszych liceów i techników w kraju. Wśród nich znalazło się Technikum PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej.

Ranking liceów przygotowywany jest na podstawie trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Wśród szkół technicznych czwartym kryterium jest jeszcze egzamin zawodowy.

W tym roku tytuł najlepszego liceum utrzymało XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina. Na drugim miejscu uplasowało się Liceum Akademickie UMK z Torunia. Trzecie miejsce zajęło XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Warszawy. W tym roku w rankingu nie znalazło się średzkie liceum ogólnokształcące.

Wśród techników najlepsze okazało się Technikum nr 7 w ZSE-M z Nowego Sącza. Drugie miejsce zajęło Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP z Bydgoszczy, a trzecie - Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. z Lublina. Najlepszym dolnośląskim technikum w tym zestawieniu ponownie jest Technikum nr 10 w Elektronicznych Zakładach Naukowych z Wrocławia

Siódme miejsce w województwie(na 50 szkół) i 151. w kraju (na 300 szkół ujętych w rankingu) zajmuje Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej (57.26 proc.). Szkoła otrzymała znak jakości w postaci „Srebrnej szkoły”. W porównaniu z rankingiem za 2016 rok, średzkie technikum znajduję się o jedną pozycję wyżej w rankingu dolnośląskim i o ponad 40. pozycji wyżej w ogólnopolskim.

anbo

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA