Express-Miejski.pl

Kolizja drogowa i dwa pożary w mieście. Raport średzkich strażaków

Kolizja koło Udanina fot.: OSP Ujazd Górny

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

9 stycznia na terenie powiatu średzkiego doszło do dwóch pożarów i jednej kolizji drogowej. 

Około godz. 22 na drodze między Udaninem a autostradą A4 samochód osobowy wypadł z drogi i wjechał do rowu. Pojazdem kierowała kobieta, która opuściła go samodzielnie. - Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Kierująca kobieta odmówiła pomocy medycznej. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren oraz odłączyli akumulator w aucie. Starty oszacowano na 5 tys. złotych - informuje rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki.

Na miejscu działały zastępy straży z Udanina, Ujazdu Górnego i Środy Śląskiej. Była również karetka pogotowia ratunkowego i policja.

Pożary w mieście

Również 9 stycznia na terenie Środy Śląskiej doszło do dwóch pożarów. Na ulicy Działkowej paliła się sadza w kominie. - Z komina wydobywał się dym i iskry. Za pomocą drabiny strażacy dostali się do komina i ugasili pożar proszkiem gaśniczym. Wykonano również pomiary temperatury komina za pomocą kamery termowizyjnej - wyjaśnia rzecznik.

Około godz. 17 strażacy zostali zadysponowani na ulicę Kolejową, gdzie palił się kontener na śmieci. - Prawdopodobną przyczyną pożaru było wysypanie do kontenera gorącego popiołu. Strażacy podali na płonący obiekt jeden prąd wody - dodaje Domaradzki.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolizja drogowa i dwa pożary w mieście. Raport średzkich strażaków

  2018-01-10 16:03:47

  gość: ~Jaro

  Z tego co widać to droga między Pichorowicami a Krzyżówką miejscowej jednostki nie było ? czy nie była alarmowana ?

 • 2018-01-11 09:54:27

  gość: ~SB

  @~Jaro
  a co ty w SB pracujesz? zajmij się swoją jednostką!

 • 2018-01-15 10:53:15

  gość: ~APEL

  ostatnio dodany post

  Poszukuję świadków potrącenia pieszego 12 stycznia 2018 r, około 16 tej na pasach
  Środzie Śl , na skrzyżowaniu ul Partyzantów z ul Wrocławską.Samochód typu limuzyna koloru srebrnego, wyjeżdżał z ul Partyzantów i sygnalizował skręt w lewo.Zatrzymał się , lecz kiedy byłam w połowie przejścia nagle ruszył namnie, potrącił i odjechał. Doznałam potłuczenia.Tylko dzięki swojej sprawności zawdzięczam życie.Apeluję do rodziny kierowcy żeby się nim zajęła, bo następny wypadek może być poważniejszy np kalectwo lub śmierć.Natomiast świadków zdarzenia a szczególnie kobietę która pomogła mi wstać z jezdni ,proszę o kontakt tel 603 586 111.

REKLAMA