Express-Miejski.pl

WOŚP w powiecie średzkim. Zagrają w Malczycach, Miękini i Kostomłotach

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr WOŚP

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W najbliższą niedzielę 14 stycznia w całej Polsce i nie tylko odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby będą również w powiecie średzkim.

Celem 26. Finału WOŚP będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. - W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – czytamy w oficjalnym komunikacie WOŚP. - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować - dodają organizatorzy.

Finały w trzech gminach

WOŚP ponownie będzie w Kostomłotach. Impreza rozpocznie się o godz. 15 od występu dziecięcej grupy baletowej. W programie zaplanowano również występ laureatki konkursu Mam Talent oraz liczne licytacje. Wszystko wydarzy się w Gminnym Ośrodku Kultury.

Sztab WOŚP będzie również w Malczycach. W sali sportowej w szkole podstawowej od godz. 16 trwać będą liczne atrakcje dla przybyłych mieszkańców m.in. występ przedszkolaków, malczyckiej scholi, czy rodzeństwa Anny i Krzysztofa Łuckich. Między pokazami odbędą się aukcje orkiestrowe.

WOŚP zagra również w Miękini, gdzie trwają przygotowania. Do akcji włączyli się harcerze z 4. Miękińskiego Szczepu Harcerskiego "Ha2O". - Finałowi w Miękini będą towarzyszyć różne atrakcje. W programie jest pokaz pierwszej pomocy, zumba, licytacja gadżetów, ognisko, karaoke, tańce oraz rodzinna gra terenowa. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać kawiarenka. Prowadzącym karaoke oraz licytacje będzie DJ AICO - informują organizatorzy.

anbo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • WOŚP w powiecie średzkim. Zagrają w Malczycach, Miękini i Kostomłotach

  2018-01-10 12:27:04

  gość: ~średzianin

  A w Środzie jak zwykle nic. Wstyd naprawdę.

 • 2018-01-10 13:16:24

  gość: ~WSTYD

  @~średzianin
  Pan Burmistrz oszczędza na komunikację;)

 • 2018-01-15 09:38:30

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  po raz pierwszy w historii w mieście powiatowym Środzie Śląskiej nic się nie działo w czasie trwania WOSP, pan dyrektor Grzegorz P. miał okazje zmazać swój blamaż za Święto Wina w mieście skarbów.
  Panie Burmistrzu wstyd i jeszcze raz wstyd, wiele osób pytało się o koncerty, licytacje a tu cisza jak makiem zasiał.Niebawem za wszystko Pana rozliczymy .

REKLAMA