Express-Miejski.pl

Przegląd kolęd i pastorałek w Udaninie

Przegląd kolęd i pastorałek w Udaninie fot.: Gmina Udanin

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Po raz szósty w Udaninie odbyło się wspólne kolędowanie w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Zespołu Ludowego Cicha Woda.

Otwarcia koncertu dokonała prezes stowarzyszenia Grażyna Teleszko witając wszystkich przybyłych, w tym zaproszonych gości: wicestarostę Grzegorza Pierzchalskiego, wójta Teresę Olkiewicz, przewodniczącego Rady Gminy Udanin Janusza Strzeleckiego oraz prezesa LGD „Szlakiem Granitu” Andrzeja Suktę.

Następnie wójt podziękowała stowarzyszeniu za kultywowanie tak pięknej tradycji i zachęciła wszystkich zgromadzonych do wspólnego kolędowania. Podczas tegorocznego koncertu swoje umiejętności zaprezentowali: Zespół Ludowy „Cicha Woda” z Udanina, „Woliborzanki” z Woliborza, „Żarowianie” z Żarowa, „Radośni” z Wróblowic, „Bolkowianie” z Bolkowa, „Podolanki” z Sobina, „Goczałkowianie” z Goczałkowa, „Olszaniacy” z Olszan oraz „Jaworzynianie” z Jaworzyny.

Uczestnicy przeglądu otrzymali puchary ufundowane przez Gminę Udanin, a po występach zostali zaproszeni do świetlicy wiejskiej w Udaninie na ciepły poczęstunek przygotowany przez członkinie Zespołu Ludowego „Cicha Woda” gdzie kontynuowano kolędowanie i wspólne biesiadowanie.

Prezes Stowarzyszenia „Cicha Woda” Grażyna Teleszko składa serdeczne podziękowania za wszelkie dobro i pomoc wyświadczoną podczas organizacji i przeprowadzenia Przeglądu Kolęd i Pastorałek, a w szczególności: członkiniom Zespołu Ludowego „Cicha Woda” z Udanina, Wójtowi Gminy Udanin Teresie Olkiewicz, Prezesowi LGD „Szlakiem Granitu” Andrzejowi Sukcie oraz Helenie Kowalczyk, Ks. Markowi Jodko Proboszczowi Parafii sw. Jana Chrzciciela w Piekarach, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Środzie Śląskiej, POLBOTO Sp z o.o z Udanina, Panu Romanowi Kozak z Pielaszkowic, Państwu Halinie i Bogdanowi Mikła, Radnemu Rady Gminy Udanin Krzysztofowi Urbańczyk, Państwu Grażynie i Mieczysławowi Kruk, Radnej i Sołtysowi wsi Udanin Monice Piechowicz, Radzie Sołeckiej wsi Udanin, Mieszkankom Udanina: Małgorzacie Kwiatek, Monice Perec, Sylwii Gołaś, Annie Stefańczyk, Bożenie Osińskiej i Halinie Sokołowskiej oraz Łukaszowi Skrzypiec.

GU

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA