Express-Miejski.pl

"Będę ubiegać się o ponowny wybór na stanowisko wójta"

Piotr Frankowski fot.: em

Piotr Frankowski, wójt gminy Malczyce, deklaruje swój udział w kolejnych wyborach samorządowych, które odbędą się prawdopodobnie w listopadzie.

- Zamierzam kandydować na stanowisko wójta. Jest wiele rozpoczętych zadań, które należy ukończyć, plus wiele nowych, które chciałbym w nowej kadencji zrealizować. Chciałbym wpłynąć między innymi na to, aby nasze nabrzeże zyskało nowe oblicze. Mamy dogodne ku temu warunki, aby wykorzystać naszą lokalizację do gospodarczego rozwoju Malczyc. Rzeka daje nam na to ogromne szanse. Mamy wizualizacje tego miejsca po przebudowie, do której chciałbym doprowadzić. Oczywiście przy współpracy z nowym właścicielem portu. Pierwsze prace rozpoczną się w tym roku. Dążę do tego, aby port i stocznia zostały wpisane do strategii województwa na listę miejsc ważnych ze względów strategicznych województwa dolnośląskiego, co miałoby się wiązać z dodatkowymi środkami finansowymi przeznaczonymi na to miejsce - informuje Piotr Frankowski.

W rozmowie z nami wójt mówi także o planach względem modernizacji stadionu w Malczycach, wspópracy z PKP przy renowacji dworca i utworzenia w tym miejscu komisariatu policji oraz biblioteki, a także możliwości utworzenia przy nim parkingu dla aut dedykowanego kierowcom jeżdżącym do innych miejscowości do pracy, szkoły (park&ride). - Rozważam także budowę nowego ośrodka zdrowia. Obecny budynek ma swoje lata i nie spełnia swoich funkcji, szczególnie pod kątem obsługi osób niepełnosprawnych, czy starszych. Oprócz tego zakończymy przebudowę ośrodka kultury, a mamy coraz więcej obiektów związanych ze sportem, zatem chciałbym, aby ich zarządzaniem zajął się jeden podmiot. Ograniczy to koszty funkcjonowania, a jednocześnie pozwoli na uatrakcyjnienie oferty. Mówimy tu także o zarządzaniu nowymi świetlicami wiejskimi, bo mamy plany budowy nowych obiektów w kolejnych miejscowościach. Pamiętajmy bowiem, że gmina to nie tylko Malczyce - podkreśla włodarz i dodaje, że gros środków zamierza przeznaczać na remonty dróg gminnych oraz współpracę z powiatem i województwem w przypadku dróg należących do ich jurysdykcji. - Mówimy tu np. o drodze w Chełmie. Nie zapominajmy także o dalszych pracach nad budową kanalizacji. Pracy jest wiele - kończy wójt.

em

21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • "Będę ubiegać się o ponowny wybór na stanowisko wójta"

    2018-01-09 09:28:33

    gość: ~JanS

    Temu panu już dziękujemy. Obiecanki cacanki.

  • 2018-01-09 09:56:54

    gość: ~wyborca

    Zapomnij!

  • 2018-01-09 10:40:05

    gość: ~mieszkaniec

    Nie ma takiej opcji pajie wojcie

  • 2018-01-09 12:52:11

    gość: ~go go

    nie masz szans

  • 2018-01-09 13:48:14

    gość: ~Danka

    do domu ze swoim kumoterstwem,żegnamy pana

  • 2018-01-09 17:34:47

    gość: ~do franka z naczepy

    Fatalny falstart. Do listopadowych wyborów to go kontrkandydaci rozliczą z każdego prze....nego gminnego grosika z całej kadencji. A może w końcu rozliczy się z tego co obiecywał przed wyborami. I już nikt mu nie uwierzy, że ktoś mu w tym przeszkadzał. Rada od początku go wspierała a nawet dostał 10 tyś miesięcznie i ogołocił gminę z 0,5 mln złotych nic nie robiąc.

  • 2018-01-09 20:41:08

    gość: ~Hejka

    Wszedzie tak jest.kazdy naobiecuje zlote gory a potem ma nas wszystkich w dupie tyle wdziecznosci.

  • 2018-01-09 21:06:36

    gość: ~mieszkaniec

    @~Hejka
    ale ten wójt wyjatkowo ma wszystkich w d...

  • 2018-01-09 22:36:37

    gość: ~ja

    Koniec zlodziejstwa franek!wyp...aj!

  • 2018-01-09 23:04:49

    gość: ~wielbiciel

    No i kończy się najgorsza kadencja nic nie robiącego wójta w nowej historii Malczyc. Ale jeszcze włodarz do końca swojego włodarzenia zgarnie 120 tyś zł + odprawa + pewnie ma jeszcze urlop z 2-3 lat. Mam nadzieję, ze rada do tego nie dopuści.

  • 2018-01-10 15:12:15

    gość: ~wiadome

    jak się innych nie szanuje, to ma się to samo. nie warto było...stracony czas

  • 2018-01-10 15:41:16

    gość: ~żeglarz

    Ten gościu zaczyna bredzić lub mieć "pomroczność jasną" mówiąc o Odrze: aby nasze nabrzeże zyskało nowe oblicze. Mamy dogodne ku temu warunki, aby wykorzystać naszą lokalizację do gospodarczego rozwoju Malczyc. Rzeka daje nam na to ogromne szanse - tyle cytatu. Sprzedając port za groszowe srebrniki na przekór mieszkańcom, teraz będzie realizował strategię gminy w oparciu o rzekę, gdzie mu zostało rapem 500m nieuzbrojonego, zalewowego terenu? Trzeba być "sprawnym inaczej" aby taką ciemnotę próbować wciskać mieszkańcom gminy. A co on potrafi - to udowodnił w przeciągu swojej kadencji. NIE ZDZIAŁAŁ NIC!!!!

  • 2018-01-10 19:35:35

    gość: ~bania

    @~żeglarz
    a potrafi dużo ,np. zlecać fuchy swoim kolegom recydywistom,których komornik licytuje .takimi ludzmi nasz wójt się otacza

  • 2018-01-10 20:26:37

    gość: ~ja

    Nie dla franka w gminie malczyce!!! Koniec zlodziejstwa!!! Najlepiej juz nic nie rob wojcie bo wszystko co zaczales robic jest spier....ne!!!

  • 2018-01-10 23:01:08

    gość: ~fanka Franka

    Jakiż to dzielny człowiek, ten nasz wójt!!! Nawet ośrodek zdrowia wybuduje. Za co? Nieważne, byle rzucić kiełbasę przedwyborczą. Ja temu panu nigdy nie wierzyłam i teraz przynajmniej nie mam dylematu, że na niego oddałam głos. Cieszę się, że mieszkańcy gminy wreszcie przejrzeli na oczy,

  • 2018-01-10 23:54:48

    gość: ~nfz

    Osrodek jest i na potrzeby gminy wystarcza. Port sprzedal za grosze i zadowolony. Malczyce tona w smieciach. Duzo by pisac o tym co ten gosciu zniszczyl. Koniec tego! Tonacy wojt brzytwy sie chwyta.

  • 2018-01-11 16:40:55

    gość: ~pacjent

    Faktycznie, pomysł wójta z budową ośrodka to kolejny poroniony pomysł. Już w tym obecnym starym ośrodku, stoją puste gabinety z powodu braku lekarzy. Chyba, że potrzebuje do jeszcze większej rozbudowy administracji w ośrodku. No bo już mamy panią menadżer, jej zastępce, księgowość itd. To wszystko to kosztuje a my coraz dłużej czekamy na możliwość spotkania z lekarzem. Ja ostatnio 4 dni z gorączką.Zaproponowano mi aby w między czasie pić TERAfLU. Ciekawe czy w końcu wójt i jego rodzina korzysta z miejscowej placówki zdrowia?

  • 2018-01-13 12:27:13

    gość: ~edek

    Czytając pomysły wójta potwierdza się teza z przed 4 lat, że ten facet dalej nie ma pomysłu na sprawowanie tego urzędu. Jeszcze w tej kadencji uratowali go doświadczeni urzędnicy, ale oni odchodzą na emerytury bo z tym gościem nie ma współpracy a nowy nabytek to porażka.

  • 2018-01-13 20:45:13

    gość: ~mieszkaniec

    tylko prawda jest taka, że jeżeli nie będzie konkretnego kontrkandydata to wójcio franio będzie kolejne 4 lata niszczył gminę i gnębił mieszkańców.

  • 2018-01-16 11:23:18

    gość: ~rolnik małorolny

    Czy udało się w końcu zakończyć z sukcesem Plan przestrzennego Zagospodarowania dla całej gminy? W trakcie spotkań przedwyborczych Frankowski mówił o niedolnych wójtach i prostej sprawie jakim jest Plan. A wygląda na to, że dołączył ON do tego nieudolnego grona wójtów.

  • 2018-01-17 22:00:13

    gość: ~koks

    ostatnio dodany post

    Jego kadencja to milion obietnic i zero realizacji. Trzeba nie mieć wstydu, aby ponownie kandydować na wójta. Chodzą już słuchy, że wspólnie ze starostą średzkim ponowią numer z poprzednich wyborów i franek i sebek wspólnie utworzą front i zaatakują powiat. Jak frankowi się nie uda w Malczycach to zostanie wice w powiecie. Ale wszyscy to dostrzegają i nic z tego nie wyjdzie!!!!!