Express-Miejski.pl

Boisko zostało ogrodzone. Dlaczego? Powodów jest kilka

Boisko przy Kajakach fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na sesji rady miejskiej w Środzie Śląskiej jedna z mieszkanek poruszyła temat boiska przy akwenie Kajaki, które niedawno zostało ogrodzone.

- Teren został ogrodzony i obwieszony tablicami, czego tam robić nie wolno. Dodatkowo został zamknięty na klucz. Do tej pory bawiły się tam dzieci. Młodzi ludzie siedzieli na ławkach. Trenowano tam psy - mówiła mieszkanka. - Chciałam w imieniu mieszkańców zapytać, dlaczego zabieracie nam teren i go ogradzacie. To był teren wspólny. Złośliwi mówią, że niedługo ogrodzone będą Kajaki i rynek, a wejść będzie można tylko za opłatą - podsumowała kobieta.

Obiektem tym zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej. W sprawie ustawionego ogrodzenia spotkaliśmy się z prezesem spółki Jackiem Błaszkiewiczem oraz Mariuszem Kargolem, szefem MLKS Polonia Środa Śląska - klubu, którego zawodnicy regularnie z boiska korzystają.

- Najważniejszą kwestią jest to, że boisko nie będzie zamknięte i nie będzie tylko dla wybranych. Każdy będzie mógł z niego korzystać w celach sportowych, jak i rekreacyjnych, na zasadach takich, jak z boiska do piłki siatkowej - mówi prezes Błaszkiewicz. Poniżej dalsza część jego oświadczenia.

Boisko zostało ogrodzone z konkretnych powodów. Po pierwsze chcemy, żeby spełniało ono normy określone przez Polski Związek Piłki Nożnej i służyło sportowcom. Poza tym ciągle jesteśmy w trakcie jego modernizacji. W planach na rok 2018 mamy ustawienie przy boisku małych trybun dla kibiców i wiat dla zawodników. Po drugie nie chcemy, aby zwierzęta, a w tym głównie psy, zanieczyszczały plac gry i miejsce wypoczynku lokalnej społeczności.

Pragniemy utrzymać boisko w jak najlepszej kondycji, aby pełniło ono rolę boiska treningowego oraz meczowego dla drużyn ze Środy Śląskiej i okolic. Boisko to jest niezbędne z uwagi na dużą ilość drużyn, jakie chcą trenować i grać na naturalnej nawierzchni. Może wydawać się, że utrzymanie dobrego stanu murawy jest czymś trywialnym, ale w rzeczywistości pielęgnacja wszystkich obiektów i boisk wymaga od nas dużego nakładu pracy i środków. Od ich użytkowników wymagamy jedynie szacunku do naszej pracy i poniesionych nakładów. Wszystko, co robimy, robimy z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców. Korzyści z naszego zaangażowania widać po dużym zainteresowaniu boiskiem także ościennych gmin. Możemy śmiało stwierdzić, że jest ono wizytówką miasta.

Kolejnym powodem ogrodzenia jest bezpieczeństwo osób korzystających z niego. Ogrodzenie zatrzymuje piłki oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Chroni też dzieci przed wbiegnięciem za piłką na drogę, która znajduje się obok. Podnosi w ten sposób komfort użytkowania obiektu sportowego, jak i osób przebywających w jego otoczeniu.

Obaj panowie uważają, że w Środzie Śląskiej nie brakuje terenów zielonych do celów rekreacyjnych, gdzie mieszkańcy mogą wypoczywać i spacerować ze swoimi pupilami. - Nawet przy akwenie Kajaki jest kolejne boisko, tzw. górne, przy Średzkim Parku Wodnym, teren przed basenem oraz pozostały teren wokół akwenu. Ponadto chcielibyśmy dodać, że grodzenie boiska ma miejsce nie tylko w Środzie Śląskiej, ale także w innych, okolicznych miejscowościach i to z tych samych powodów - uzupełnia Mariusz Kargol.

- A co jest kluczowe i też bardzo ważne dla całej sprawy, to to, że ogrodzone boisko przy Kajakach jest również jedynym lądowiskiem dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – a wykonanie ogrodzenia zapewnia bezpieczne lądowanie śmigłowca, transport poszkodowanego przy odpowiedniej asyście straży pożarnej - kończy Jacek Błaszkiewicz.

 

anbo

15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Boisko zostało ogrodzone. Dlaczego? Powodów jest kilka

  2018-01-05 23:19:11

  gość: ~Pilkarz

  Ja proponuje zamknąć tam pana burmistrza rynek ogrodził jakieś słupki robi swój folwark czy co panie burmistrzu ludzie już pana nie chcą niech pan to przyjmie na klatę osiedle stoi gdzie autobusy ? totalna porażka wstyd na cale województwo

 • 2018-01-06 05:53:55

  gość: ~Antoni

  Sam jesteś porażką. Wypowiadaj się za siebie.

 • 2018-01-06 11:32:35

  gość: ~Adam

  Za duzo tych boisk

 • 2018-01-06 14:23:50

  gość: ~Panie Burmistrzu

  W Środzie Śl koło stadionu miejskiego ścieżce nieutwardzonej nadano nazwę Aleja im Kórczaka.O co tu chodzi?

 • 2018-01-07 13:46:00

  gość: ~średzianka

  @~Adam Zgadzam się, boisk za dużo! Zastanawiam się, co trzeba zrobić, jak będę chciała z rodziną pójść na to pseudo boisko. Do kogo iść? Czy ktoś pełni dyżur w święta i późnymi wieczorami? Co to są za bzdety w ogóle?

 • 2018-01-08 10:20:15

  gość: ~Radny sprtowiec

  Nie było by potrzeby ogradzania, jakby ludzie przestrzegali przepisy. Jak miał tam ktoś grać? Ludzie wyprowadzali psy po nich zostawały odchody. Dzieci później miały tam trenować?

 • 2018-01-08 11:58:07

  gość: ~spraiedliwość

  @~Radny sportowiec Nie grodzić tylko karać.

 • 2018-01-10 10:15:48

  gość: ~Sportowiec z Malczyc

  A może by tak się Szanowna Redakcja zajęła zamknięciem pryszniców dla osób korzystających z nowej hali w Malczycach. Bo czytam same superlatywy na temat wójta z Malczyc, a tu się okazuje, że nie można się w cywilizowany sposób umyć po treningu, bo podobno koszty za duże i gmina kazała zamknąć dostęp do pryszniców. To się pytam, spocony, śmierdzący, gdzie mam się umyć? W pisuarze??? Więc nie tylko w Środzie problemy. Zachęcam redakcję do podjęcia tematu.

 • 2018-01-10 11:06:34

  gość: ~Ana

  Żenujące są wypowiedzi tych dwóch panów. Środa jest taka sportowa, że aż strach. Gdzie te drużyny, jakie mają osiągnięcia, ile drużyn jest powyżej klasy B? Po za tym boisko, o którym mowa, nie jest oświetlone i wieczorem ludzi mogliby spacerować, do tego światła nie potrzeba aż tyle, co do gry w piłkę. Co do hali w Malczycach, to nie spodziewajcie się konkretów.

 • 2018-01-10 13:28:30

  gość: ~rodzic

  @~Ana
  Przecież jest taki piękny teren wokół Kajaków, 3 parki miejskie, a Ty chcesz spacerować po boisku??? czy psa wypuszczać??, a później moje dzieci się na tych psich odchodach mają ślizgać grając w piłkę ?? Nie dziękuję.

 • 2018-01-10 17:40:17

  gość: ~Ana

  @~rodzic piękne... idź i sprawdź, jak wyglądają. Trawa nie skoszona, liście nie pograbione, kretowiska, góry i doliny... Mam dalej wymieniać? A od czego jest straż miejska? Niech kara za nie posprzątane kupy!

 • 2018-01-11 06:51:41

  gość: ~rodzic

  @~Ana
  No widzisz, czyli w moim mniemaniu chcesz wypuszczać psa, bo przecież taki jest urok natury, kto Ci w lesie liście grabi i kosi trawy ??? a mimo to jest pięknie, oczywiście dla tych którzy chcą pospacerować, aktywnie się zrelaksować i nacieszyć przyrodą. Ja również mam psa i mogę mu również porzucać kijka w lesie lub parku, dla niego nie ma żadnej różnicy.

 • 2018-01-11 11:45:18

  gość: ~Ana

  @~rodzic Kimkolwiek jesteś to się nie kompromituj. Nie chodzi o las, tylko np. o Kajaki strasznie zaniedbane. Poza tym nie zamierzam jeździć na spacer, bo nie o to chodzi. Kajaki są blisko i tam chcę chodzić. A teraz coś, co może ci się przyda... W lesie jest zakaz puszczania psa, a nie dostosowanie się do tego zakazu grozi dużymu karami. A na smyczy to sobie sam biegaj za patykiem. Tyle w temacie.

 • 2018-01-12 12:15:47

  gość: ~Radny sprtowiec

  @~Ana
  Ja widzę, że teren wokół kajaków jest zadbany, tak samo jak i koło basenu. Uważam, że robisz krecią robotę tylko po to aby coś robić. Boisko jest też zamknięte ze względu na nowe przepisy i wymogi DZPN.

 • 2018-01-12 13:19:41

  gość: ~Ana

  ostatnio dodany post

  @~Radny sportowiec Nie obchodzą mnie przepisy DZPNu, mieszkańców miasta jest więcej niż piłkarzy w całej gminie, ba... powiecie i może szerzej nawet. Dla dobra wąskiej grypy społecznej ogranicza się prawa szerszej grupy. to niedemokratyczne. To po pierwsze! a po drugie - szkoda, że zdjęć nie można w komentarzach dodawać, może byś na zdjęciach zobaczył jaki jest porządek, jak w realu nie widzisz.

REKLAMA