Express-Miejski.pl

Średzcy karatecy w ciągu roku zdobyli ponad 150 medali

Podsumowanie roku średzkich karateków fot.: arch. Bogusław Boczniewicz

Rok 2017 zawodnicy ze średzkiej sekcji karate mogą zaliczyć do jednych z lepszych. Miniony rok dobrze ocenia również trener Bogusław Boczniewicz.

W niewielkiej sekcji pod okiem senseia trenuje regularnie około 24 dzieci w wieku od 6 do 16 lat z terenu gminy Środa Śląska i Malczyce. W minionym roku młodzi sportowcy uczestniczyli w 17. turniejach karate, zdobywając łącznie 153 medale: 58 złotych, 40 srebrnych oraz 55 brązowych. - Największy sukces odnieśli w Mistrzostwach Europy World Shotokan Federation, które odbyły się w czeskich Partubicach, przywożąc z nich 4 medale - mówi sensei Boczniewicz.

Startowali również w Mistrzostwach Polski, międzynarodowych zawodach m.in. w  Grand Prix Czech w Ostravie, Polish Open w Bielsku-Białej, Cuprum Cup w Legnicy, Wrocław Open. - Najbardziej wyróżniający się zawodnicy to Bartłomiej Babiński, który jest aktualnym indywidualnym wicemistrzem Polski. W kategorii kadetów jest zwycięzcą międzynarodowych i krajowych turniejów w Ostravie, Cuprum Cup, Poland Open Central Grand Prix WKF Karate. Obecnie Bartek znajduje się w gronie najlepszych w Polsce w kategorii kadet. Regularnie uczestniczy w zgrupowaniach kadry Polski - opowiada Boczniewicz. Sukcesy Bartka sprawiły, że należy on do czołówki najbardziej utytułowanych zawodników powiatu średzkiego w 2017 roku.

Kolejni osiągający wysokie wyniki sportowe zawodnicy to Patryk Dul, Michał Dziedzicki, Bartosz Zamaro (drużynowi wicemistrzowie Europy WSF), Adam Dul, Daniel Mańkowski (drużynowi brązowi medaliści Mistrzostw Europy WSF), Kamil Brzeziński indywidualny i drużynowy medalista ME WSF, Maria Kułakowska brązowa medalistka ME WSF, Emilia Wysocka, Milena Żurek, Cyprian Mikulski, Jakub Szybiak, Maja Pełka, Krystian i Marcin Masalscy, Nikola Mażniewska, Szymon Bławat, Marcelina Ćwiąkalska, Wojciech Raczek, Fabian Kołaczyński, Alicja Dudejcz i Nicolai Howe - medaliści zawodów ogólnopolskich i regionalnych. - W osiąganiu tak znaczących sukcesów pomagają nam władze gminy Środa Śląska, które sfinansowały w stu procentach zakup toreb, napięstników i dresów. Dzięki nim możemy godnie reprezentować naszą gminę w zawodach oraz udział naszych dzieci w Polish Open WKF (Karate Olimpijskie) w Bielsku-Białej w najbardziej prestiżowym i największym turnieju karate w Polsce w którym startowało 1327 zawodników z 29 państw i 160 klubów - dziękuje sensei. - Wielkie podziękowania należą się również rodzicom za wspaniałą współpracę oraz zaangażowanie. Bardzo chętnie oferują swój wolny czas, dowożąc dzieci na zawody oraz mocno przeżywają zarówno sukcesy, jak i porażki swoich pociech - podsumowuje Bogusław Boczniewicz.

em

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Średzcy karatecy w ciągu roku zdobyli ponad 150 medali

  2018-01-05 19:11:15

  gość: ~Jaro

  Szkoda, że nie 365. :(
  Byłoby po jednym medalu na każdy dzień. :)

 • 2018-01-06 20:21:57

  gość: ~łukasz

  ostatnio dodany post

  Myślę że wszystko jeszcze przed nimi .Gratulacje dla trenera i dzieciaków

REKLAMA