Express-Miejski.pl

"Będę kandydować na stanowisko wójta gminy Kostomłoty"

Janina Gawlik fot.: akme

Jednym z najważniejszych wydarzeń 2018 roku będą jesienne wybory samorządowe. Zadecydujemy wówczas o dalszych losach burmistrza, wójtów i radnych. 

Janina Gawlik - obecna skarbniczka Powiatu Średzkiego - zapowiedziała start w przyszłorocznych wyborach samorządowych. - Będę ubiegać się o stanowisko wójta w gminie Kostomłoty - poinformowała nas dziś rano.

- Mam już tyle doświadczenia w pracy w samorządzie, że nadszedł ten czas, abym wykorzystała zdobytą wiedzę. Poznałam samorząd, mam wizję gminy. Dla mnie zawsze było istotne, aby zadbać o wszystkie wioski, a nie tylko o trzy, cztery. Wiele miejscowości nie ma choćby sal wiejskich. To samo z drogami polnymi, gminnymi, z podstawowymi sprawami, jak choćby z koszeniem poboczy. Na tę chwilę wiele tematów jest ewidentnie zapomnianych. Poza tym chcę być wójtem, który będzie pracować w gminie. Być tam, być dla ludzi - argumentuje swoją decyzję Janina Gawlik.  

Radna gminy jest pierwszą kandydatką spośród osób niepełniących obecnie funkcji włodarza, która oficjalnie zadeklarowała swój start w tegorocznych wyborach. Te odbędą się prawdopodobnie w listopadzie. Prace nad ordynacją wyborczą nadal trwają. Co prawda w połowie grudnia zmiany uchwalił Sejm, ale Senat wprowadził w nich kilka poprawek, które na nowo muszą zaakceptować posłowie. Póki nowa ordynacja nie zostanie podpisana przez prezydenta potencjalni kandydaci nie chcą odkrywać kart. Z takim podejściem nie zgadza się kandydatka na wójta: - Jaka by ona nie była, trzeba się dostosować. Nie lubię ludzi, którzy unikają odpowiedzi na tak ważne pytanie o plany względem najważniejszego stanowiska w gminie. Trzeba o tym mówić otwarcie

Nowe rozwiązanie to m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast liczona od zbliżających się wyborów samorządowych, a także wydłużenie kadencji z czterech do pięciu lat. 

em

54

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • "Będę kandydować na stanowisko wójta gminy Kostomłoty"

    2018-01-03 22:06:15

    gość: ~Anonimowy

    Proszę się skupić nad utworzeniem terenów pod inwestycje. Ściągnąć inwestorów, zapewnić miejsca pracy a następnie inwestować w świetlice itd. Więcej firm = większe wpływy pieniędzy do gminy.

  • 2018-01-06 19:50:06

    gość: ~anonim

    @~Anonimowy
    jak będzie więcej firm to myślisz że podatek trafi do gminy

  • 2018-01-03 22:09:21

    gość: ~polonista

    z tymi literówkami to nowa kandydatka pisała?

  • 2018-01-03 22:20:05

    gość: ~Ja

    Ja myślę że ta pani chce zostać wójtem bo akurat za 4 lata od jesieni będzie mogła na emeryturę przejść

  • 2018-01-03 23:00:13

    gość: ~wójt

    @~Ja
    Na wójta to teraz 5 lat będzie. Razem z tym rokiem to sześć?

  • 2018-01-03 23:21:20

    gość: ~nom

    @~Ja. A obecny wojt uczyni to samo. Odejdzie sobie na emeryture.

  • 2018-01-03 22:47:58

    gość: ~Sten

    W starostwie grunt się pali pod nogami,więc próba ratowania tyłka.

  • 2018-01-03 22:56:54

    gość: ~Jan

    O biedna gmina Kostomłoty.

  • 2018-01-03 23:22:14

    gość: ~nom

    @~Jan
    A dlaczego??? Teraz jest niby dobrze?

  • 2018-01-04 06:08:57

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Sten
    Nie pali się grunt.
    Po prostu trzeba odpowiedniej osoby na to stanowisko bo obecny wójt przez te 4 lata tylko i wyłącznie załatwił sprawy korzystne dla siebie ,swoich działek budowlanych,wiatraków,firmy swojej żony. Sam kandyduje na radnego i naprzód trza pogonić stary skład rady gminy i zainwestować głosy w nową a najlepiej młoda świeżą krew.

  • 2018-01-04 09:08:24

    gość: ~mieszkańec II

    @~Mieszkaniec
    To ma być nowa krew? Chyba jesteś śmieszny! Rozwaliła powiat i teraz pcha się do gminy. Jak wam zależy na prawdziwych zmianach to głosujcie na innego nowego kandydata!

  • 2018-01-04 10:54:37

    gość: ~Mieszkaniec

    @~mieszkańec II
    Może nie miła Ale swoje robi i dużo robi. Znam ją ponad 20 lat i wiem że gadać dużo lubi Ale robi dużo. Jak komuś się nie podoba to nie musi głosować na nią. Ale lepsza ona niż złodziejski precedens Pana wójta aktualnego,jego syna i wielu pracowników gminnych.
    Jest czas na wymienieni całej obstawy gminy.

  • 2018-01-04 10:56:36

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Mieszkaniec
    To lepszy wicha,żałobniak lub Boczon?! Innych kandydatów nie będzie no może p.Pisarek. lepsza ona niż oni .

  • 2018-01-04 12:10:35

    gość: ~inny

    @~Mieszkaniec
    Wszyscy inni tylko nie ona! A może jest cichy kandydat, który pogodzi tych starych wyjadaczy co liczą tylko na kasę?

  • 2018-01-04 13:39:43

    gość: ~janusz

    @~Mieszkaniec - Piotrowic?

  • 2018-01-04 17:33:45

    gość: ~Wyborca

    @~janusz
    Z Piotrowic jest parę niespodzianek i do gminy i do starostwa i czuję że to pewne osoby które wygrają.

  • 2018-01-04 23:40:10

    gość: ~nom

    @~Wyborca
    do starostwa to chyba organizator protestów ulicznych (p.Seredynski )

  • 2018-01-05 12:27:24

    gość: ~wyborca

    @~Mieszkaniec tej pani to daleko nawet do pana Pisarka,on jak wypije...

  • 2018-01-06 20:42:10

    gość: ~Gość

    Gdy wójt Wicha obejmował posadę miałem nadzieję że nastąpi dobra zmiana. Nie można być wielkim bez edukacji a chyba wójt gminy zapomniał o tym szukając oszczędności na edukacji ! Urzędnicy w gminie brak kompetencji nikt nie potrafił pisać programów na dotacje unijne patrzac na gminy ościenne to Kostomłoty wyglądają blado.Dziś można zapomnieć o wybudowaniu strefy ekonomicznej i ściągnięciu inwestorów gdyż działki gmina przekazała do ANR kilkanascie lat temu dziś nikt nie kupi działek bez infrastruktury. Inwestorzy szukają atrakcyjnych działek

  • 2018-01-09 09:29:22

    gość: ~Mieszkaniec

    No nie można pisać że w gminie nie ma osoby, która nie potrafi pisać wniosków o dotacje bo jest i pisze, występowałem z wnioskiem o udostępnienie tej informacji - dlatego postanowiłem tu stanąć w obronie. Drogi Gościu żeby pisać jak faktycznie w danej sprawie jest to trzeba najpierw sprawdzić fakty to tak na przyszłość.

  • 2018-01-04 10:17:46

    gość: ~kpina

    Nie daj Boże takiego wójta.Wyjątkowo niesympatyczna kobieta!!! I zdaje się , że również jako skarbnik powiatu brała udział w ,, sprzedaży,,szpitala??!!!Mojego głosu na pewno nie zyska!!!

  • 2018-01-04 13:37:22

    gość: ~z gminy

    @~kpina


    ale ma ładny samochód

  • 2018-01-04 19:42:00

    gość: ~Haha

    @~z gminy
    Jak zostanie wójtem ( czego jej nie życzę ) kupi sobie kepszy☺

  • 2018-01-04 18:20:40

    gość: ~evernever

    Ewakuacja szczurów z tonącego statku. Uchowajta nas od takich kandydatatów!! Według opinii wielu nadaje się najwyżej na stanowisko bufetowej w podrzędnym barze piwnym.

  • 2018-01-04 19:38:32

    gość: ~mieszkaniec gminy

    Co się dzieje ? Znam Panią Gawlik i jest to mądra , inteligentna i konsekwentna osoba . da sobie radę i na pewno coś w tej gminie ruszy . Obrażanie świadczy o bardzo niskim poziomie bo jak nie znasz to nie oceniaj . Trochę wstyd ale to mieszkańcy Gminy zdecydują a nie posty . Pani Janino mieszkańcy trzymają kciuki i głowa do góry. Pozdrawiam

  • 2018-01-04 19:45:37

    gość: ~Jasne

    @~mieszkaniec gminy Chyba mieszkańcy Piotrowic a i to pewnie nie wszyscy! Mądra i inteligentna mówisz? Dowcip roku hahaha!!!

  • 2018-01-04 20:51:58

    gość: ~eee

    @~Jasne
    Z naciskiem na madra i inteligenta. Czy na sali jest lekarz?

  • 2018-01-05 23:59:39

    gość: ~nom

    @~Jasne
    Ej...Juskowice.. Bedziecie musc wtedy swoja p wojt haha

  • 2018-01-04 19:43:59

    gość: ~xxxxx

    to prawda popieram i też jak wielu trzymam kciuki

  • 2018-01-04 21:23:36

    gość: ~nom

    @~xxxxx
    Ja rowniez. I mysle ze co niektorym nochala utrze

  • 2018-01-04 21:41:21

    gość: ~mieszkaniec Udanina

    Dać kobiecie szanse Od nie pamiętnych czasów gminą Kostomłoty nie rządziła kobieta!Udanin dał kobiecie szanse i porównajcie te dwie Gminy nie dorobiła się wili ma samochód nie ma szofera jest zwykłym mieszkańcem tej gminy która pierwsza mówi dzień dobry,uśmiecha się ma tylko tytuł pani Wójt który dostała z racji ordynacji wyborczej!

  • 2018-01-05 10:41:10

    gość: ~Andrzej

    @~mieszkaniec Udanina
    Daj spokój!!! Wszyscy wiedzą, że to ty A.S. piszesz te durne komentarze. Czekasz w zawieszeniu, że po wyborach wrócisz do UG. Tylko, że już wszyscy poznali się na tej pani wójt. Jak trzeba to się umie przymilić, a zaraz po wyborach nie ma czasu na załatwienie problemów mieszkańców! Widać też po budżecie jaki jest w roku wyborczym. Udanin 2,5 mln, Kostomłoty 7,4 mln, Malczyce 18 mln. I to ma być dobry wójt??????????

  • 2018-01-05 10:45:13

    gość: ~Andrzej

    @~Andrzej
    Jeszcze jedno!!! Ma najwyższe zarobki w powiecie jako zarządzający gmina (być może najwyższe w województwie) 166 tyś zł w oświadczeniu majątkowym. Patrz i podziwiaj!
    https://biuletyn.net/udanin/fls/bip_pliki/2017_06/BIPF550F578777482Z/Teresa_Olkiewicz.pdf

  • 2018-01-11 00:01:37

    gość: ~nom

    @~Andrzej
    a g@wno to kogo obchodzi

  • 2018-01-11 10:20:14

    gość: ~Andrzej

    ostatnio dodany post

    @~nom
    obchodzi, obchodzi bo ta Pani nic nie robi!!! Gmina Udanin we wszystkich rankingach na ostatnim miejscu w powiecie a kasę wójtowa bierze największą przecie!!! Jest tylko jeden ranking zadłużenia, co przyczynia się do gminy Udanin wykończenia!!!

  • 2018-01-05 03:24:04

    gość: ~Madry

    Kazdy przed mowi duzo ,tu tylko chodzi o pieniadze ,dobra wyplata ,a potem jak kolega wczesniej pisal emeryturka a uwierzcie nie jest mala po takiej posadce kazdy wiele robi ,zawsze i tak kostomloty beda na pierwszej pozycji.

  • 2018-01-05 07:15:49

    gość: ~Monika

    A tak po ludzku to gmina Kostomłoty nie ma od lat dobrego Włodarza!

  • 2018-01-05 11:31:26

    gość: ~obserwator

    Udanin 2,5 mil. Malczyce 18 mil. Kostomłoty 7,4 mil a ja poruszam się po dziurawych drogach gminy Kostomłoty a tyle niby w budżecie najwięcej korzysta gmina Miękinia i tyle w temacie!

  • 2018-01-05 12:12:36

    gość: ~z gminy

    Pcha się żeby dociągnąć do emerytury , poza tym wszystkich zna w gminie,kolesiostwo i towarzystwo wzajemnej adoracji!! W gminie sprawy tylko bezrobotni chyba mogą załatwić bo czynna do 15 a w pt do 14.15 to skandal , żeby coś załatwić musisz brać człowieku dzień urlopu!!!! A ta Pani ..cóż..Rzeczywiście niemiła,pyskata,krzykliwa!!! Nie zadaje się na to stanowisko!

  • 2018-01-05 17:30:41

    gość: ~xxxxxlolek

    Jak ona się nie nadaje to może ty się nadajesz , kultura u ciebie przednia i na pewno jesteś inteligentny co czuć z twoich wpisów . Przemawia za tobą chyba zazdrość !!!!!!!!!!!!!! szkoda ze nie cenisz ludzi mądrzejszych od siebie

  • 2018-01-05 20:27:20

    gość: ~Wyluzuj

    @~xxxxxlolek Cenie madrzejszych od siebie mój drogi...Czytaj uważnie ..MADRZEJSZYCH.
    Pozdrawiam

  • 2018-01-05 20:58:59

    gość: ~123

    Gratuluję p. Gawlik ambicji i odwagi ale z całym szacunkiem droga pani moim zdaniem do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji same ambicje nie wystarczą. Z pewnością jest pani dobrym urzędnikiem ale żeby być dobrym wójtem, burmistrzem trzeba mieć zdolności organizatorskie i menadżerskie i co ważne trzeba mieć pewien dystans do urzędników którzy nie zawsze potrafią zrozumieć potrzeby i racje mieszkańców. Wieloletnia praca urzędnicza nie jest wcale atutem w ubieganiu się o funkcję wójta.

  • 2018-01-05 22:11:13

    gość: ~posłanka

    @~123
    Czy nie ma młodych ludzi na takie stanowisko ,tylko zaszłości komuny, ale wstyd.

  • 2018-01-06 16:22:00

    gość: ~Franek

    Najwyższy czas aby gminą rządził ktoś młody,energiczny kto ma wizję rozwoju tej gminy a nie emerytury.Dość już lat zmarnowanych gmina ma potencjał i możliwości rozwoju wystarczy popatrzeć na gminę Miękinia a my mimo terenów inwestycyjnych i bliskość A4 stoimy w miejscu od lat a obiecanki są co wybory a po wyborach wszystko cichnie dajmy szanse młodym nie emerytom!

  • 2018-01-06 23:37:33

    gość: ~mieszkaniec

    @~Franek Bardzo mi się podoba porównanie z Gminą Miękinia. Też potrzebny jest młody jak tam szef Gminy z doświadczeniem samorządowym

  • 2018-01-06 23:39:58

    gość: ~mieszkaniec

    @~mieszkaniec Chociaż tam wójt najmłodszy nie jest, podobno już za komuny był sekretarzem Gminy

  • 2018-01-07 11:10:38

    gość: ~Mieszkanka Gminy

    żal że mieszka się w takiej gminie gdzie od lat są tylko obiecanki!Zrobimy to, zrobimy tamto a co do czego nie zrobimy bo nie ma w budżecie pieniędzy 4 lata minie i przychodzi następny i tak w kółko!!!!!!!.

  • 2018-01-07 16:29:29

    gość: ~Mario

    Czy to będzie człowiek od Bakutów ,czy innej wioski wiadomo każdy chciwy na kase i bedzie mydlił oczy obietnicami a co do czego w dupie nas będzie miał.

  • 2018-01-08 11:45:52

    gość: ~mieszkaniec

    @~Mario
    Wszystkich swoją miarą mierzysz ? jak ty tylko jedyny jesteś idealny to startuj a nie tylko krytykujesz.
    Sam coś w życiu zrobiłeś dla swojej społeczności ? no pochwal się ile razy bezinteresownie pomogłeś np. Sołtysowi zrobić coś w swojej miejscowości.
    Wszystko tylko wam się należy a co ty masz do zaoferowania dla tego kraju, co zrobiłeś ?
    Nawet na wybory nie chcecie chodzić lemingi bo ciężko wam tyłek ruszyć, bo co was to obchodzi i później mamy to co mamy. W innych krajach 80% ludzi chodzi na wybory a u nas z 50 % jest problem. Czyli upraszczając dla pozostałych 50% nie zależy czy np ruski car będzie u nas rządził bo oni mają to w dupie.

  • 2018-01-08 13:39:18

    gość: ~Emerytka

    Podobne nazwisko miała Pani przewodni kolegium w PRL.Ale to tylko zbieżność nazwisk!

  • 2018-01-09 11:37:58

    gość: ~wyborca

    @~Emerytka
    była w kolegium czy nie była i tak du.. zimna,za krótka na ta takie stanowisko a jako przewodnicząca rady pokazała klase-150.000 w bagna piotrowickie utopiła, przewodnicząca komisji budżetu i ROZWOJU.\\\\smiech przez łzy.

  • 2018-01-09 16:57:44

    gość: ~gość

    W końcu ktoś kompetentny będzie kandydował. Może w końcu zrobi porządek w tej gminie i zacznie się coś dziać!!! a z tego co wiem to ta pani jest świetną organizatorką , a pyskata? bo mówi w prost co myśli tylko taki człowiek da radę coś w tej gminie zrobić!!! A co do auta i majątku to chyba każdy pracuje i ma prawo mięć nic nikomu do tego.

  • 2018-01-09 19:26:56

    gość: ~Maria

    Może i jest trochę agresywna, ale znająca się na tym co robi i skuteczna, myślę że będzie na pewno lepszym wójtem niż obecny który widzi tylko swoje sprawy.

  • 2018-01-10 09:02:03

    gość: ~kochana Mario

    @~Maria
    Zapewniam Cię ,że jak już ta Pani zdobędzie stołek wójta , to szybko zapomni o Twoich i moich sprawach ,a szybko przypomni sobie ileż to ma do załatwienia w swojej sprawie