Express-Miejski.pl

Budżet powiatu uchwalony

Sesja budżetowa powiatu fot.: Powiat średzki

Na ostatniej sesji radni powiatu przyjęli uchwałę budżetową na 2018 rok. Zgodnie z nią przyszłoroczne dochody Powiatu będę wynosić 48,2 mln zł a wydatki 47,2 ml zł.

Najważniejszymi pozycjami wśród dochodów Powiatu są subwencje ogólne z budżetu państwa oraz udział w podatku dochodowym od osób fizycznych. W przyszłym roku wyniosą one odpowiednio:  12,5 i 13,3 mln zł. Ponad 7 mln zł wpłynie od Wojewody Dolnośląskiego na realizację zadań z zakresu administracji rządowej realizowane przez starostwo, PCPR, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz komendę powiatową straży pożarnej.
 
Wydatki w 2018  roku wyniosą 47,2 ml zł. Prawie 30% tej kwoty zostanie przeznaczone na inwestycje. Te największe to: I etap przebudowy drogi powiatowej Brzezinka Średzka-Gosławice-Prężyce (Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, Gmina Miękinia), ścieżki rowerowe Ciechów-Cesarzowice i Zabłoto-Kostomłoty, termomodernizacja budynku starostwa, przebudowa drogi powiatowej Szymanów-Zawadka oraz budowa Platformy Elektronicznych Usług Geodezyjnych (PEUG). 400 tys. zł zarezerwowano w budżecie na inwestycje okołodrogowe, związane z uchwalanym w tym roku „Programem rozwoju infrastruktury drogowej”. W budżecie - jak co roku - utworzono rezerwy: ogólną w kwocie 160 tys. zł oraz celową w kwocie 150 tys. zł na zadania z zakresu zarządzania kryzysowego. Nadwyżka w kwocie 1 mln zł przeznaczona zostanie na wykup obligacji powiatowych.
 
Projekt budżetu uzyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz wszystkich komisji stałych rady powiatu. Za jego przyjęciem w takiej postaci głosowało jedenastu  radnych, trzech wstrzymało się od głosu. – Przyszłoroczne dochody są większe dzięki skutecznemu ubieganiu się o środki unijne. Rosną też dochody z PIT-u i  CIT-u co świadczy o rozwoju gospodarczym naszego powiatu. Jeżeli wszyscy będziemy trzymać się dyscypliny budżetowej, a wydatków dokonywać racjonalnie to nie spodziewam się trudności z realizacją budżetu – podsumowała dokument skarbnik powiatu Janina Gawlik.

mat. Starostwo Powiatowe

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Budżet powiatu uchwalony

  2018-01-02 13:46:09

  gość: ~Mieszkaniec

  A co ze szpitalem? Starosta może by coś w końcu konkretnego a nie tylko promocja i ściema.

 • 2018-01-02 19:07:24

  gość: ~Ex

  A może by tak w końcu drogę Szczepanów_ Słup zrobić,jak pan sądzi panie Jòzefie H.

 • 2018-01-04 11:30:27

  gość: ~kostomłoty

  Niezłe jaja :). Skarbnik powiatu chce być wójtem w Kostomłotach a nie umie zadbać o swoją miejscowość. Gdzie to ten protest był? W Piotrowicach!!!

 • 2018-01-04 16:51:39

  gość: ~zastanówcie się

  Jak skarbnik starosty ma zadbać o własną miejscowość. SkaRBNIK ODPOWIADA ZA PRAWIDŁOWĄ REALIZACJĘ BUdŻETU powiatu. bUDŻET UCHWALAJĄ RADNI A NIE SKARBNIK

 • 2018-01-06 14:25:51

  gość: ~Panie Starosto

  W Środzie Śl koło stadionu miejskiego ścieżce nieutwardzonej nadano nazwę Aleja im Kórczaka.O co tu chodzi?

 • 2018-01-08 17:12:42

  gość: ~maria

  ostatnio dodany post

  A moze pan starosta i radni pomysla o drodze z przedmoscia do kobylnik? Przeciez to droga powiatowa a przejechac nie mozna?gdzie jest radny p Rutkowski.

REKLAMA