Express-Miejski.pl

Ponad 29,5 mln na inwestycje. Znamy budżet średzkiej gminy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

28 grudnia średzcy radni podjęli uchwałę budżetową na rok 2018. Dokument przyjęto większością głosów. 

Za przyjęciem budżetu na 2018 rok zagłosowało dziesięć osób. Pięć się wstrzymało.

Dochody ustalono na poziomie 94,4 mln. Wydatki mają osiągnąć kwotę ponad 113,7 mln złotych, z czego na inwestycje gmina przeznaczy 29,5 mln złotych. Deficyt budżetu gminy wyniesie 10,8 mln złotych.

PLANOWANE INWESTYCJE W 2017 ROKU

Edukacja, opieka żłobkowo-przedszkolna

W 2018 roku gmina przeznaczy niemalże 549 tys. złotych na rozbudowę przedszkola w Szczepanowie oraz 30 tysięcy na projekt techniczny adaptacji pomieszczenia na poddaszu przedszkola nr 1 w Środzie Śląskiej na salę dla 25 dzieci.

Aktywność gospodarcza i przedsiębiorczość

W przyszłym roku magistrat planuje przeznaczyć na przebudowę targowiska w Środzie Śląskiej 3,4 mln zlotych. Kwota 2,376 mln została zabezpieczona na  utworzenie Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Infrastruktura sportowo-rekreacyjna

Naprawy doczeka się po dłuższym czasie oczekiwania boisko w Ciechowie (180 tys.). Nowe boisko powstanie też w Chwalimierzu (150 tys.). W Środzie Śląskiej powstanie zaś park kalisteniczny (67,5 tys.).

250 tys. gmina przeznaczy na budowę nowych i doposażenie istniejących placów zabaw. Dodatkowo w Świętem powstanie ekologiczny plac zabaw (ponad 82 tys.).

Rewitalizacja obszarów zdegradowanych

Gmina przeznaczy 250 tysięcy na rewitalizację budynków wielorodzinnych w Środzie Śląskiej. Dodatkowo na rewitalizację przestrzeni publicznej na terenie miasta wyodrębniono 242 tys., a w miejscowościach wiejskich 860 tys. Przygotowany zostanie także projekt techniczny rewitalizacji wybranych obszarów Środy Śląskiej (100 tys.).

1,324 mln kosztować będzie rewaloryzacja ratusza miejskiego wraz z doposażeniem muzeum regionalnego. Renowacji doczeka się także figura św. Jana Nepomucena przy kościele św. Andrzeja (157 tys.).

Na rewitalizację przestrzeni publicznej w Krynicznie przeznaczono 600 tys. 

Inwestycje drogowe

3,215 mln przeznaczono na przebudowę drogi gminnej od Juszczyna do Wojczyc.  500 tys. pochłonie budowa dróg osiedla Zachodniego w Środzie Śląskiej. Remonty zostaną także przeprowadzone w miejscowościach wiejskich. Na ten cel wyasygnowano 750 tys. złotych. Podobną kwotę (720 tys.) przeznaczono na przebudowę ulicy Świdnickiej wraz z chodnikami w Środzie Śląskiej. Między ul. Kilińskiego, a Sikorskiego powstanie łącznik schodowy (140 tys.). Ponad 260 tys. ma wynieść budowa ciągów pieszo-jezdnych do targowiska miejskiego. Zawiedzeni moga poczuć się mieszkańcy dwóch osiedli: Piastowskiego i Północnego. Na budowę dróg w tych częściach miasta przeznaczono jedynie odpowiednio 20 i 12 tys. złotych.

W 2018 roku powstanie łącznik drogowy między ul. Wierzbową a Cmentarną w Środzie Śląskiej (590 tys.). Gmina rozpocznie także pierwszy etap budowy drogi gminnej w podstrefie (675 tys.). 

Sporą kwotę przeznaczono na przebudowy dróg w miejsowościach wiejskich. W Ciechowie rozpocznie się budowa drogi na osiedlu Buczki (250 tys.), w Komornikach zostanie przebudowana ul. Okrężna (650 tys.). Na przebudowę dróg w Rakoszycach przewidziano 410 tys. W Świętem, Jugowcu, Wrocisławicach i Jastrzębcach powstaną chodniki (100, 210, 100 i 100 tys.). Nowa nawierzchnia drogi oraz chodniki zaplanowano przy części ul. Targowej i Żytniej w Środzie Śląskiej (45 tys.).

Gmina przeznaczy także 112,5 tys. - w ramach pomowy finansowej dla powiatu -  na budowę ciągu pieszo-rowerowego relacji Ciechów-Cesarzowice

Na budowę dróg transportu rolnego w 2018 roku magistrat przewidział 1.5 mln złotych. Wyasygnował także 100 tys. zł na opracowanie projektu technicznego budowy sytnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wiejskiej z drogą krajową 94.

Modernizacji poddany zostanie parking przy skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Konstytucji 3 Maja (97,5 tys.). Miejsca postojowe powstaną także w Ciechowie, przy ul. Średzkiej 10B (35 tys.).

Infrastruktura społeczna

 W Brodnie powstanie park&ride - tuż przy rowerowym szlaku Odry (141 tys.), natomiast w Środzie Śląskiej park zabaw dla psów - PSIGAJ (88 tys.). Dom Kultury wzbogaci się o windę dla osób niepełnosprawnych (200 tys.)

Na modernizację świetlic wiejskich przeznaczono 100 tys. W Kobylnikach powstanie też nowy obiekt tego typu za 250 tys. złotych.

Społeczeństwo informacyjne i obywatelskie

 Niemalże 670 tysięcy przeznaczono na opracowanie i wdrożenie e-usług dla społeczeństwa. Natomiast na modernizację i rozbudowę systemu informatycznego urzędu miejskiego wyasygnowano kwotę 82 tys. 

W 2018 na terenie miasta powstanie centrum NGO - organizacji pozarządowych (prawie 300 tys.).

Bezpieczeństwo

Na rozbudowę i modernizację monitoringu wizyjnego na terenie miasta i gminy magistrat wyodrębnił w budżecie srodki w wysokości 700 tys. złotych. Tyle samo przeznaczono na rozbudowę i moderniazję oświetlenia ulicznego.

Gospodarka niskoemisyjna

Ponad 3,295 mln pochłonie uruchomienie drugiego etapu gminnej komunikacji zbiorowej. 50 tysięcy natomiast kosztować będzie budowa infrastruktury przystankowej

150 tysięcy, to kwota, jaka została przeznaczona do dofinansowanie wymiany źródeł ciepła w budynkach.

Działalność spółek zależnych

230 tysięcy stanowić będzie wniesienie wkładów do spółki OSiR, 680 tys. do Średzkiej Wody i 220 tysięcy otrzyma spółka obsługująca komunikację publiczną.

akme

53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ponad 29,5 mln na inwestycje. Znamy budżet średzkiej gminy

    2017-12-29 15:17:24

    gość: ~aga

    a w Przedmosciu to nic sie nie robi?wioska zapomniana?

  • 2017-12-29 16:58:00

    gość: ~Adam

    @~aga
    Żeby tylko wojtowa z Udanina nie poczuła się jak uczennica

  • 2017-12-30 13:12:10

    gość: ~Oj

    @~aga
    Nie tylko Wasza miejscowość zapomniana Proszków też . Gdzie ci radni , dlaczego nic się nie znalazło w budżecie ?

  • 2017-12-31 14:23:55

    gość: ~maria

    @~aga
    CZY NASI RADNI SPIA CZY MYSLA TYLKO O SOBIE I ZYSKACH DLA SIEBIE ? LICZA TYLKO KASE DO SWOJEJ KIESZENI

  • 2018-01-02 18:03:35

    gość: ~Basia

    Trza radnego J.F do taczki wsadzić i przewieźć (bo nie chodzi po wsi) może wtedy zobaczy jak wygląda np. wiata na przystanku dla dzieci, latarnie gminne do Świętego, przejście dla pieszych, które prowadzi do błota, bo chodnik zniszczyły samochody wożące kamienie dla gminy itd.

  • 2017-12-29 19:27:50

    gość: ~Bolo

    Oj Kazimierz słabo, słabo. Drogi w Szczepanowie dziurawe. Ostatnia kadencja...

  • 2017-12-29 20:16:19

    gość: ~Marcin

    Nić nie ma na temat smogu w mieście! Radni bezradni nie znają tematu szkodliwości pyłow (rakotwórcze). Może powstanie oddział onkologiczny w szpitalu dla mieszkańców?

  • 2017-12-29 21:37:53

    gość: ~mła

    @~Marcin do marcina b przecież wiesz pracując w starostwie że za te sprawy odpowiada starostwo a za powietrze GIOŚ a to starosta i jego wydział razem z aktywistą wiejskiego stowarzyszenia i byłego zastępcy z gminy powinni za tym chodzić a dając pozwolenia na budowę tych śmierdziuchów(delikatnie mówiąc) bez zabezpieczenia Naszych interesów tj,( mieszkańców Gminy i Powiatu). Przyczynili się do braku kontroli nad tym co jest dla Nas szkodliwe,oraz dla nich też bo tu mieszkają i to jest najbardziej dla mnie dziwne.To co zrobili świadczy tylko o nich samych.Czyjego interesu bronią i za ja ką cenę?!~.

  • 2017-12-29 21:50:51

    gość: ~mła

    sesja r.g Środy Śląskiej i co pytanie kto odbierał z Gminy flagową inwestycję powiatu
    drogę Cesrzowice-Rakoszyce z perturbacjami Ha,Ha.I co ?? konsternacja z Gminy obywatel Nikt!!!.A dla czego to spytajcie się kogoś z powiatu a czyli pana nikt bo poco pytać gminę i radnych o zdanie ws.inwestycji!!! ale szczekać i kąsać o kasę to już potrafią
    ciekawe kto przetnie uroczyście otwarcie tego chwasta zobaczymy???.

  • 2017-12-30 12:10:30

    gość: ~Adam

    @~mła
    ZARAZ ZARAZ ALE TO INWESTYCJA POWIATU I RADNYCH POWIATU.

  • 2017-12-30 14:10:14

    gość: ~projektant

    @~Adam
    a projekt czyj?

  • 2017-12-30 14:48:37

    gość: ~mła

    @~Adam
    Inwestycja powiatu ale proszę spytać ile kasy dołożyła gmina do tego ,z tego co mi wiadomo około 1,25mln zł.A jak odbierali to gminę powiadomili tak by nikt nie mógł być z resztą nie ma inwestycji powiatowej bez kasy gminnej ,i temu się powinno dokładnie przyjrzeć,bo jak powiat robi medialny szum przy inwestycjach to jakoś zapomina o pomocy gminy.Bo sami by nic nie zrobili

  • 2017-12-29 23:05:30

    gość: ~mieszaniec

    @~mła. Czyli starosta powinien nie wydać pozwolenia na budowę dla osiedla socjalnego dla Burmistrza opalanego węglem. Dopiero byś krzyczał że starosta nie pozwala Burmistrzowi realizować programu wyborczego Rzeczywiście Powiat czasem bez zastanowienia wydaje pozwolenia dla Gminy na wniosek Burmistrza np. nie kwestionując budowy zatoczki dla busów gdzie likwiduje się chodnik a pasażerowie gminnych busów muszą wysiadać na teren prywatny wspólnoty np. pod CCC

  • 2017-12-29 23:39:28

    gość: ~mła

    @~mieszaniec
    starosta i jego wydziały jak by miał na celu Nasze interesy patrz dla ciebie nie mieszkańca(komunikacja powiatowa,szpital,jak twierdzisz osiedle socjalne,itp,itd)powinien nie wydawać zgody ,jak są nie zgodne z obowiązującymi normami prawa.A to że niczym się nie interesuje to inna kwestia,bo jak likwidowane były kursy z polbusu to gdzie był????.A jak właściciel budynku przy ccc uważa że jest to dla jego szkody ,to ma prawo teren swój ogrodzić,i niech to szybko zrobi .
    A ja mam nadzieję że Gmina mu też ogrodzi teren od piguł i ciekawe kto na tym lepiej wyjdzie?. Mieszkańcy tej drugiej posesji w końcu mieli by lepiej,a ccc niech se zrobi wejście od parkingu,i tak być powinno.

  • 2017-12-31 00:05:28

    gość: ~Maria

    @~mła
    Ale głupoty piszesz.Czy Ty coś rozumiesz ?

  • 2017-12-30 10:41:50

    gość: ~Rysio

    @~mła
    Głupia jesteś, to wg ciebie starosta ma mi ustalać czym w piecu pale? Jak bezmozgi zrobili taki projekt i dokumentacja jest w porządku to pozwolenie na budowę musi zostać wydane. koniec

  • 2017-12-30 23:24:03

    gość: ~Odwarzny

    @~mła
    No widać Adamie R. kogo się boisz. Atakujesz bezradnie, słabo i bez klasy, poprostu cały ty.

  • 2017-12-30 23:32:32

    gość: ~Nowy burmistrz

    @~mła
    Ty Adaś doucz się, bo do dziś jestes zatrudniony w starostwie! Za co odpowiada burmistrz a za co starosta? Marcin b, zwiał od ciebie tak samo jak twój zastępca, zreszta nie tylko oni się na tobie poznali.

  • 2017-12-30 12:20:25

    gość: ~Adam

    Mam tylko kilka propozycji i uwag:
    Prosze przypilnowac drogi transportu rolnego, bo po dwoch latach dziury i zapadliska-tkuczeni i smola asfaltowa.
    Park Kalinistyczny....po co?
    Skrzyzowanie Sroda Sl.Ciechow-tam swiatla nie pomoga bo bedzie bardziej zakorkowane!!!! Brakuje drogi "ucieczkowej" w prawo lub lewo...byla droga obok powstajacych socjalow,ale byla jest zniszczona. Brakuje ucieczki w prawo na Wroclaw w lewo na Zielona Gore-wszydtko jest na jednym pasie...brakuje fotoradaru bo osobowki a zwlaszcza TIRy gonia tam z girki lub przeciwnie, a jest teren zabudowany na Obwodnicy...brakuje poprawy tych glupio oistawionych barier dzwieko- chlonych i tyle....

    SWIATLA TAM ZAKORKUJA BARDZIEJ!

  • 2017-12-30 18:16:41

    gość: ~Gdg

    Brawo dla gminy wypierdalacie pieniądze na hujowe inwestycje a co niektóre wioski nawet nie mają jak dojechać do środy śl

  • 2017-12-31 00:01:58

    gość: ~Maria

    W 2018 r. nie wzrośnie maksymalny poziom wynagrodzenia wójta, burmistrza, prezydenta miasta, marszałka i starosty. Ich pensje nadal nie będą mogły przekroczyć 12,5 tys. zł, a diety radnych wszystkich szczebli - 2684 zł.


  • 2017-12-31 00:09:47

    gość: ~Marcin

    Nic nie ma na temat smogu w mieście! Radni bezradni nie znają tematu szkodliwości pyłów (rakotwórcze). Może powstanie oddział onkologiczny w szpitalu dla mieszkańców?

  • 2017-12-31 11:52:33

    gość: ~radny gminy

    Do Marcin Pytanie jest źle skierowane,przecież wiesz że do puki będzie rządziło lobby węglowe w kraju nie będzie innej alternatywy na smog.A co za tym idzie związki jak benzopireny,aerozole atmosferyczne Tzn (pyły zawieszone) PM2,5 i PM10 które pochodzą w okresie grzewczym tylko z tego czym palimy.A gmina robi kontrole wyrywkowe i te z tzw donosu .Były 4 kontrole w okresie od 17.11-14.12,po za tym jest program wymiany kotłów grzewczych,oczywiście bez nowych inwestycji i tu też trzeba coś w tym temacie zrobić by inwestorzy poszli w innym kierunki niż węgiel.
    Pozdrawiam Wszystkich czytelników i Do siego Roku 2018. Lisiecki Arkadiusz

  • 2017-12-31 13:38:16

    gość: ~Mieszkaniec

    @~radny gminy
    Drogi Arku, zamiast przeznaczać 675 tyś na drogę dla trującego zakładu w strefi to warto by było przeznaczyć takie pieniądze na np. wymianę źródeł ciepła, jak już piszesz o smogu. A gdzie jest obiecana stacja monitoringu powietrza? kolejny raz Asraś was oszukał ? Więcej odwagi bo to radni powinni konstruować i ustalać budrżet a nie ten mały człowiek. Ale dziękuje wam za wytrwałość i trochę współczuje a jednocześnie życzę zdrowia dla was wszystkich w nowym 2018 r.

  • 2017-12-31 13:50:46

    gość: ~Do Asrasia

    A ty kolego Asrasiu pamiętaj że trującego zakładu w strefie to ci mieszkańcy nie zapomną i te 32 tony spalanego paliwa lotniczego dziennie na które ty wydałeś pozytywną decyzję. A byłego zastępcy to ty nie ruszaj bo jeszcze ci zastąpi

  • 2017-12-31 14:03:03

    gość: ~radny gminy

    @~Mieszkaniec
    Niestety jak zwykle ktoś celowo sieje zamęt,Jak by nie było to na ową drogę w podstrefie Gmina wyda jako wkład własny kwotę 176,5 tyś zł,a reszta to środki zwrotne nie pochodzące z budżetu.A na wymianę źródeł ciepła wydamy 150 tyś zł
    i jest to tendencja wzrostowa,więc zainteresowanie społeczne tym programem jest co raz większe.Pozdrawiam AL

  • 2018-01-01 21:49:19

    gość: ~Pilot

    @~radny gminy
    Co nie zmienia faktu ze gmina wyda mniej na walke ze smogiem niz na droge dla truciciela, ktory i tak zarobi tu tyle ze ta droge powinien w calosci zrobić sam. Bo malo mnie obchodzi ze tam nie ma drogi bo w wielu miejscach gminy tych drog brakuje. Pan lisiecki doskonale o tym wie jak to dobrze miec kawalek nowej drogi przed domem. A co do dofinansowania dla wymiany piecow to prosze zainteresowac sie tym tematem polowa ze 150 to pożyczka bezzwrotna. Wiec gmina daruje mieszkancom 75 tys. A inwestorom na strefie nowa droge sponsoruje brawo panie AL.

  • 2017-12-31 12:33:32

    gość: ~Mieszkanka

    Fajnie ,że w Ciechowie na ul.Leśnej rozpocznie się budowa drogi tylko ,że za 250 tys.powstanie 160 m☹w takim tempie to całość powstanie za 10 lat. Nie wspomnę o względach ekonomiczych .

  • 2017-12-31 16:25:29

    gość: ~Andrzej

    Za drogę od Juszczyna do Wojczyc i chodnik jeśli powstanie ma Pan Burmistrz zapewnione głosy na kolejną kadencję bo nikt nie potrafił albo nie chciał tego zrobić od X lat.
    Potrzebny jest Burmistrz ,który pamięta o zapomnianych wsiach.

  • 2017-12-31 17:04:12

    gość: ~Smieszne

    @~Andrzej
    Tą drogę do wojczyc to robi radnemu maciejewskiemu z wojczyc, bo jego ciężarówki pomimo zakazu codziennie nia jeżdżą. Wszyscy wiedzą o co chodzi, ludzie ze. Wsi nie sa tacy ciemni jak myślicie.

  • 2017-12-31 17:05:45

    gość: ~Beata

    @~Andrzej
    Nikt na niego już nie zagłosuje. Już na nim i na jego ekipie wszyscy się poznali. Teraz to nawet bombonierki nie pomogą!

  • 2017-12-31 17:14:56

    gość: ~Zastępca

    @~Beata
    To Pan R sobie tak wypisuje że ktoś na niego zagłosuje! Lordze zapomnij o głosach pakuj biurko ratuszowe bo juz niedlugo bedziesz herbatke z soczkiem tam siorbał.

  • 2017-12-31 17:26:31

    gość: ~czas

    @~Zastępca
    Oj niedługo, niedługo, czas leci nieubłaganie, kto mu wtedy zaparzy herbatkę, no kto... A kto soczku doleje słodziudkiego... Co on pocznie biedactwo wtedy...

  • 2017-12-31 18:29:58

    gość: ~Wojewoda

    Ale jak pięknie zostala rozbita kwota na autobusiki 3,2mln na utrzymanie, 50 tys. Na wiaty przystankowe i 230 dla samej spółki komunikacyjnej. Wydaje sie pieniądze na bzdury- drogi dziurawe, niebezpieczne skrzyżowania, brak nowej szkoły, a burmistrz wali pieniadze w nowa spółkę i zarząd jakby nasza gmina miala juz wszystko i tylko tego brakuje. Prawie 4 miliony z budżetu. Obraz nędzy i rozpaczy bo w elektrycznych busikach bez ogrzewania kierowcy marzna i wożą powietrze.

  • 2017-12-31 18:29:20

    gość: ~andrzej

    W Was jest tyle nienawiści że zabraknie Wam zycia na chwile szczęścia.

  • 2017-12-31 18:32:59

    gość: ~Radny

    @~andrzej
    My chcemy byc tacy ja wódz a wódz ( jak wszyscy wiemy) Nie Śpi iiiheheheee

  • 2017-12-31 18:54:53

    gość: ~Gienia

    @~Radny
    A może to jaka hybryda jest?

  • 2017-12-31 23:32:32

    gość: ~Wyborca

    @~andrzej
    Jeżeli krytykuje to z nienawisci ? Mądry to Ty nie jesteś ,ale możesz myśleć inaczej.

  • 2017-12-31 23:37:33

    gość: ~Maria

    Gdzie jest obiecana stacja monitoringu powietrza? kolejny raz Adam was oszukał ?

  • 2017-12-31 23:53:57

    gość: ~magiccna kula

    Cicho sza, cicho sza,
    Lordzik wizję miasta ma!
    Metropolia mu się marzy,
    Może w końcu się wydarzy!

    Autobusy, karty, targ,
    Inkubator - dobry żart!
    Ale co tam, Lordzik liczy:
    Może stworzę port lotniczy!!!

  • 2018-01-01 20:09:46

    gość: ~Olga

    @~magiccna kula- aż strach się bać co za wizje lordzik ma !

  • 2018-01-03 22:21:05

    gość: ~Sławek

    @~Olga
    Po komunikacji przyjdzie czas na kolejne wyzwanie może ŚREDZKIE METRO wtedy na pewno burmistrz bedzie pionierem i wyznaczy nowe trendy tylko czy kasy i czasu mu na to starczy ;)

  • 2018-01-02 12:18:47

    gość: ~wstyd

    przed świętami funkcjonowała w na terenie miasta komunikacja publiczna, ale bez tablic rejestracyjnych co jest niedopuszczalne, kto wydał decyzje chyba Pan Prezes

  • 2018-01-02 12:28:03

    gość: ~zmotoryzowany

    O ile mi wiadomo, to wg obowiązującego prawa, nie można poruszać się pojazdem bez kompletnego oznakowania.

  • 2018-01-03 15:31:42

    gość: ~zniesmaczony

    lordzik chciał się pochwalić komunikacją publiczną ale całkowicie mu to nie wyszło i nie wyjedzie , podobnie z osiedlem socjalnym które niszczeje i jest systematycznie okradane , niezadowolenie społeczne rośnie, powiem krótko "obudź się czarny alibabo"

  • 2018-01-02 23:38:18

    gość: ~wladyslaw

    Po co łącznik ul.wierzbowej z cmentarną ? dwa wjazdy na cmentarz w odległości ok.100m.To jest kontynuacja bowiem początek już jest.Żłobek z dwóch stron bedzie miał samochody to dobre na sen oraz poprawia powietrze dla maluchów.Fakt że cmentarna jest nieprzejezdna (ale tylko raz w roku) i nie ma chodników ale i tak samochody będą się dusiły w ulicy spokojnej.Nie wiem jakie jest uzasadnienie ale przypomina mi to koncepcję ronda na weźle wrocławska -rakoszycka -górna.Pomysł nierealny.Poczekam aż protokół z sesji będzie opublikowany i wrócę do tematu

  • 2018-01-02 23:44:41

    gość: ~sroda

    @~wladyslaw
    To miesiąc sobie poczekasz. Na protokół

  • 2018-01-03 14:20:42

    gość: ~baba jaga

    @~wladyslaw po to aby pan władysław przed oknami miał większy ruch samochodowy

  • 2018-01-10 00:19:01

    gość: ~Marian

    ostatnio dodany post

    @~wladyslaw
    Ścieżka koło stadionu nazwana została Aleją Kórczaka.Kto tą głupotę zrobił niech się przyzna!

  • 2018-01-03 08:26:19

    gość: ~oburzony

    od 2 stycznia 2018 miała funkcjonować komunikacja publiczna kolejna obietnica Burmistrza która się nie sprawdziła, zrezygnuj z pracy podaj się do dymisji, pozwól innej osobie naprawić to co już zepsułeś

  • 2018-01-03 18:48:23

    gość: ~II asystentka

    @~oburzony
    Szanowni Państwo.Pan burmistrz miał na myśli 01.02, a nie 02.01. To był "czeski błąd", który może się przydarzyć każdemu po Primatorze.

  • 2018-01-03 23:01:26

    gość: ~data

    @~II asystentka
    a gdzie wy macie podaną datę 2 stycznia? jest gdzies oficjalnie?

  • 2018-01-04 15:04:56

    gość: ~rynkowidz

    jak w rynku wyglądają te donice, pożal się boże czy pan lordzik z okna tego nie widzi, zawsze ma szczelnie zasłonięte ,żeby to jego biura nie wkradła się głupota .Zniszczone konkursowe dekoracje znajdujące się w donicach to tylko obciach dla naszego miasta.